Pytanie:
Amerykanin jeżdżący po Europie - czego się nauczyć?
Michael
2019-02-08 03:04:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeżdżę od ponad 20 lat, ale nigdy poza Stanami Zjednoczonymi. Słyszałem, że europejska jazda jest zupełnie inna, zarówno pod względem reguł ruchu drogowego, jak i zwyczajów innych kierowców. Gdybym miał jeździć po Europie, czego powinienem się nauczyć i jak? Czy można wziąć udział w kursie „European Driving” będąc jeszcze w USA, tak żebym przyjechał do Europy gotowy do wypożyczenia samochodu pierwszego dnia? Przez „Europę” mam na myśli kontynentalną Unię Europejską, Niemcy i sąsiadów, a nie Wielką Brytanię po lewej stronie drogi.

Naprawdę nie sądzę, żeby było tak inaczej, a mówi się to jako Amerykanin (który jeździł po całej Europie).Jasne, powinieneś spojrzeć na znaki drogowe dla tego kraju i zacząć od razu.Dowiedz się, jak jeździć z instrukcją obsługi (jeśli jeszcze tego nie wiesz - w USA jest to coraz mniej powszechne) lub zapłać dużo więcej za wypożyczony samochód ...
A prędkości są w km / h, więc kiedy jest 80, po prostu dopasuj swój prędkościomierz do tego, co jest na tabliczce :)
Jedyna różnica polega na tym, że w Europie nie ma prawego skrętu na czerwono.Cała reszta jest taka sama.
Z wyjątkiem sytuacji, gdy jest specjalna zielona strzałka - wtedy znowu masz prawo skręcić na czerwono.A trzymanie się prawego pasa, z wyjątkiem wyprzedzania, jest traktowane bardziej poważnie.
Witamy w TSE.To pytanie jest naprawdę zbyt szerokie ([to pytanie] (https://travel.stackexchange.com/questions/57313/) o jeździe tylko we Włoszech jest na granicy, a „kontynentalna UE” ma co najmniej taką samą różnorodność warunków iprawa jak w Ameryce Północnej).Jeśli możesz, zawęź je do określonych obszarów, takich jak przepisy dotyczące wyprzedzania, zakrętów w prawo lub ograniczenia prędkości w określonym obszarze.
To nie jest takie różne.Jeśli jesteś wygodnym kierowcą, regulacja jest dość łatwa… z jednym możliwym wyjątkiem.Większość wypożyczeń jest wykonywana ręcznie.
@JonathanReez trzymaj moje piwo (mówi Austria i rozpoczyna projekt pilotażowy)
Przede wszystkim trzeba się nauczyć, że Europa składa się z wielu bardzo różnych krajów.Nie jeździsz tak samo w Niemczech, Francji, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii.
Znaki drogowe w USA mają tendencję do podkreślania numeru trasy, na której Europejczycy podpisują miasto docelowe.Znaczniki tras są na ogół znacznie mniejsze.
Poleciłbym system metryczny.
@AndrewLazarus Wydaje się, że zależy to również od kraju.W Niemczech jeździsz również na A 1, A 6 i tak dalej.
To jest o wiele za szerokie.Europa jest bardzo zróżnicowana kulturowo, a standardy i normy jazdy znacznie się różnią.Rady, które mają zastosowanie, powiedzmy, w Grecji będą zupełnie inne niż, powiedzmy, w Niemczech.
Osiem odpowiedzi:
#1
+24
Eric
2019-02-08 04:19:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeżdżę od wielu lat w USA, a także przeszedłem przez proces uzyskiwania prawa jazdy (znowu!) w Holandii. Poniższe informacje są oparte na moim doświadczeniu i istnieją pewne subtelne różnice między krajami, więc uważaj.

