Pytanie:
Jak wypada nurkowanie w Coffs Harbour i Byron Bay?
Gagravarr
2011-11-30 16:10:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W ramach mojego pomysłu na wyjazd pociągiem z Sydney do Brisbane i zatrzymanie się po drodze, myślę o zatrzymaniu się w jednym z Coffs Harbour lub Byron Bay. Prawdopodobnie zatrzymałbym się na kilka dni, a idealnie chciałbym wykonać 2-4 nurkowania (prawdopodobnie nurkowanie na dwóch butlach, jeden lub dwa dni biegania)

Czytałem, że oba miejsca mają dobre nurkowania, ale nie jestem pewien, jak je porównują? Czy w jednym jest tańsze niż w drugim? Czy w jednym jest większy wybór miejsc nurkowych? Czy odwiedzasz większy wybór miejsc w jednym (ważne, jeśli mam nurkować przez dwa dni)? Czy na jeden ma wpływ pogoda / pływy? Czy można zobaczyć lepszą różnorodność ryb? A co z rekinami? (Rodzaj, z którym pływasz, a nie ten, który cię zjada!) Jak porównuje się typowy czas od sklepu nurkowego do miejsca nurkowego?

Jeśli ma to wpływ na rzeczy, jestem (zaawansowanym) nurka, ale nie będę miał ze sobą zbyt wiele zestawu (niestety mój limit bagażu przylatującego jest dość niski ...)

Dwa odpowiedzi:
#1
+7
grubbypandas
2011-12-08 05:10:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To całkowicie zależy od typu miejsca nurkowego, którego szukasz? Ship Wreck = Byron, Trench or gutter dives, znowu Byron. Jednak jeśli po dobrym, wszechstronnym doświadczeniu, najlepszym wyborem będzie Coffs.

Obawiam się, że pod względem ceny będzie niewielka różnica.

Porównując te dwie witryny, nie ma dużej różnicy. Gdybyś jechał zimą, zasugerowałbym Byrona tylko dla temperatury wody. Jeśli chodzi o różne rodzaje ryb i rzeczy do zobaczenia, to zarówno zróżnicowane, ale bardziej prawdopodobne jest, że zobaczysz żółwie w kawach.

Oto dwie dobre witryny, które pomogą Ci w porównaniu
http://www.byronbaydivecentre.com.au/dive-sites/
http : //www.jettydive.com.au/local-diving/local.asp

Nie wiem, o której godzinie się wybierasz, ale dla mnie wygrywa Byron.

Nie zgadzam się co do ceny. Byron Bay to pułapka na turystów i dużo więcej turystów i turystów, a wszystko, co tam kupiłem (zakwaterowanie, jedzenie, wycieczki) było o wiele droższe niż w Coffs Harbour.
Właściwie myślę, że zarówno Coffs Harbour, jak i Byron Bay to pułapki turystyczne, ale Byron jest o wiele bardziej skuteczny w byciu jednym (-; Byron przyciąga również bogatszych ludzi z mojego doświadczenia, co może skutkować wyższymi cenami niektórych rzeczy, ale nie mam pojęcia o cenach nurkowania konkretnie.
#2
+3
Karen
2012-01-14 14:33:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie wiem o Coffs, ale w Byron za jedno nurkowanie trzeba zapłacić około 50-60 dolarów australijskich plus może około 30 dolarów , jeśli trzeba wypożyczyć sprzęt do nurkowania. Najpopularniejszym miejscem do nurkowania w Byron są Julian Rocks, ale jest też kilka innych ciekawych miejsc.
W zatoce woda jest zazwyczaj dość spokojna, a delfiny i rekiny są tam regularnie, w zależności od pory odwiedzania również wielorybów. Nigdy nie nurkowałem w Coffs Harbour, ale poza nurkowaniem zdecydowanie powiedziałbym, że Byron jest ładniejszym miastem z tych dwóch.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...