Pytanie:
Ciekawe miejsca do zobaczenia w Walencji (nie w)?
Szabolcs
2011-11-12 23:39:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jakie są interesujące miejsca do zobaczenia, które są dostępne z Walencji za rozsądną cenę?

Nie szukam rzeczy w samej Walencji (sugestie są nadal mile widziane, ale o wiele łatwiej jest google dla tych), ale miejsca łatwo dostępne z Walencji pociągiem / autobusem / itp. Termin wizyty to grudzień, ok. 1 tydzień.

Przykłady tego, co jest dla nas interesujące (uwzględniam to tylko jako przybliżoną wskazówkę dla osób, które odpowiedzą, jak oczekiwałbym pytania na ten temat): widząc lokalne życie, prawdopodobnie wioski, ja podobało mi się zoo w innych miastach, łatwe wędrówki (bo nie jestem sam), lokalna kuchnia. Przykłady tego, czego nie uważam za interesujące: życie nocne.

Obecnie mam wybór między pobytem na 3,5 lub 6,5 dnia, oparłbym się na 7, jeśli znajdę też coś do zobaczenia poza Walencją.

Trzy odpowiedzi:
#1
+7
Mark Mayo
2011-11-13 02:54:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W takim razie kilka sugestii, ponieważ byłem w Walencji kilka razy.

Na zachód od Walencji leży Requena, fantastyczne małe hiszpańskie miasteczko.
Noc przed La Tomatina święto wody i wina, ale w grudniu możesz po prostu cieszyć się samym miastem.
Kiedyś była to mauretańska twierdza, a niektóre części miasta pochodzą z XIII wieku. Wszelkiego rodzaju przypadkowe uliczki, zakręty i zakręty.

Bliżej, ale wciąż na zachód od Walencji, znowu znajduje się Buñol, gdzie znajduje się La Tomatina. Znów fajne miasto do spacerów i zwiedzania, fajne place, aby usiąść przy kawie i rozkoszować się nią.
Spędziłem kilka godzin spacerując tutaj, próbując znaleźć każdego, kto pozwoliłby nam użyć telefonu, po kradzieży w La Tomatina , więc dobrze to znam.
Przynajmniej jeśli wybierzesz się w grudniu, nie wszędzie zepsuje się Australijczyk;)

90 km na północ od Walencji jest kilka gorących źródeł. Chciałem jechać, ale było mi bardzo trudno uzyskać informacje na ich temat, a poza tym nie miałem zbyt wiele czasu. Ale brzmiały niesamowicie.

Wreszcie, i wiem, że jest to niejasne i naprawdę niepodobne do mnie, ponieważ zwykle nazwy miejsc są łatwe, ale jest miejsce dziedzictwa Unesco - miejsce w wiosce zamkowej na wzgórzu. To SPEKTAKULARNE. Ale na całe życie nie pamiętam imienia. To 2 godziny jazdy samochodem z Walencji.
Moje poszukiwania ujawniły, że Xàtiva wydaje się do niego pasować i wygląda niesamowicie, ale zdjęcia nie budzą żadnych wspomnień w tej chwili. Mimo to wygląda też niesamowicie :)

Ok, po znalezieniu tego bloga jestem teraz trochę bardziej przekonany, że może to być właściwy zamek.

Poza tym, i wiem, że o to nie prosiłeś, ale w Walencji odwiedź Świętego Graala, a nowa część Walencji jest spektakularna i warta spaceru. Możesz także zejść do doków i zobaczyć America's Cup Village ze wszystkimi rywalizującymi firmami - Team New Zealand, Oracle i tym podobne.

Ta wioska zamkowa - czy na pewno znajduje się na liście UNESCO? W tym przypadku jest to prawdopodobnie [Historyczne miasto otoczone murami Cuenca] (http://whc.unesco.org/en/list/781/). To jedyne miejsce w promieniu kilku godzin jazdy od Walencji, które pasuje do Twojego opisu (patrz [mapa miejsc dziedzictwa w Hiszpanii] (http://whc.unesco.org/en/statesparties/es)).
AH !!! Po przeszukaniu moich zdjęć i sprawdzeniu z przyjacielem, z którym podróżowałem, miejsce to Guadalest (http://en.wikipedia.org/wiki/El_Castell_de_Guadalest)
Xativa jest super, bardzo polecam każdemu. Radzę dotrzeć tam wcześniej, zanim autobus turystyczny zacznie kursować. Będziesz miał okazję zobaczyć zamek bez irytujących tłumów, tylko sam. To było dla mnie wspaniałe doświadczenie, ponieważ więcej miejsc typu pop-up jest zwykle zatłoczonych i nie musisz się zmieniać, aby cieszyć się miejscem samemu.
@MarkMayo Próbuję dowiedzieć się, o jakich gorących źródłach mówisz, ale nie mam pojęcia. Czy pamiętasz jakieś dane? Nazwa? Jakaś wioska w pobliżu? Jestem z Walencji i jestem bardzo zaintrygowany :)
Jak powiedziałem, znalezienie informacji na ich temat było naprawdę trudne. Wiem tylko, że tam są. Widziałem je wymienione w przewodnikach, na Wikitravel i Google, ale zawsze mimochodem jako „gorące źródła na jednodniową wycieczkę 90 km na północ”. Jeśli uda ci się je zlokalizować - byłem ograniczony głównie do zasobów w języku angielskim, prosimy o zaktualizowanie nas! :)
NB Xàtiva jest tylko godzinę jazdy pociągiem lub samochodem od Walencji.Inne warte uwagi zamki w okolicy to Sagunto (20 minut samochodem, 35 pociągiem) i Peñiscola (1,5 do 2 godzin pociągiem, możliwe również autokarem).
#2
+4
mike
2013-03-27 16:22:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Poza Walencją jest wiele rzeczy do zrobienia. Jeśli lubisz spacerować na łonie natury, w okolicznych górach, mniej niż 50 km od hotelu, znajduje się wiele szlaków turystycznych. Wsie są też piękne i urokliwe. Jeśli szukasz czegoś innego, udaj się do gorących źródeł na północ lub do Walencji i tam popływaj. Możesz także zanurzyć się w tutejszym hiszpańskim życiu i zatrzymać się na tapas lub udać się na bieg byków, zwykle w ramach corocznego festiwalu w dowolnej wiosce wokół Walencji.

Czy te szlaki turystyczne są dostępne dla transportu publicznego? Moja wycieczka do Walencji dobiegła końca, ale nie miałbym nic przeciwko temu, by kiedyś wrócić, gdybym miał okazję :-)
@Szabolcs, są dwa lub trzy pociągi (RENFE Cercanías) i autobusy (Metrobus) dziennie, które zatrzymują się w niektórych wioskach Sierra de Calderona.Spróbuj wyszukać transport do np.Segorbe lub Navajas.
#3
+2
user6963
2013-06-01 15:48:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem Amerykaninem mieszkającym tutaj. Wszystkie te rzeczy zrobiłem i polecam w 100%.

Moim ulubionym miejscem są gorące źródła. Nazywa się Montanejos. Około godziny przez piękne wietrzne todas w górach. Krystalicznie czysta woda przyjemna i ciepła, a nawet klif, z którego można skoczyć, jeśli masz huevos. Byłem w lutym i było super.

Byłem też kiedyś w Guadalest. Piękne widoki i zamek, ale właśnie zrobiłem już górę, są tam źródła, w których można popływać, z mnóstwem wodospadów. Jest bardzo zimno, polecam jechać latem. Baw się dobrze!To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...