Po pierwsze, aby usunąć to z drogi, prawie wszystkie samochody w Europie to manualne skrzynie biegów, chociaż niektóre wypożyczane samochody są automatyczne . W rzeczywistości, jeśli zdasz egzamin na prawo jazdy z automatyczną skrzynią biegów, nie możesz prowadzić ręcznej skrzyni biegów, dopóki nie podejmiesz ponownie egzaminu (po obowiązkowym 2-letnim okresie oczekiwania!) Z manualną skrzynią biegów.

Pozostałe odpowiedzi dotykają pewnych typowych rzeczy, ale najważniejsza różnica dotyczy pierwszeństwa. W Europie w znacznie mniejszym stopniu polegają na znakach stopu i światłach, aby regulować ruch. Zamiast tego opierają się bardziej na rondach, „zębach rekina” i zasadach dotyczących pierwszeństwa. Są też inne rzeczy.

Kręgi drogowe

Istnieją dwie główne formy rond: standardowe i „turbo”. Standardowe to te, w których można potencjalnie jeździć wokół nich w nieskończoność. Kręgi turbo mogą mieć jeden lub dwa pasy dla ruchu wjeżdżającego z każdej strony i nie pozwalają na wykonanie pełnego przejazdu wokół ronda. Zamiast tego, jeden pas zazwyczaj pozwala na zjazd w prawo lub prosto przez okrąg, podczas gdy drugi pozwala na zjechanie z prostego skrzyżowania lub 3/4 drogi dookoła.

Zęby rekina

Zęby rekina są tylko znakami plastycznymi namalowanymi na drodze w "zęby". Podobnie jak biała linia namalowana na drodze, na której znajduje się znak stopu w USA, te zęby rekina wskazują, że masz ustąpić ruchowi na skrzyżowaniu.

Prawo drogi

Przyzwyczajenie się do reguł pierwszeństwa zajmuje najwięcej czasu i praktyki. Są w tym dwa ważne aspekty:

 1. W przypadku braku innych wskazówek dotyczących pierwszeństwa przejazdu, musisz ustąpić osobie idącej z prawej strony.
 2. Żółte romby wskazują, kiedy Twoja droga ma pierwszeństwo przejazdu i nie musisz tego robić.

Gdy nie ma znaków stopu, znaków drogowych lub żółtego rombu znaki „pierwszeństwa” na skrzyżowaniu, musisz ustąpić osobie po twojej prawej stronie. Tego typu skrzyżowania są najczęściej spotykane na obszarach mieszkalnych. Często trudno jest stwierdzić, czy ktoś nadchodzi z prawej strony, chyba że aktywnie zwolnisz i nie spojrzysz uważnie w prawo, zanim wjedziesz na skrzyżowanie. Jest to jednak ważne, ponieważ samochody jadące z prawej strony będą oczekiwać, że ustąpisz.

Jest w tym kilka bardziej subtelnych aspektów. Musisz ustąpić pierwszeństwa autobusowi, który odjeżdża z przystanku w granicach miasta, ale nie musisz tego robić poza granicami miasta. Ponadto żółte romby określające pierwszeństwo przejazdu są umieszczane przed skrzyżowaniami, którymi rządzą w granicach miasta, ale poza granicami miasta „pierwszeństwo przejazdu” zaczyna się za skrzyżowaniem (a znak jest umieszczany za skrzyżowaniem) i kontynuuje przez następne skrzyżowanie, w którym to miejscu się kończy, chyba że oznakowanie się powtarza.

Inne różnice uwagi

Skręt w prawo na czerwony . Wiele krajów nie zezwala na skręcanie w prawo na czerwono. Tam, gdzie jest to dozwolone, np. W Polsce, na światłach drogowych rządzi się specjalną strzałką w prawo. Jeśli świeci się strzałka w prawo i jest zielone, możesz skręcić w prawo na czerwono po pierwszym całkowitym zatrzymaniu się, a następnie ustąpieniu wszelkich innych pojazdów. Jeśli nie ma światła strzałki w prawo, prawo na czerwono jest niedozwolone.

