Pytanie:
Przejeżdżasz z Kanady do USA bez paszportu w transporcie publicznym?
chx
2015-04-10 12:38:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak wiemy, obywatele USA mogą wjechać do USA bez paszportu, jeśli mogą udowodnić obywatelstwo. Jestem po prostu ciekawy, a co jeśli nie prowadzisz? Z Toronto widzę pociągi zarówno do Windsoru, jak i do Niagary Falls. Z Windsoru możesz przejechać się autobusem tunelowym (i co ciekawe, podkreśla, że ​​wymagany jest tylko dowód obywatelstwa). Z Niagary Falls można przejść przez Tęczowy Most. Po drugiej stronie możesz dostać się do DTW lub z Niagara Falls, BUF lub IAG.

Z Vancouver, na podstawie mojego własnego doświadczenia, Amtrak, Greyhound, BoltBus, QuickShuttle chcą zobaczyć paszport, zanim Cię wpuszczą (edycja: Quickshuttle pozwoliła mi wejść na pokład w zeszłym miesiącu w obu kierunkach bez pytania o paszport!). Nie możesz naprawdę zbliżyć się do żadnego z amerykańskich przejść granicznych z Translink (to mila od 8th Ave), a jeśli przejdziesz, nie ma też zbyt wielu środków transportu publicznego z drugiej strony do BLI lub SEA.

Jakie rozwiązania istnieją, jeśli jesteś w takiej sytuacji, a nie jeździsz samochodem i chcesz dostać się z kanadyjskiego lotniska na lotnisko w USA?

Zadzwoń po taksówkę / Ubera / znajomego, gdy będziesz po drugiej stronie?
Czy masz rower?
Wygląda więc na to, że masz już odpowiedzi (Windsor lub Niagara Falls).
Kilka odpowiedzi. Pytanie brzmiało: czy jest więcej?
Cztery odpowiedzi:
#1
+8
Carl
2018-05-27 01:21:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Robię nową odpowiedź, aby dodać trochę koloru do konkretnych punktów, w których przekroczyłem.

Jako główny operator wielu tras, umowa przewozu Greyhound nie wymaga wyraźnie posiadania paszport:

Pasażerowie muszą mieć odpowiednie dokumenty podróżne, które można sprawdzić przed wejściem na pokład lub przed wejściem na pokład i które będą wymagane przy wjeździe do innego kraju.

Oczywiście, jeśli kierowca autobusu lub pracownicy stacji sprawdzają przed odjazdem i interpretują, że węższy sposób może mieć problem z wejściem do autobusu.

Ogólnie z mojego doświadczenia wynika, że ​​im mniejsze przejście, tym bardziej prawdopodobne to znaczy, że dotrzesz do granicy bez sprawdzania dokumentów przez przewoźnika autobusowego i konieczności wyjaśniania, dlaczego posiadane dokumenty o nieprawidłowościach są ważne.

Przejścia graniczne Kanada / USA obsługiwane przez tranzyt zbiorowy ze wschodu na zachód:

