Pytanie:
Czy na granicy turecko-gruzińskiej są punkty wymiany pieniędzy i jak dobre są?
hippietrail
2011-10-22 00:26:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam nadzieję, że niedługo przekroczę granicę z Turcji do Republiki Gruzji i będę potrzebował wypracować swoje pieniądze.

Aby zminimalizować horrendalne i nieuniknione opłaty bankowe, wolę rzadziej wypłacać większe kwoty. Ale jeśli zbliża się przekroczenie granicy, muszę wiedzieć, że mogę wymienić pieniądze na czas, a nie po zdzierstwie. Jeśli nie mogę wymienić pieniędzy OK na granicy, wypłaciłbym niewielką kwotę w Turcji, a następnie wypłaciłbym większą kwotę, gdy dotrę do Gruzji i po prostu musiałbym ponieść dodatkowe opłaty.

Więc czy na granicy turecko-gruzińskiej jest kantor? Czy stawki za wymianę liry tureckiej na lari gruzińskie są przyzwoite?

Turkey/Georgia border crossing

Trzy odpowiedzi:
#1
+7
hippietrail
2011-10-31 14:40:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przekroczyłem granicę z Turcji do Gruzji wczoraj wieczorem około północy.

Nie było oczywistych kabin wymiany, jak na wielu granicach, ale nie poszedłem do sklepu wolnocłowego.

Jestem teraz w Tbilisi i większość kantorów, które widziałem (jest ich wiele), wyświetla tylko kursy USD , EUR i RUB .


AKTUALIZACJA
Jestem w Gruzji już prawie siedem miesięcy i mogę powiedzieć, że przynajmniej w Tbilisi i Batumi nie jest to trudne aby znaleźć kantory, które oferują TRY , a także AMD i AZN . Ale wraz z RUB stawki są bardzo złe. Jednak stawki za USD i EUR są uczciwe.

Miałem szczęście, wymieniając pieniądze z asystentami, którzy pracują w autobusach do iz Turcji. Jeśli nic więcej, często mogą skierować cię do nieoficjalnego kantora na granicy. Jeśli utkniesz z TL w Tbilisi, wycieczka na dworzec autobusowy może się opłacić.
#2
+3
Emrah
2012-05-25 00:24:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wymiana lari na liry nie jest zalecana, należy używać dolara jako średniej waluty. w ten sposób stracisz tylko akceptowalne opłaty za wymianę zamiast bardzo dużych marż.

Zakładam, że USD czy EUR?
Jeszcze lepszym sposobem jest wymiana po oficjalnych kursach bez kosztów ogólnych i opłat w przypadku podróżujących w przeciwnych kierunkach. Ale czasami nadal dostajesz pieniądze, które chcesz wymienić, gdy dotrzesz do granicy.
#3
-1
saving madonna
2019-07-08 01:56:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zmień swój GEL na dolara przed wyjazdem z Gruzji do Turcji ... tylko Bóg wie, jak długo muszę trzymać moje 1200 GEL w kieszeni, ponieważ w Antalayi każdy sklep oferował 1,8 i MNIEJ zamiast realnego kursu 2,2 oznacza to, że straciłem 60 euro jak pierdnięcie na niebie !!!To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...