Pytanie:
Jak zdobyć dużą ilość gotówki za granicą, jeśli karta debetowa przestanie działać?
Arseni Mourzenko
2019-11-01 01:23:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mieszkam we Francji, a ostatnio podróżowałem do Irlandii. Podczas wyjazdu moja karta debetowa przestała działać. Odkryłem problem, gdy przyjechałem do hotelu i chciałem się zameldować. Karta została odrzucona, a osoba na recepcji zaprosiła mnie do bankomatu w celu przyniesienia gotówki, ponieważ hotel akceptuje tylko płatność kartą lub gotówką i nie akceptuje przelewów bankowych. Ale kiedy próbowałem zdobyć niezbędną ilość gotówki, bankomat po prostu odrzucił kartę, nawet nie pytając o kod PIN. Kilka innych bankomatów zachowywało się tak samo, a karta nie działałaby również w supermarkecie.

Zadzwoniłem do mojego banku, ale właśnie potwierdzili, że nie ma absolutnie nic złego w moim koncie bankowym i nic nie jest zablokowany, więc problem był naprawdę z moją kartą debetową. Jedyną opcją, którą zasugerowali, jest wypróbowanie innego bankomatu. Należy zauważyć, że ten bank nie ma żadnych oddziałów w Irlandii.

Na szczęście nie podróżowałem sam, więc mogłem mniej więcej poradzić sobie z trudnością, jaką było brak możliwości uzyskania mojego posiadać pieniądze. To jednak sprawiło, że pomyślałem, co by się stało, gdybym był sam lub osoba, z którą podróżowałem, nie pożyczyłaby mi dość dużej kwoty na opłacenie hotelu (a także jedzenie i inne wydatki).

Udawajmy więc, że jako obywatel Francji jestem sam w Irlandii lub Wielkiej Brytanii, mam nie więcej niż dwadzieścia euro w gotówce, a moja karta debetowa przestaje działać (albo ją zgubię, albo ją zostanie skradziony), a ja potrzebuję około sześciuset euro, aby zapłacić hotelowi teraz . Jakie dokładnie mam możliwości w kontekście, w którym nadal mam smartfon z dostępem do Internetu i mogę płacić przez Internet i korzystać z PayPal? Czy jest sposób na wysłanie sobie gotówki lub odzyskanie jej bez karty debetowej?

Ambasady mojego kraju dają pieniądze ludziom w takich sytuacjach i zwracają je po powrocie do domu.Może to być praktyka również w ambasadach twojego kraju ... po prostu sprawdź
Zdarzyło mi się to kilka lat temu w domu, karta chipowa nagle się zepsuła i było mi dość trudno sobie z tym poradzić od sobotniego wieczoru do otwarcia mojego banku w poniedziałek rano.Nadal będę głosować za zamknięciem tej kwestii jako zbyt szerokiej.Twoje opcje będą silnie zależeć od tego, gdzie dokładnie jesteś i skąd pochodzisz.
@NeanDerThal: działa, jeśli jesteś w stolicy lub dużym mieście, w którym znajduje się ambasada i jest dość blisko.Jeśli jesteś w bardziej odległej lokalizacji, nie jest to takie proste ...
FYI To nie do pomyślenia, że ambasada Francji pomogłaby w tej sytuacji.
Zakładasz, że ten problem ma dobre rozwiązanie.Dwa takie doświadczenia (wprawdzie oba bardzo dawno temu) sprawiły, że nie chciałem ufać plastikowi podczas podróży.
Dziwię się, że nikt jeszcze nie wspomniał o ubezpieczeniu podróżnym.Czy nie jest to sytuacja, która obejmuje większość ubezpieczeń turystycznych?Czy ktoś, kto wie, może odpowiedzieć na to pytanie?
Czy PayPal jest dozwolony czy niedozwolony?Nie jestem pewien, co masz na myśli, ponieważ istnieje „oczywiste dla mnie” rozwiązanie, jeśli jest ono dozwolone, ale skoro nikt o tym nie wspomina, być może źle odczytam Twój zamiar.
Zaskakujące jest dla mnie, że ktoś podróżowałby daleko od domu tylko z jednym środkiem płatniczym (czyli tylko z jedną kartą płatniczą).Jak się przekonałeś, jest to pojedynczy punkt awarii, który może spowodować całkowite zakłócenie Twojej podróży, a dla większości osób rozważających podróże międzynarodowe jest to jeden z nich, którego można łatwo uniknąć, kupując wiele kart płatniczych.
@vsz Dlaczego miałbyś potrzebować pieniędzy w odległej lokalizacji i czy byłbyś w stanie je zdobyć, nawet gdyby twoja karta debetowa była w idealnym stanie?
@Kaz: Podobnie jak w przypadku „odległego” niekoniecznie miałem na myśli środek pustyni.Nie wszyscy turyści przyjeżdżają do stolicy, jest wiele innych miast wartych odwiedzenia, w których nie ma ambasad.
@Calchas Wierz lub nie, zdarza się to szczególnie osobom podróżującym po raz pierwszy.Znam jednego 20-letniego gościa z Holandii, który upił się drugiej nocy w Bangkoku, zgubił portfel i telefon i jakimś cudem do końca życia nie mógł sobie przypomnieć hasła do Gmaila.Totalna katastrofa, ale udało mu się przetrwać z niewielką pomocą nieznajomych (w tym mnie).
Jedenaście odpowiedzi:
#1
+47
Berend
2019-11-01 01:55:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moja rada dla każdego, kto chce wyjść z trudnej sytuacji, to przede wszystkim nie wpadać w tę sytuację. W takim przypadku najłatwiej będzie zabrać ze sobą drugą kartę debetową lub kredytową.

