Pytanie:
Jakie są ogólne porady dotyczące biwakowania w East Coast Park w Singapurze?
Senthil Kumaran
2011-08-29 10:45:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jakie są dobre wskazówki podczas planowania biwakowania na 1 lub 2 noce w pobliżu plaży. Mowa o East Coast Park w Singapurze. W zasadzie nie mamy się czego obawiać, ale nadal byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki dla wczasowiczów planujących wieczór. Wskazówki, które uczynią to doświadczenie jeszcze bardziej ekscytującym.

Dwa odpowiedzi:
#1
+8
Ankur Banerjee
2011-08-29 22:42:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

East Coast Park to przyjemne miejsce na biwak, zwłaszcza w Singapurze. Po pierwsze, musisz uzyskać pozwolenie na kemping, które możesz zarezerwować online lub w samoobsługowych automatach AXS. Będziesz mógł to zrobić tylko wtedy, gdy masz stały pobyt lub wizę długoterminową do Singapuru, ponieważ zezwolenie wymaga podania numeru IC lub FIN (i AFAIK, maszyny AXS akceptują płatności NETS tylko dla tej konkretnej transakcji). Nie wolno rozpalać ogniska, ale jest wiele miejsc na kempingach, które wynajmują miejsca do grillowania do gotowania, dla których ponownie możesz zarezerwować online przez AXS. Przynoszenie własnego grilla jest niedozwolone, chyba że w określonych okazjach (święta państwowe itp.), Więc nie jest to możliwe. Listę miejsc kempingowych i stref można znaleźć na stronie internetowej singapurskich parków narodowych (i szczerze mówiąc, informacje nie są bardziej wyczerpujące). Niewiele będziesz chciał, czego nie można rozwiązać szybką wycieczką do sklepu spożywczego, więc biwakowanie w ECP jest w ten sposób łatwe.

Jazda na rowerze to jedno z głównych zajęć do zrobienia, gdy biwakuje w ECP, a szlaki są dość łatwe do zrobienia, można to zrobić jako aktywność rodzinna, powiedziałbym. Wypożyczasz cykle na jeden dzień po dość rozsądnych cenach (6-12 S $).

Pulau Ubin to kolejne miejsce do rozważenia biwakowania; czuje się nieco bardziej zacisznie, ponieważ nie znajduje się na kontynencie, a jeśli lubisz jazdę na rowerze terenowym, jest tam kilka dobrych szlaków. Kemping w Pulau Ubin nie wymaga pozwolenia.

Dzięki, zrobiłem to wszystko. :-) To było przyjemne doświadczenie i jedyne, co się spodziewałem, to pogoda, która w nocy się ochłodzi, ale tak się nie stało. Czułem się duszno przez długi czas do wczesnego rana.
#2
+6
RoflcoptrException
2011-08-29 13:13:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Generalnie porady dotyczące kempingów są bardzo obszerne, ale myślę, że mogę wymienić kilka wskazówek:

  • Zawsze przechowuj jedzenie w miejscu, do którego zwierzęta nie mają dostępu. W przeciwnym razie w namiocie będą mrówki i inne irytujące rzeczy.

  • Użyj plecaka jako poduszki. Masz więc wygodne miejsce do ułożenia głowy, a co ważniejsze, zauważysz, że ktoś spróbuje ją ukraść.

  • Upewnij się, że nic wewnątrz namiotu nie dotyka boku namiot. W przeciwnym razie w namiocie będzie woda podczas deszczu.

  • Nie używaj starych metalowych masztów namiotowych. Jeśli biwakujesz w czasie burzy, lepiej mieć węglowe (lub podobne) maszty namiotowe.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...