Kamery drogowe . Wiele typowych wykroczeń drogowych (przekraczanie prędkości, przejeżdżanie przez czerwone światła) jest monitorowanych przez kamery drogowe, a nie samochody patrolowe.

Oznakowanie ograniczenia prędkości . Ograniczenia prędkości w Europie są bardziej złożone. Istnieją 3 obszary, w których prędkości podlegają „globalnym ograniczeniom” dla tej klasy dróg: są to obszary zabudowane, drogi ekspresowe i autostrady. Jeśli nie ma wyraźnego ograniczenia prędkości na tych obszarach, wówczas ograniczenie prędkości jest krajowym ograniczeniem dla tego typu drogi. Na przykład w Holandii, o ile nie podano inaczej, ograniczenia prędkości na terenach zabudowanych wynoszą 50 km / h, na autostradzie 100 km / h, a na autostradzie 130 km / h. Najważniejsze jest to, że o ile nie podano inaczej. Europejski sposób polega na „anulowaniu” poprzedniego wyraźnego ograniczenia, co oznacza, że ​​obowiązuje ograniczenie globalne dla tej klasy dróg. Należy również pamiętać, że każdy kraj ma własne ograniczenia dotyczące tych trzech klas dróg, które, niestety, są publikowane tylko przy pierwszym wjeździe do kraju.

Nie znam żadnego kursu w USA, który naucza wy to wszystko. W praktyce myślę, że najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, będzie uleganie tym z prawej strony na obszarach mieszkalnych. Możesz wygodnie ćwiczyć to w swoim sąsiedztwie w USA.