Ale jeśli jesteś już za granicą i utkniesz z jedną zepsutą kartą, możesz zapytać hotel, czy można zapłacić przelewem bankowym (przy użyciu telefonu). Jeśli tak, zapytaj ich, czy możesz przelać większą kwotę w zamian za gotówkę. Lub, w zależności od tego, gdzie na świecie się znajdujesz, możesz użyć PayPal, aby zrobić coś podobnego

Inną opcją może być np. Western Union, ale sam nigdy z tego nie korzystałem. Przypuszczam, że mógłbyś przesłać im pieniądze i sam odebrać je z biura WU.

Jeśli wszystko inne zawiedzie, skontaktuj się z ambasadą swojego kraju, aby uzyskać pomoc.

@Willeke * Nigdy * nie podróżowałbym bez więcej niż jednej karty właśnie z tego powodu.Dużo podróżuję i ~ 25% czasu co najmniej jedna losowa karta odrzucona.I to głównie w CH / UK / USA - gorsze są miejsca z mniej zintegrowanymi systemami bankowymi.Dla tych, którzy * „po prostu nie myślą o zabraniu ich w podróż.” *… Myślę, że to właśnie ta grupa powinna przeczytać tę odpowiedź!
@Willeke każdy może dostać drugą kartę.Wystarczy kupić przedpłaconą kartę debetową - Wielka Brytania https://www.money.co.uk/prepaid-cards.htm - USA https://usa.visa.com/pay-with-visa/find-card/get-prepaid-card nie mająwymagać kontroli kredytowej i IMO, każdy podróżujący może sobie pozwolić na opłaty administracyjne za token
Wiele z tego można uogólnić, mówiąc: „Miej co najmniej dwa niezależne sposoby uzyskiwania dostępu do potrzebnych pieniędzy w krajach, do których podróżujesz”.Mogą to być dwa kawałki plastiku wydane przez różne firmy.Może to być karta bankomatowa plus Paypal.Może to być karta kredytowa plus gotówka w nagłych wypadkach trzymana w pasku pod ubraniem.
Nikt rozsądny nie spienięży paypal, płatność jest zbyt łatwo anulowana przez płatnika.
Dla osób, które nie mogą otrzymać drugiej karty, nadal mogą istnieć stare dobre czeki podróżne.Chociaż naprawdę polecam dobrą kartę kredytową, zwykle mają one całodobową usługę zastępczą i numery alarmowe.
@lalala https: // en.m.wikipedia.org / wiki / Traveler% 27s_cheque: „Ich wykorzystanie spadło od lat 90.” i „Czeki podróżne nie są już powszechnie akceptowane i nie można ich łatwo zrealizować nawet w bankach, które je wystawiły”.
Tak.Ogólna akceptacja spada.Ale jako rozwiązanie awaryjne (oczywiście dla osób, które nie mogą otrzymać karty kredytowej), myślę, że nadal może to być opcja;trzeba jednak sprawdzić.
Karty przedpłacone i czeki podróżne wiążą Twoje pieniądze w taki sposób, że musisz ich użyć, aby dostać się do rezerwy.Gotówka schowana w bezpiecznym miejscu jest łatwiej dostępna w razie potrzeby.
