Pytanie:
Jakie mam opcje, aby dostać się z Vancouver do Seattle w weekend wielkanocny?
RoflcoptrException
2015-03-23 00:59:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chcę pojechać z Vancouver do Seattle w weekend wielkanocny. Planuję opuścić Vancouver późnym czwartkiem lub wczesnym piątkiem i wrócić do Vancouver w poniedziałek wieczorem. Szukam opcji, które mam, aby się tam dostać oraz ich zalet i wad, zwłaszcza podczas pracowitego weekendu wielkanocnego.

Trzy odpowiedzi:
#1
+11
Michael Hampton
2015-03-23 01:44:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zasadniczo masz trzy opcje:

  • Amtrak. Wybierz pociąg Cascades z Vancouver do Seattle w około cztery godziny. Dużą zaletą jest to, że ruch samochodowy na granicy nie ma tak dużego wpływu na pociąg, który może być bardzo długi, zwłaszcza jadąc do USA. Dzieje się tak, ponieważ przed wejściem do pociągu faktycznie usuwasz imigrację do Stanów Zjednoczonych na stacji kolejowej w Vancouver. Wadą jest to, że musisz przyjechać wcześniej, niż myślisz, aby mieć pewność, że masz czas na odprawę imigracyjną. Inną wadą jest to, że jest drogi. Najtańszy bilet, jaki udało mi się znaleźć, kosztował 41 USD w jedną stronę, a za bardziej rozsądny harmonogram możesz zapłacić ponad 60 USD w jedną stronę. Ceny te prawdopodobnie wzrosną wraz ze zbliżaniem się dat. Pamiętaj również, że musisz zachować ostrożność podczas rezerwacji na Amtrak, ponieważ większość oferowanych przez nich rozkładów jazdy na tej trasie jest w rzeczywistości w autobusach.
  • Autobus. Kilka linii autobusowych ( Bolt, Quick Shuttle itp.) Oferuje połączenia między Vancouver a Seattle za jedyne 15 USD w jedną stronę. Wadą jest to, że na granicy występują korki. Podczas gdy firmy autobusowe zazwyczaj uwzględniają w swoich rozkładach czas oczekiwania na granicę, jeśli jest on wyjątkowo zajęty, możesz przyjechać później, niż się spodziewałeś. Typowa podróż to także około czterech godzin.
  • Jedź sam. Jeśli możesz przekroczyć granicę w mniej ruchliwych godzinach, możesz ominąć korki i zakończyć podróż w zaledwie dwie i pół godziny (zakładając, że nie przekraczasz prędkości). Takim czasem byłaby późna noc w dzień powszedni. A benzyna jest tańsza w Stanach Zjednoczonych niż w Kanadzie (mimo że w stanie Waszyngton jest droższa niż w większości innych miejsc w USA), więc masz możliwość zatankować samochód zarówno w drodze w dół, jak iw drodze powrotnej. Jeśli masz kartę NEXUS, i tak ominiesz większość ruchu na granicy. Oprócz ruchu na granicy, wielką wadą jest to, że musisz dowiedzieć się, gdzie zaparkować samochód w Seattle.
Coś, na co należy uważać, wybierając Amtrak: odcinek torów między Everett a Seattle jest od czasu do czasu zamykany z powodu osuwisk błotnych, szczególnie zimą i wiosną. Może się okazać, że Twoja podróż pociągiem zamieniła się w jazdę autobusem.
Zauważ, że trasa Vancouver dla Amtrak to [Cascades] (http://www.amtrakcascades.com), przy użyciu [Talgo trains] (http://en.wikipedia.org/wiki/Amtrak_Cascades#Rolling_stock), które są bardziej nowoczesne i szybciej niż piętrowy [SuperLiner] (http://en.wikipedia.org/wiki/Superliner_ (wagon)) widziany na innych trasach zachodniego wybrzeża.
Wow, jeśli 41 $ jest uważane za drogie za międzynarodową podróż pociągiem między dwoma dużymi miastami w pracowity weekend, masz szczęście, szczęśliwcy ludzie! Tutaj w Wielkiej Brytanii z naszą sprywatyzowaną koleją często wydaje się dwa razy więcej na bilet z wyprzedzeniem na podróż w jedną stronę 4-godzinną lub osoby dojeżdżające do pracy wydają tę kwotę dziennie ...
Pociągi @user568458 UK są drogie, ale twoje porównanie jest mylące. Po pierwsze, bilety na pociąg w jedną stronę w Wielkiej Brytanii są absurdalnie drogie w porównaniu z odpowiadającym im biletem powrotnym: często bilet w jedną stronę stanowi ponad 90% ceny w obie strony. Po drugie, bilety kolejowe w Wielkiej Brytanii nie są wyceniane na żądanie, więc w ruchliwy weekend płacisz tyle samo, co w każdym innym czasie (z wyjątkiem godzin szczytu). Jedyna różnica w ruchliwych weekendach polega na tym, że z góry dostępna jest stała liczba biletów po obniżonych cenach i jest bardziej prawdopodobne, że zostały one kupione, gdy tylko trafiły do ​​sprzedaży w godzinach szczytu.
@user568458 Vancouver i Seattle są oddalone od siebie o około 140 mil i jest to bardzo ruchliwe skrzyżowanie. Najdłużej (tj. Przed 11 września) na granicy nie było prawie żadnych formalności. Na przykład, kiedy jechałem tu przed 11 września, nie poproszono mnie nawet o dokumenty w żadnym kierunku! Od tego czasu jest zaostrzony, ale duży ruch sugeruje, że ceny transportu będą niższe.
#2
+7
Mark Mayo
2015-03-23 08:44:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oprócz odpowiedzi Michaela:

  • (w teorii) możliwe jest również autostop. Możesz złapać stopa do granicy, przejść przez nią (lub podróżować z miłą duszą, która cię zabrała) i jechać dalej.

    Jeśli martwisz się przejściem przez granicę - zrobiłem to sam w przeszłości i chociaż możesz mieć dodatkowe pytania, jest to całkowicie możliwe - jest nawet pas dla pieszych.

  • Ponadto istnieją loty - linie lotnicze takie jak Air Alaska oferują loty między Vancouver i Seattle. Oczywiście tak blisko daty ceny mogą nie być idealne, ale może to zaoszczędzić czas.

  • Jest też prom. Jest to prawdopodobnie najwolniejsza opcja, ale możesz dostać prom BC Ferry do Victorii z Vancouver, a następnie z Victorii do Seattle. Jednak malownicza wycieczka!

A także wodnosamolot (Victoria-Seattle) z [Kenmore Air] (http://www.kenmoreair.com/).
W przypadku promu, czy nie jest to metro + autobus z Vancouver na prom, prom przez, autobus do Victorii, a potem prom? (Obie są piękne i malownicze przejścia!)
@Gagravarr tak, właśnie podsumowałem trasę, technicznie rzecz biorąc, musiałbyś najpierw dostać się na stację kolejki miejskiej / autobusowej.
#3
+1
chx
2019-06-09 09:59:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wreszcie, nareszcie jest wodnosamolot z Vancouver Coal Harbour do Seattle Lake Union (wystartował 26 kwietnia 2018). To nie jest tanie, ale istnieje. Firma nazywa się Kenmore Air (pomimo nazwy nie są to w rzeczywistości latające zmywarki). Głównym problemem jest bardzo skąpy i rygorystyczny limit bagażu.

Pasażerowie samolotów pływających są ograniczone do 25 funtów. (11 kg) całkowita waga bagażu na osobę, niezależnie od liczby sztuk bagażu. Wszystkie przedmioty są ważone i wliczane do limitu - w tym przedmioty do noszenia w ręku, takie jak torebki, laptopy, plecaki itp.

Nadbagaż to jeden dolar za funt, a to po prostu stan gotowości - a gwarantowane 50 funtów. Bagaż (23 kg) lub mniej - nie jest specyficzny dla tej trasy, ale na innych trasach kosztuje 75 i 150 USD. W jednym kierunku.

Jak to odpowiada części pytania dotyczącej „weekendu wielkanocnego”.Świetna informacja, ale nie dotyczy pytania.
Wodnosamolot nie wchodzi w korki, a ponieważ przekraczasz granicę w Lake Union, która ma naprawdę mały ruch, będzie bardzo szybki.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...