 • z Montrealu do Burlington VT i dalej w kierunku Bostonu
  • Greyhound : kierowcy czasami sprawdzają dokumenty wyjeżdżające z Montrealu, ja też wsiadałem bez ich sprawdzania. Autobusy przecinają się w Highgate Springs Port of Entry.
 • Montreal do Nowego Jorku
  • Greyhound and Trailways autobusy do Nowego Jorku (Plattsburgh, Albany, NYC): wymagane jest wcześniejsze zameldowanie, a informacje paszportowe są wprowadzane do komputera na dworcu autobusowym w Montrealu i wydają się być przesyłane elektronicznie do granicy w Champlain Port of Entry.
  • Heiman Bus obsługuje nocne autobusy: jest raczej nieformalny i ma kłopoty z powodu nieprzestrzegania przepisów, ale pozornie jest tolerowany, ponieważ zapewnia specjalne „usługi” społeczności religijnej, w tym segregację płciową osadzenie. Brak doświadczenia.
  • Amtrak : dokumenty są sprawdzane przy wejściu na pokład w Montrealu.
 • Z Ottawy do Syracuse
  • Autobusy Greyhound kursują w czwartki i niedziele wieczorem. Brak doświadczenia na granicy.
 • Wodospad Niagara
  • Greyhound kursuje z Toronto do Nowego Jorku. Brak doświadczenia.
  • Megabus ma trasy z Toronto do Buffalo i Nowego Jorku. Brak doświadczenia.
  • Amtrak z Toronto do Nowego Jorku. Brak doświadczenia.
  • Możesz przejść po Tęczowym Moście w Niagara Falls. Greyhound, Megabus i GO Transit mogą Cię zabrać na kanadyjską stronę. Po stronie USA znajduje się lotnisko i autobusy Trailways do Buffalo.
 • Jezioro Ontario
  • Owen Sound promy mogą dostać się z Leamington ON przez wyspę Pelee do Sandusky OH. Brak doświadczenia z tym. Nie ma transportu publicznego do Leamington, najbliższy przystanek Greyhound znajduje się w Tilbury ON. Greyhound i Amtrak obsługują Sandusky.
 • Windsor do Detroit
  • Autobus tunelowy z Windsor do Detroit : to zwykły autobus miejski, nikt nie sprawdza dokumentów tożsamości, dopóki nie dojdziesz do granicy.
  • Greyhound kursuje również z Windsoru i innych punktów w Ontario do Detroit. Brak doświadczenia.
 • Sarnia do Port Huron
 • Sault Ste. Marie
  • Autobus mostowy z Ontario do Michigan. Moje doświadczenie było w innym kierunku, to „normalny” autobus miejski, kierowca niczego nie sprawdził. Agentka graniczna była trochę zaskoczona, gdy ktoś nie był miejscowym w autobusie. Lotnisko i Greyhound obsługują stronę Ontario - przystanek Greyhound jest daleko od centrum, można dojechać autobusem miejskim. Autobus Indian Trails łączy stronę Michigan - przystanek jest również oddalony od centrum miasta, ale jest chodnik lub można skorzystać z usługi Dial-a-ride lub wziąć taksówkę.
 • Thunder Bay to Minnesota
 • Winnipeg do Grand Forks
  • Jefferson Lines ponownie uruchomił autobus w 2017 r. nie mogę w tej chwili znaleźć informacji o harmonogramie, mogło zostać ponownie zawieszone. Tutaj też nie ma doświadczenia granicznego.
 • Vancouver do Bellingham i Seattle
  • Amtrak train - You są sprawdzani przez amerykańskie służby celne i imigracyjne na stacji w Vancouver, więc masz szansę porozmawiać z rzeczywistymi funkcjonariuszami. Zostajesz również zatrzymany na granicy, ale tylko na krótko, aby odebrać dokumenty.
  • Autobus Amtrak - w tym przypadku nie ma wstępnej odprawy, więc wyczyścisz fizyczny USA granica na skrzyżowaniu Pacific Highway. Kontrola dokumentów nie jest rygorystyczna, ale unikałbym opóźniania innych pasażerów w autobusie, ponieważ wszyscy musieliby czekać, aż zostaniesz przetworzony.
  • Greyhound - tutaj nie ma doświadczenia .
  • BoltBus - Jesteś sprawdzany przez kierowcę autobusu, więc prawdopodobnie otrzymasz odmowę, jeśli masz dziwne dokumenty. BoltBus działa również w trudnych warunkach, więc nie spodziewałbym się, że będziesz miał dużo czasu na przedstawienie sprawy.
  • Szybki trener - tutaj brak doświadczenia.
 • Prom z Wiktorii do Seattle
  • Clipper Vacations . W Wiktorii panuje wstępna zgoda na terytorium USA, wydaje się, że prawdopodobnie będziesz w stanie dotrzeć do tamtejszych agentów granicznych.
Możesz dołączyć prom z Victorii, BC.Jest to stacja wstępna, która jest uważana za przejście lądowe na potrzeby programu zniesienia wiz, co sugeruje, że dokumenty imigracyjne podróżnych są sprawdzane tylko przez CBP.Byłem tam jednak kilka lat temu, więc właściwie nie pamiętam, czy musiałem okazywać dokumenty operatorowi promu, zanim udało mi się dotrzeć do biurka CBP.
Dodałem moje doświadczenie z Vancouver SB, mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko.
Dodano również autobus Amtrak.
@JonathanReez Dobre myślenie.
Wygląda na to, że Twoja ostatnia zmiana zawiera jakiś zbłąkany kod.Usunąłem go, ale możesz go edytować, aby lepiej pasował do twoich zamiarów.
Zabrałem Amtraka z Toronto w kierunku Nowego Jorku (w 2016 r.), A paszporty sprawdzano przy wejściu na pokład w Toronto.
#2
+7
Michael Seifert
2015-07-01 21:39:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z lotniska w Toronto masz również trzecią opcję poza Windsor & Niagara Falls: most Blue Water między Sarnia & Port Huron. Codziennie kursuje jeden pociąg VIA z Toronto do Sarnii i jeden pociąg Amtrak dziennie z Port Huron do Chicago. Obie Sarnia & Port Huron mają lokalne połączenia autobusowe (choć minimalne), więc podróżowanie z punktu do punktu w miastach byłoby również możliwe. Można by się spodziewać, że pociąg Port Huron jedzie do Detroit, ale tak się nie dzieje; początkowo kieruje się na zachód. Jeśli naprawdę chciałbyś dostać się do DTW, musiałbyś przesiąść się w Battle Creek.