Przepraszamy, że nie przyjęłam Twojej odpowiedzi;chociaż z pewnością wartościowe dla innych ludzi (co jest, jak przypuszczam, powodem wszystkich pozytywnych głosów), twoje sugestie nie pomogłyby * w moim osobistym przypadku *: (1) mój bank nie wydaje dodatkowych kart debetowych;(2) hotel (znana sieć irlandzkich hoteli) akceptuje wyłącznie płatności kartą lub gotówką;(3) WU mogło być rozwiązaniem, ale nie wydajesz się być pewien;(4) udanie się do ambasady mogłoby być rozwiązaniem, ale mając do czynienia z wieloma okazjami z francuską administracją we Francji, mam pewne wątpliwości co do ich przydatności.
@arseni-mourzenko zawsze możesz otworzyć dodatkowe konto debetowe.Może nawet w innym banku.Będziesz musiał sam zdecydować, czy opłaca się to kosztować.Nie znam Francji, ale w Holandii tanie konto kosztuje tylko około 1,50 € miesięcznie.Jeśli często podróżujesz, z pewnością polecam.
@Berend: to rzeczywiście mogłoby zadziałać.We Francji kosztowałoby to prawdopodobnie około 60 € / rok (około 30 € za samo konto i taką samą kwotę za ubezpieczenie karty), ale to wciąż stosunkowo niewielka opłata w porównaniu ze stresem związanym z ponownym znalezieniem się w takiej samej sytuacji.
#2
+32
mccdyl001
2019-11-01 13:03:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zarówno Visa, jak i MasterCard oferują usługi wymiany kart na całym świecie w przypadku zgubionych lub uszkodzonych kart. Może być z tym związana opłata, która prawdopodobnie zostanie pobrana z twojego konta bankowego, ale o ile wiem, Visa dostanie ci kartę zastępczą praktycznie w dowolnym miejscu na świecie w ciągu kilku dni i zakładam, że MasterCard będzie podobny. Jest to dosłownie część świadczonych przez nich usług.

Obaj dostawcy dokonują również awaryjnych zaliczek gotówkowych, prawdopodobnie za pośrednictwem kasjera w lokalnym banku lub prawdopodobnie poprzez transakcję bez karty w pobliskim bankomacie. Wydaje się, że otrzymanie nowej karty z pewnością oszczędziłoby wakacje lub podróż, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz!

Strona Visa dla zgubionych / skradzionych / uszkodzonych kart. Odpowiednie fragmenty tekstu:

Uzyskaj nową kartę Visa może współpracować z Twoim bankiem, aby przyspieszyć wymianę karty i wysłać ją na cały świat w ciągu 24 do 72 godzin.

Zadzwoń kiedykolwiek. Numery bezpłatne są obsługiwane 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Obsługa języków jest dostępna w wielu językach.

Strona MasterCard dotycząca zgubionych / skradzionych / uszkodzonych kart. Odpowiednie fragmenty tekstu:

Gdziekolwiek jesteś na świecie, zawsze możesz zadzwonić do służb ratunkowych, jeśli potrzebujesz karty. Dzwoniąc do naszego globalnego katalogu, możesz liczyć na przedstawiciela, który mówi w Twoim języku, 24 godziny na dobę, 365 dni w roku.

