Pytanie:
Czy statki typu ro-ro (ro-ro) zabierają pasażerów i ich samochód?
user141
2013-12-30 03:32:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Często widzę te ogromne statki RORO przywożące nowe samochody. Zakładam, że nie zawsze są w pełni zarezerwowane. Czy są firmy oferujące wolne miejsca na statkach RORO? Wydaje mi się, że to świetna okazja, aby rozpocząć podróż.

Nie mówię o promach RORO, ale raczej o statku dalekobieżnym RORO, jak przedstawiono w tym dokumencie na YouTube.

faust roro źródło: wikimedia

Na całym świecie są promy RoRo. Bądź bardziej precyzyjny. Które regiony lub jakie trasy Cię interesują?
Na przykład w Zeebrugge można wsiąść na pokład roro do Hull w północnej Anglii. Największy prom typu roro na świecie łączy Dublin i Holyhead (google dla MS ULYSSES). Widzisz, wiele możliwości ...
Powiedziałbym nawet, że promy RoRo NIE są wykorzystywane do przewozu nowych samochodów. Nowe samochody są transportowane kontenerowcem, dzięki czemu nie trzeba nimi jeździć. Statki RoRo są prawie zawsze promami, które można zarezerwować.
@DJClayworth mylisz się tam: http://www.portofantwerp.com/en/roro.
@DJClayworth również zajrzyj na http://youtu.be/_bbPJhS0byw
-1
@DJClayworth: całkowicie się mylisz. Nowe samochody są transportowane prawie wyłącznie statkami RoRo, aby można je było prowadzić - ponieważ jest to szybsze niż rozładowywanie i obsługa kontenerów. Są to jednak specjalne statki RoRo, które różnią się znacznie od promów.
Nie wydaje mi się to zbyt szerokie. Pyta, czy to w ogóle możliwe. Jeśli tak, to przypuszczalnie przyszłe pytania mogą dotyczyć określonych obszarów.
@andra: Sprawdź, czy możesz dodać zdjęcie (jednak nie naruszaj niczyich praw autorskich!) Ilustrujące statek RORO, który nie jest promem RORO. Pamiętaj, że jest tu miliard z nas, którzy nie widzą YouTube z drugiej strony Wielkiej Zapory.
Trzy odpowiedzi:
#1
+5
user141
2013-12-30 05:48:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czasami obszerne przeglądanie jest satysfakcjonujące, przynajmniej jedna firma oferuje usługi roro dla pasażerów i ich samochodów. To jest nawet z mojego rodzinnego miasta do Rio. Świetnie!

Czy rzeczywiście chcesz przywieźć własny samochód? Ponieważ nie mogę znaleźć informacji na ten temat na tej stronie.
@bernhard "Antwerp-Dakar-Rio de Janeiro tylko dla pasażerów z samochodem, kamperem lub motocyklem" holenderski dla: tylko dla pasażerów z samochodem, kamperem lub motocyklem.
Może patrzyłem nosem. Więc dla innych oznacza to, że możesz zabrać samochód lub nie?
#2
+5
gilles Petitmengin
2016-12-15 23:29:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

We wrześniu 2016 r. odbyłem wycieczkę ro-ro z Grimaldi Lines. Mój samochód był na ro-ro i mogliśmy jechać w różnych przystaniach, które zatrzymaliśmy, o ile było wystarczająco dużo czasu. Zaczęliśmy od Antwerpii: do Portbury, Setúbal, Walencji, Fos, Livorno, Civitavecchia i Salerno, a następnie pojechaliśmy samochodem do Paryża.

Ro-ro przewoził nowe samochody, ciężarówki lub maszyny na budowę.

#3
+2
Relaxed
2016-12-15 23:40:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oprócz regularnych promów samochodowych przewożących setki prywatnych samochodów, istnieją również promy RoRo używane głównie do przewożenia ładunków na ciężarówkach, które zabierają kilka. Grimaldi Lines, o którym mowa we wcześniejszych odpowiedziach, jest jednym z nich i na pewno zabierają prywatnych pasażerów swoimi samochodami przynajmniej na niektórych swoich liniach.

Ale to nie jest dokładnie to samo jako duże statki RoRo używane do transportu nowych samochodów, o których mowa w pytaniu. Można też podróżować jednym z nich… ale nie samochodem!To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...