https://en.wikipedia.org/wiki/Priority_to_the_right zawiera dłuższe wyjaśnienia i obrazy odpowiednich znaków drogowych.Priorytetowy system drogowy jest prawdopodobnie najważniejszą rzeczą, z którą Amerykanie muszą się zapoznać podczas jazdy w Europie, ponieważ nie istnieje w USA.
@MichaelHampton Strona, do której prowadzi link do roszczeń „Większość stanów w Stanach Zjednoczonych na niekontrolowanych skrzyżowaniach ma pierwszeństwo w prawo”
@npostavs Prawda, ale to reszta systemu będzie obca (gra słów nie przeznaczona) dla Amerykanów, a niekontrolowane skrzyżowania są i tak dość rzadkie w USA.
W Stanach Zjednoczonych są także „ronda z turbodoładowaniem”, które nie są unikalne w Europie.Zasady pierwszeństwa są również dokładnie takie same.W większości miast w USA obowiązkowe jest również ustępowanie na autobusy.
@JonathanReez Tak, ale wszystkie te rzeczy są znacznie mniej powszechne w Stanach Zjednoczonych i nawet tam, gdzie w Stanach Zjednoczonych obowiązują przepisy dotyczące pierwszeństwa przejazdu, nie są one ściśle przestrzegane, podobnie jak przepisy o zakazie przekazywania prawa.Możesz zamieścić własną odpowiedź, ale jako Amerykanin, który „na nowo nauczył się” jeździć po Europie, są one szczególnie widoczne w mojej głowie.
@JonathanReez Czy jesteś tego pewien?AFAIK wszędzie w Ameryce Północnej jest dokładnie jedno rondo z turbosprężarką ... i to [w Kanadzie] (https://trid.trb.org/view/1399684)!Jednak jest teraz mnóstwo konwencjonalnych rond wielopasmowych, nawet kilka w moim małym miasteczku liczącym 23 000 mieszkańców.
Myślę, że jeszcze o tym nie wspomniano: nie ma również skrętu w prawo na czerwonym świetle, skręty w prawo i w lewo na skrzyżowaniach zwykle mają własne światła.Przynajmniej w Austrii nie jestem pewien co do innych krajów europejskich.
@MichaelHampton Widziałem kilka w stanie Waszyngton.Chociaż z technicznego punktu widzenia mogą nie być rondami typu „turbo”, działają one mniej więcej tak, jak opisano w tym poście, w którym należy skorzystać z prawego pasa, aby zjechać pierwszym zjazdem, a lewym pasem, aby skorzystać z innego zjazdu.
Część z tych odpowiedzi jest ogólna dla (kontynentalnej) Europy, część z nich jest specyficzna dla poszczególnych krajów, myślę, że Holandia.
Podczas jazdy w Holandii, gdy jest korek uliczny i słychać syreny, należy spodziewać się, że pojazdy uprzywilejowane będą jechać między 2 skrajnymi pasami po lewej stronie, a nie poboczem jezdni.To jest inne niż w sąsiednim kraju, w Niemczech, gdzie pojazdy uprzywilejowane pokonują pobocze (możesz dodać ten katalog do swojej odpowiedzi @Eric)
@Ferrybig Właściwie tak samo jest w Niemczech i Luksemburgu (gdzie nazywa się to „Rettungsgasse”).
@JonathanReez To zwykłe rondo.Myślę, że odpowiedź opisuje ronda, na których między pasami znajduje się mały krawężnik * wewnątrz * ronda.Musiałbyś go przekroczyć, aby zmienić kierunek po wjechaniu na pas.Myślałem, że to typowo holenderskie.
@Relaxed Właśnie zdałem sobie sprawę, że powiedziałem to całkowicie wstecz ... W Niemczech powszechne jest, że usługi emerge przechodzą między pasami, nawet jeśli jest pobocze, ale w Holandii służby ratunkowe wolą jechać na poboczu, jeśli tam jest, jeśli jest korek uliczny
@pat3d3r Dzięki.Zredagowałem odpowiedź, aby to uwzględnić.
@Eric, dla Twoich „normalnych ograniczeń prędkości w Holandii” przegapiłeś ważną klasę.80 km, po drogach wiejskich niebędących autostradami ani drogą ekspresową.Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia lokalnych ograniczeń prędkości jest nawigacja satelitarna / system GPS.O wiele łatwiejsze niż próba przypomnienia sobie tego, co widziałeś na granicy kraju, zwłaszcza jeśli przejeżdżasz przez kilka krajów.
Nie rozumiem tego wszystkiego „nie ma skrętu w prawo na czerwono, chyba że jest zielona strzałka”.Jest zielona strzałka, więc nie włączasz czerwonej, tylko zieloną strzałkę.Istnieje wiele odmian tego, w których główne światła świecą się na czerwono, ale zielona strzałka stanowi wyjątek dla wskazanego kierunku.
#2
+16
Will Dieterich
2019-02-08 06:16:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie mijaj prawej strony.

Poznaj zasady pierwszeństwa przejazdu.

Oto wojskowy podręcznik jazdy w Niemczech. Zawiera główne zasady i jeśli będzie przestrzegane, będzie działać prawie w całej Europie.
http://www.usareurpracticetest.com/germany/documents/manual.pdf

Auć.Przeglądałem ten dokument przez kilka minut i znalazłem poważny błąd: „Jeśli nie można zlokalizować właściciela, zostaw notatkę zawierającą nazwisko kierowcy, adres, numer telefonu i firmę ubezpieczeniową”.To nie wystarczy.MUSISZ zaczekać, aż będzie można zlokalizować właściciela lub zadzwonić na policję.Próg trafienia i ucieczki wynosi 50 € (AFAIR), a nie 1500 €.
Poza tym umowa najmu będzie wymagać od Ciebie * zawsze * wezwania policji w sprawie * jakiegokolwiek * zdarzenia i tak.Ogólnie rzecz biorąc, będziesz potrzebować „Aktenzeichen” (numer akt) śledztwa policyjnego, aby zgłosić incydent do wypożyczalni.
#3
+15
canonacer
2019-02-08 03:40:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W niektórych krajach europejskich niektóre rzeczy są obowiązkowe w samochodzie. Sprawdź, co jest wymagane w każdym kraju, który odwiedzasz.