Awaryjne karty zastępcze Awaryjne zaliczki gotówkowe

W związku z tym konkretnym pytaniem, bezpłatne numery alarmowe kart płatnych w Irlandii (inne kraje można znaleźć pod linkiem odpowiedniego dostawcy powyżej):

  • Visa: 1-800 -55-8002
  • MasterCard: 1-800-55-7378
Jak to działa w praktyce?W jaki sposób sprawdzają, czy karta zastępcza i zaliczka pieniężna dotarły do właściwej osoby?Czy odbierając je przy kasie, musisz okazać dowód tożsamości?Jakie dokumenty tożsamości są akceptowane?Co jeśli zgubisz dowód osobisty wraz z kartą?
Racja, funkcja „gotówki w nagłych wypadkach” karty Visa / Mastercard to jedyne prawdziwe rozwiązanie „natychmiastowej {naprawdę natychmiastowej} gotówki”.
@jkej: różne karty mają różne cechy.Uważam, że jeśli masz kartę AMEX, każdy hotel, który przyjmuje AMEX, powinien pozwolić ci zarezerwować pokój, nawet jeśli nie masz karty, mają do tego specjalną procedurę autoryzacji w nagłych wypadkach i jest reklamowana jako jedna z zalet AMEX.Więc możesz stracić cały portfel i wszystko i nadal być w porządku, aby dostać pokój na noc, jeśli jesteś członkiem AMEX itp.
Dobry pomysł;Nie wiedziałem, że taka usługa jest dostępna.Chociaż usługa wymiany karty nie pomogłaby w kontekście, w którym muszę zapłacić sześćset euro * teraz *, awaryjna zaliczka gotówkowa wydaje się być dokładnie tym, czego mogłem użyć.
#3
+24
Michael Hampton
2019-11-01 04:05:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zarejestruj się w Google Pay / Apple Pay i dodaj do niego swoje karty kredytowe / debetowe. Możesz wtedy dokonywać płatności zbliżeniowych tymi kartami za pomocą telefonu. Otwórz aplikację, a następnie zbliż telefon do terminala płatniczego. Działa to, jeśli Twoja karta debetowa to Visa Debit / Debit MasterCard, ale nie Visa Electron / V Pay / Maestro.

To nie pozwoli Ci na otrzymanie gotówki, ale z pewnością pozwoli Ci zapłacić za hotele, restauracje i praktycznie wszystko inne w większości krajów, do których często przyjeżdżają zagraniczni podróżnicy.

Należy jednak pamiętać, że niektórzy wydawcy kart, podmioty przetwarzające płatności i / lub terminale mogą mieć absurdalnie małe limity wydatków na zakupy dokonane za pomocą Google Pay / Apple Pay lub mogą w ogóle nie akceptować płatności.

Jak zawsze, dobrze jest podróżować z co najmniej dwoma różnymi kartami z różnych instytucji finansowych.

