Pytanie:
Jakie są ceny kawy w Polsce w porównaniu do USA
Xitcod13
2012-05-23 08:17:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mieszkam w USA, ale latem wyjeżdżam do Polski. Zastanawiam się jakie są ceny kawy w Polsce w dolarach.

Trzy odpowiedzi:
#1
+12
crenate
2012-05-23 16:20:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W dużych polskich miastach bądź przygotowany na zapłacenie około 10 zł, czyli około 3 dolary, w Starbucks i tym podobnych za czarną kawę. W McDonalds zapłacisz około połowy tej kwoty. W mniejszych stołówkach poza centrum miasta cena spada do około 1 dolara. Ale jak zwykle jest to bardzo zróżnicowane.

Słyszałem, że w najbardziej turystycznych rejonach Warszawy można dostać nawet 15 zł (prawie 5 dolarów).
Założę się, że masz rację.
#2
+3
Ivan
2012-05-23 14:10:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Naprawdę tanio. To zależy od tego, gdzie ją wybierzesz, ale choć nie jest trudno wypić kawę za mniej niż 0,5 dolara w centrum miasta (byłem w Polsce w kwietniu ubiegłego roku). Oczywiście, jeśli pójdziesz do Starbucks, będzie to droższe, ale generalnie jest tańsze niż Starbucks w USA.

o jakim centrum miasta mówisz ?? Czy to była Warszawa ??
Ogólnie każde miasto. Warszawa wliczając, ale to prawda, że ​​jedyna kawa, jaką jemy w Warszawie (w "mlecznym barze", niedaleko Dworca Centralnego) była nieco droższa (3 zł, jeśli dobrze pamiętam).
0,50 USD? Jesteś pewny? Będąc Polakiem nigdy nie widziałem kawy tak taniej ... chyba, że ​​był to ekspres na studiach.
@Krizz sprawiasz, że wątpię… :) ale zapytałem mojego towarzysza podróży i powiedziałem dosłownie: „wziąłem kawę w Poznaniu za 2 zł” i innej ceny nie pamiętam.
@Ivan W takim razie mogę przepłacać: P czy Poznań jest tańszy niż Wrocław.
@Krizz Wrocław był najdroższym miastem w jakim byłem w Polsce :)
-1: przepraszam, to nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Wiele rzeczy w Polsce jest tanich, ale kawa do nich nie należy.
Mieszkam w Polsce i nie pamiętam żadnego miejsca z kawą za 0,5 $ (1,50 PLN). Może gdzieś tam są, ale na pewno nie jest prawdą, że w centrach miast można łatwo znaleźć kawę za 0,5 $.
Może to był kiosk na dworcu PKP / PKS?
#3
  0
monsune
2015-12-30 17:55:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ceny kawy w Polsce są bardzo zróżnicowane w zależności od miasta, dokładnej lokalizacji i sprzedawcy. Filiżankę można łatwo kupić za około 0,50 dolara w większości ekspresów do kawy znajdujących się na dworcach, w centrach handlowych itp. Również tanie bistra sprzedają za 0,7-1,20 dolara, a takich jest też w Polsce. A jeśli szukasz czegoś wyjątkowego, z łatwością znajdziesz fajną lokalną restaurację serwującą filiżankę dobrej kawy za 2 dolary. Powiedziałbym, że 2,50-3,00 $ to najwyższa kwota, jaką powinieneś zapłacić. Coś więcej niż to tylko zdzierstwo w Polsce i radziłbym unikać takich miejsc.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...