Potwierdź informacje dostarczone przez współpracownika. i czego potrzebujesz.

Takie rzeczy jak apteczki, gaśnice, kurtki Hi_vis (jedna na osobę lub tylko kierowcę), jednorazowe zestawy alkomatów, zapasowe żarówki, trójkąty ostrzegawcze (2 w Hiszpanii), łańcuchy śniegowe (chyba sezonowe) .

łańcuchy śniegowe rzeczywiście byłyby sezonowe.W niektórych krajach ich używanie jest również obowiązkowe pod pewnymi warunkami, podczas gdy w innych są one nielegalne w każdych warunkach (ale mogą być przewożone).
Zapasowe okulary, jeśli potrzebujesz ich do jazdy (Hiszpania).
#4
+6
Itai
2019-02-08 11:01:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zasady pierwszeństwa są niezwykle ważne, ponieważ wszyscy inni jeżdżą tak, jakbyś ty też miał zamiar ich szanować, więc łatwo o wypadek, nie znając ich. Inne odpowiedzi są szczegółowo omówione.

Ważne jest również, aby znać domyślne ograniczenia prędkości dla miast i między miastami, którymi będziesz podróżować. Najbardziej zagadkowym znakiem, jaki znalazłem w Danii, było czerwone kółko z kreską nad liczbą. Oznacza to, że wyświetlana liczba nie jest już ograniczeniem prędkości. Nie określono żadnych jednostek, ale liczba ta jest podawana w km / h zamiast w mph, jak w USA. Najważniejsze jest jednak to, że znak mówi ci, co nie jest ograniczeniem prędkości, ale nie nowym ograniczeniem. Zamiast tego wracasz do limitu określonego dla typu drogi i obszaru (centrum miasta, strefa mieszkalna, droga międzymiastowa) i rzeczywiście musisz wiedzieć, co to jest.

Rzeczywiste ograniczenie prędkości może być skomplikowane . Na Islandii znak jest matrycą, której nie udało mi się w całości przeczytać przed przekazaniem! W jednym wymiarze pokazany jest typ pojazdu, w drugim typ drogi. Ograniczenie prędkości to liczba w km / h na kwadracie, która odpowiada Twojej sytuacji.

Znak wskazujący drogę to czerwone kółko z białym poziomym paskiem. Rzadko się to zdarza w obu Amerykach.

enter image description here

To samo dotyczy pojazdów bez zatrzymywania się i parkowania:

enter image description here

Parkowanie w Europie bardzo różni się od parkowania w Ameryce Północnej. Zasady mogą być złożone i lokalne również dla niektórych stref miejskich. W jednym miejscu chyba było to Akureyri (IIRC), musieliśmy kupić papierowy parking w samochodzie i ręcznie wskazać na nim zaznaczony czas. Inne miejsca mają kolory chodników i mam wiele miejsc, w których ludzie parkowali częściowo na chodniku (chociaż może to być niezgodne z prawem). Płynięcie z prądem gwarantuje, że nie będziesz gorszy od średniej, ale to nie sprawi, że będzie to legalne w Europie. Natomiast w Kalifornii obowiązują przepisy, które w niektórych przypadkach wymagają przestrzegania przepływu danych!

Podczas gdy odwiedziłem 25 krajów europejskich, jeździłem w 20 z nich, w pozostałych 5 polegałem na pociągach, więc mam różnorodne doświadczenie w prowadzeniu pojazdu, chociaż w oparciu o tak wiele mniej powszechnych zasad, na pewno nie zrobiłem wszystko w 100% dobrze. W Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Ekadorze, Peru i Brazylii przejechałem tysiące kilometrów, a obowiązujące tam przepisy były bliższe tym obowiązującym w Kanadzie (gdzie jeździłem regularnie przez większą część 30 lat) i USA.