Główny problem z tym planem (poza koordynacją wszystkich połączeń) polega na tym, że nie ma dostępu dla pieszych do Blue Sam most wodny; prawdopodobnie musiałbyś wynająć taksówkę do tej części. Jednak wydaje się, że ten facet przekonał zarząd mostu do przewiezienia go z Kanady do Stanów Zjednoczonych jednym ze swoich pojazdów serwisowych (w 2012 r.), Więc może jest taka możliwość.

EDYCJA: Inną możliwością (choć jeszcze bardziej absurdalną) jest przekroczenie Sault Ste. Marie. Do rzeczywistego przejścia granicznego służy autobus mostowy; mówią, że „do przekroczenia granicy potrzebne są odpowiednie dokumenty”, ale nie jest jasne, czy oznacza to, że kierowca sprawdzi paszport, zanim Cię wpuści. Sault Ste. Marie w Ontario jest dostępne samolotem i autobusem Greyhound; Sault Ste. Marie w stanie Michigan jest taka sama (chociaż lotnisko znajduje się dobre 20 mil na południe od miasta i obsługuje tylko 2-3 loty dziennie).

#3
+4
gerrit
2015-04-10 20:28:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wziąłem autobus tunelowy. Kierowca nie zażądał żadnego dowodu tożsamości. Przypuszczam, że przy takim lokalnym autobusie jeżdżącym cały czas tam iz powrotem, łatwo jest im zabrać ludzi z powrotem, jeśli odmówiono im wjazdu.

Tak więc w przypadku autobusu tunelowego wystarczy przekonać bezpieczeństwo granic.

#4
+1
user13044
2015-04-10 14:22:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Linie lotnicze nie wpuszczą Cię na pokład bez odpowiedniej dokumentacji, tj .: paszportu, kropki, końca historii. Powodem jest to, że przewoźnicy publiczni mogą zostać ukarani grzywną, jeśli nie jesteś uprawniony do wjazdu do USA i oni cię tam przewożą.

Pociągi i autobusy są również przewoźnikami publicznymi i mają udokumentować, że masz pozwolenie na przejazd. na granicy przed wejściem na pokład.

Wiersz „Jestem obywatelem USA i nie możesz mnie trzymać z daleka” nie działa dla nikogo poza agentem US CBP. Więc w zasadzie musisz porozmawiać z agentem CBP, a bez samochodu musiałbyś iść do punktu kontrolnego i zacząć wyjaśniać. Ale nawet oni mogą uprzykrzyć Ci życie i wysłać pakowanie do najbliższej ambasady lub konsulatu, aby załatwić paszport zastępczy przed pozwoleniem na wjazd, jeśli tak zdecydują.

Przekradając się przez granicę lub nawet będąc poza granicami przede wszystkim kraj bez paszportu ... tak samo jak Forest powiedziałby: „głupie jest tak samo głupie”.

Po prostu: to nie jest odpowiedź na to pytanie. Proszę usunąć. Nikt nie przekrada się przez granicę i jeśli jest to powiązane, sytuacja może się zdarzyć. Znalazłem już kilka rozwiązań, pytanie, jakie inne rozwiązania istnieją.
Cóż, może możesz podzielić się swoimi odkryciami, odpowiadając na własne pytania. Wtedy wszyscy Amerykanie, którzy znajdą się w Kanadzie bez paszportu, mogą udać się na lotnisko w USA.
Jasne, że mogę, mam nadzieję, że ktoś inny będzie miał jakieś pomysły. Moje badania wskazują negatywnie.
Przepisy nakładające grzywny na linie lotnicze za przywóz nieprawidłowo udokumentowanych pasażerów zwykle dotyczą tylko przewoźników lotniczych.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...