tak, dyski parkingowe są powszechnie używane w wielu krajach europejskich.Trochę dziwne, że nie przyjechałeś z wypożyczonym samochodem, ale są tanie.Ogólnie masz rację.Jedno zastrzeżenie: znak zniesienia ograniczenia prędkości ma wariant, w którym podana jest prędkość.W takim przypadku anuluje tylko to określone ograniczenie, pozostawiając Ci następny najwyższy limit wskazany na tym odcinku drogi.Na przykład.droga o długości 130 km / h została ograniczona do 100, a następnie dalej do 90. Jeśli 90 zostanie anulowane, ograniczenie powróci do 100. Jeśli w anulowaniu nie podano prędkości, nastąpi powrót do 130.
@jwenting Chcesz podać referencje?Znak zniesienia ograniczenia prędkości bez numeru to ** nie ** anulowanie ograniczenia prędkości.Jest to zniesienie wszystkich wcześniejszych ograniczeń (w tym prędkości), natomiast znak z podaną prędkością, afaik, znosi ograniczenie prędkości do wartości domyślnej, a nie wcześniej ogłoszonej.To znaczy 130, w twoim przykładzie, a nie 100.
@LLlAMnYP Tak właśnie 27 lat temu nauczono mnie interpretować, kiedy otrzymałem prawo jazdy.I w ten sposób moi koledzy zostali ukarani grzywną za jazdę 130 po odwołaniu 90, ale wcześniejsza 100 nie.
@jwenting W porządku byłaby specyfikacja kraju.To, co opisujesz, to niezwykle skomplikowana zasada (przypuśćmy, że ktoś wchodzi na ulicę po znaku 100, ale przed 90).http://www.strassenschilder.de/vorschriftszeichen/ende-der-geschwindigkeitsbegrenzung/ To odniesienie w Niemczech mówi, że taki znak powraca do domyślnego i nie wspomina o niczym innym.Mogę się tylko domyślać, że 130 w twoim niefortunnym przykładzie faktycznie * przekraczało * domyślne ograniczenie prędkości dla rodzaju drogi, na której się poruszałeś.
#5
+4
Hastur
2019-02-08 15:28:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bezpieczeństwo drogowe i przepisy ruchu drogowego różnią się w UE

Bezpieczeństwo drogowe i przepisy ruchu drogowego różnią się w UE, zobacz oficjalną stronę, aby dowiedzieć się więcej specyficzny dla kraju. Przy okazji, główne zasady są wspólne.

Główne różnice, które mogę sobie przypomnieć:

 • W państwach członkowskich Unii Europejskiej ogólnie, jest to niedozwolone włączanie czerwonego światła , chyba że wskazano inaczej, na przykład zieloną strzałką na czerwonym świetle (ale w tym przypadku musisz pozwolić każdemu innemu - samochodom jako ludzie - przejść wcześniej ciebie).
 • Prawie zgubny jest fakt, że jeśli jest dodatkowa zielona strzałka do skręcenia (w lewo lub częściej tylko w prawo), możesz włączaj tylko wtedy, gdy jest zapalony , nawet jeśli w głównym semaforze świeci się pełne zielone światło (zmieniają te ze strzałką prostą zamiast pełnej zieleni).

  enter image description here

 • Trzymaj się prawej , jak możesz, nie pokonywać w prawo (może być dozwolone, jeśli na ulicy są trzy lub więcej linii - oczywiście przesuń w prawo w lewo w UK & co. ).

 • Zwykle bardziej wąskie przestrzenie dostępne dla samochodów, szczególnie w historycznych centrach. Wąskie uliczki i można znaleźć samochód zaparkowany w odległości 2-3 palców między nimi. (Żeby zrozumieć, dlaczego wiele osób kupuje małe samochody).
 • W niektórych krajach (o ile dobrze pamiętam, np. w Austrii) za autostrady pobierana jest opłata roczna, a opłata jest widoczna na naklejce na przedniej szybie. Zdjęcie jest zrobione i wydane, jeśli nie jest obecne. W innych krajach płacisz przy wyjeździe, ale przy wejściu musisz wziąć bilet (jest on płatny w oparciu o podstawę proporcjonalną do wykorzystanego km).
 • Pamiętaj, aby sprawdzić w jakich krajach ubezpieczenie jest ważne . Ubezpieczenie samochodu jest obowiązkowe.
 • Jak już donosił Eric, „prawie wszystkie samochody w Europie to manualne skrzynie biegów, chociaż niektóre samochody z wypożyczalni to automaty” (i trzeba za to zapłacić więcej).
  Oznacza to również, że przyspieszają szybciej od zatrzymania i pozwalają na zakręty z innym stylem jazdy (w samochodzie automatycznym musisz wcześniej zacząć zwalniać z ręcznym napędem na przednie koła jeden); przy dostatecznie dużej prędkości może spowodować co najmniej dyskomfort.

 • Pamiętaj, aby jeździć po lewej stronie drogi na Cyprze, w Irlandii, na Malcie i Wielka Brytania. Wydaje się to głupie, ale potem przez chwilę jedzie się jedną z jednotorowych dróg Szkocji, mijając kilka innych osób, łatwo o tym zapomnieć. Co więcej, przeprawiasz się przez innego turystę z tą samą amnezją!
  W tych krajach zdecydowanie radzę wypożyczyć samochód automatyczny.

+1 Za „nielegalne jest włączenie czerwonego światła”. Nigdy o tym nie zapominaj.Czerwone światło = całkowite zatrzymanie samochodu.
Punkt na dodatkowej zielonej strzałce nie jest całkowicie poprawny.To wygląda tak: zielona strzałka świeci => skręt dozwolony i masz pierwszeństwo;zapalona czerwona strzałka => obrót nielegalny;żadna strzałka nie świeci => podążaj za głównymi światłami.
#6
+3
zaph
2019-02-08 03:44:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 1. Jeśli najlepiej jest mieć międzynarodową licencję na dyski (która jest w zasadzie tylko tłumaczeniem na kilka języków) dostępną od AAA. Wiele osób nie przejmuje się tym i generalnie nie jest to wymagane przez wypożyczalnie samochodów.

 2. Niektóre miasta mają obszary „ZTL” (o ograniczonym ruchu), gdzie ruch jest ograniczony do pojazdów z odpowiednimi naklejkami / rejestracja), a mandat może być wysoki.

 3. Jeśli w niektórych krajach może padać śnieg (jednym z nich są Włochy) i pada śnieg, musisz mieć przynajmniej łańcuchy śniegowe w samochodzie . Złapał nas nagły / niespodziewany śnieg i musieliśmy kupić łańcuchy śniegowe, które często są dostarczane bezpłatnie przy wypożyczaniu.

Zobacz odpowiedź @canonacer, aby uzyskać więcej informacji.

#7
+2
Ewige Studentin
2019-02-08 03:46:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mieszkam w Austrii i jeżdżę w Europie od ponad 15 lat i mam pewne doświadczenie w prowadzeniu pojazdów w USA.

Jedyne praktyczne różnice, jakie przychodzą mi do głowy, to:

 • skręty w lewo na autostradach nie są tutaj tak częste, zjeżdżasz głównie z autostrad, wjeżdżając na prawy pas i zjeżdżając z niego
 • podczas skręcania ludzie naprawdę trzymają się swojego pasa (np. gdy trzy pasy w jednym kierunku skręcają jednocześnie w lewo, ciężarówka na środkowym pasie również nie jedzie połowy najbardziej wewnętrznego lewego pasa ...)
 • zakaz wyprzedzania z prawej strony
 • autobusy szkolne można przejechać na przystankach bez problemu
 • pasy, parkingi na zewnątrz, a także podziemne parki są tutaj węższe niż w USA
O autobusach szkolnych: jeśli mają włączone światła awaryjne podczas jazdy, nie możesz wyprzedzać.Jeśli mają go na przystanku autobusowym, wyprzedzaj je bardzo ostrożnie z prędkością marszu.Dotyczy to Niemiec, nie mam pojęcia o Austrii.
#8
+2
Janka
2019-02-08 06:38:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Trzeba przyzwyczaić się do wąskich dróg, wąskich miejsc parkingowych, wąskich garaży i prawie braku miejsc parkingowych na ulicach w miastach. Nawet na przedmieściach.

Jazda na rowerze to rzecz w Europie i nie wszyscy rowerzyści przestrzegają zasad.
Motocykle też są powszechne, a ich motocykliści czasami też ich nie przestrzegają.

Ale najważniejszą rzeczą, której musisz się nauczyć, są dziwne znaki drogowe, które napotkasz. Prawie żadnych tekstów, które mogą się przydać, jakbyś nie mówił wieloma językami, ale wiele piktogramów, które różnią się nieco w zależności od kraju.

Jak zapytałeś konkretnie o Niemcy, jako przykład, który może przyjdź zaskoczyć Cię, weź ten znak:

https://de.wikipedia.org/wiki/Verkehrsberuhigter_Bereich

Przyjazne miejsce, prawda? Czy więc mogło się tu zdarzyć coś złego? Tak, ponieważ ten znak wskazuje żywą ulicę , a prędkość jest ograniczona do 5 km / h. Parking jest również ograniczony, a po ponownym opuszczeniu musisz ustąpić przed ruchem drogowym. Niezastosowanie się do powyższego doprowadzi do grzywny lub nawet gorszego wypadku.

Przepraszam, oddałem ci głos przeciw z powodu wyrażenia „rowerzyści są wyjęci spod prawa”.Chociaż przyznaję, że niektórzy / wielu rowerzystów kieruje się własnym przekonaniem, twierdzenie, że są wyjęciami spod prawa (we wszystkich znanych mi krajach UE) jest ewidentnie fałszywe, ponieważ rzeczywiście istnieją przepisy ruchu drogowego dla rowerzystów i ich interakcje z innymi drogami.
Głosowałem za tobą, ponieważ wzdrygnąłem się, wyobrażając sobie wyjętego spod prawa motocyklistę idącego tą przyjazną ulicą i powalającego tego chłopca piłką.Po prostu to robią.
„Jazda na rowerze to coś w Europie, a motocykliści są wyjęci spod prawa.” Czy mówisz o przestępczych gangach motocyklowych?
Ten znak lub jeden bardzo podobny istnieje również w Holandii.Zachowaj szczególną ostrożność podczas jazdy tam, ludzie oczekują, że będziesz jechać w tempie spacerowym.Zazwyczaj w okolicy występuje wiele progów zwalniających, zwłaszcza przy wejściach, oraz inne elementy ograniczające prędkość, takie jak szykany.
5 km / h?_Wędruję_ szybciej, nawet nie próbując!
@KlaymenDK mnie też, jedyną różnicą jest to, że nie jest mi przykro.
@MichaelHampton Taka jest idea.Te znaki są umieszczone w niektórych obszarach mieszkalnych.Pozwala dzieciom na bezpieczniejszą zabawę na zewnątrz.
@MichaelHampton Znam liczbę 7 km / h, ale tak, taka jest idea: "Schrittgeschwindigkeit" - jedziesz tylko tak szybko, jak ktoś mógł chodzić.Ale te ulice są tylko w obszarach mieszkalnych i zwykle nie są tam, gdzie się przechodzi.
Prawo w Holandii uległo zmianie, obecnie w obszarach oznaczonych śmiesznym znakiem jest to 15 km / h zamiast „prędkości chodzenia”.Szybkość chodzenia zawsze była niejasna, chodzenie dla ludzi lub dla koni, więc teraz jest jasne.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...