Nie próbowałem, ale w Wielkiej Brytanii może być możliwe pójście do sklepu spożywczego (np. Tesco's lub Sainsbury's) i uzyskanie zwrotu gotówki przy zakupie rzeczy (innymi słowy, uzyskanie do 50 GBP w gotówce), płacąc za zakupApple Pay lub Google Pay.
@kiradotee AFAIK nie możesz otrzymać zwrotu gotówki, jeśli płacisz za pomocą Apple Pay / Google Pay.
Ostatnim razem, gdy chciałem zapłacić zbliżeniowo w hotelu w Wielkiej Brytanii (i była to nieoczekiwana sytuacja, ponieważ pokój powinien być już zapłacony), powiedzieli mi, że nie jest to możliwe, ponieważ jest to ponad 50 lub podobna kwota funtów.
Limity Apple Pay zostały ostatnio zwiększone, ale sprzęt NFC wymaga aktualizacji do nowego standardu.Stary limit 30 funtów na pojedynczą transakcję, 100 funtów dziennie, nowy limit, którego jeszcze nie odkryliśmy, ale empirycznie przetestowaliśmy na> 100 funtów.https://apple.stackexchange.com/questions/373619/apple-pay-whats-the-new-limit
Niestety myślę, że jest to po prostu błędne;nie można nimi zapłacić dużej kwoty (setek) ??
@Fattie Możesz, ale to zależy od terminala płatniczego.Jeśli terminal jest aktualny i poprawnie skonfigurowany, limit będzie taki sam, jak w przypadku płatności samą kartą.Osobiście korzystałem z Apple Pay w transakcjach kilkuset funtów.Ale nie można jeszcze na nich polegać, ponieważ istnieje wiele terminali, które mają niższy limit zbliżeniowy.
@MJeffryes - * Osobiście korzystałem z Apple Pay w kilkuset transakcjach £ * W porządku, dobrze wiedzieć.(Programujemy je na życie i nie wiedziałem, że: O: O)
@Fattie W takim przypadku, aby być nieco bardziej technicznym, terminal musi obsługiwać CDCVM.https://support.apple.com/en-us/HT202527
Mam kartę Visa zarejestrowaną w Google Pay - a wystawca karty odrzuca wszelkie transakcje powyżej 25 GBP przy płatnościach za pomocą Google Pay - mimo że sprzedawcy twierdzą, że nie ma limitu.Nadal mogę skutecznie zapłacić samą kartą.To jest karta zarejestrowana w Wielkiej Brytanii.
@Tetsujin, należy zauważyć, że niektóre miejsca również nakładają własne ograniczenia na płatności bezkontaktowe.Zrobiłem opłaty w wysokości 150 EUR + za pomocą mojego telefonu, ale Tesco nadal odmówi przyjęcia kwot powyżej 50 EUR, ponieważ taka jest ich polityka sklepu.
Użyłem tej metody za granicą i nie mogłem użyć mojej karty.Dodałem go do Apple Pay i zamiast tego użyłem.
Wiem, że odpowiedź konkretnie mówi Wielka Brytania / Irlandia, ale od 2019 r. Nie jest to wykonalna alternatywa w innych niż „czołowe z najlepszych krajów pierwszego świata”.Apple Pay, Google Pay, PayPal i większość innych nie są dostępne na przykład w większości (jeśli nie we wszystkich) Ameryce Południowej.Obszary turystyczne zawsze będą przyjmować karty Visa i Mastercard, w 99% przypadków „maestro” (maestro jest czasami dziwne).MOŻE AMEX i to wszystko.Poza obszarami turystycznymi karty kredytowe i miasta, akceptacja kart może znacznie spaść.
#4
+12
g.kertesz
2019-11-01 11:50:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sklonuj swoją kartę debetową do Google Pay, Apple Pay lub innej aplikacji przeznaczonej dla danego kraju zainstalowanej na Twoim telefonie z obsługą NFC. Jest naprawdę mało prawdopodobne, aby Twoja karta i telefon zepsuły się w tym samym czasie. (Jak już odpowiedział Michael Hampton).

Mój drugi wybór to: W recepcji hotelu: anuluj rezerwację. Dokonaj rezerwacji online na miejscu ze 100% przedpłatą na booking.com lub na stronie hotelu. Nie będziesz do tego fizycznie potrzebować swojej karty.

Wiem, że odpowiedź konkretnie mówi Wielka Brytania / Irlandia, ale od 2019 r. Nie jest to wykonalna alternatywa w innych niż „czołowe z najlepszych krajów pierwszego świata”.Apple Pay, Google Pay, PayPal i większość innych nie są dostępne na przykład w większości (jeśli nie we wszystkich) Ameryce Południowej.Obszary turystyczne zawsze będą przyjmować karty Visa i Mastercard, w 99% przypadków „maestro” (maestro jest czasami dziwne).MOŻE AMEX i to wszystko.Poza obszarami turystycznymi, karty kredytowe i miasta, akceptacja kart może znacznie spaść.
@gkertesz Wiele hoteli wymaga, abyś podczas pobytu miał zachowaną kartę na wypadek nieprzewidzianych kosztów, które możesz ponieść, nawet jeśli pokój jest w pełni opłacony z góry.Nie wszystkie, ale zdarza się w większości hoteli, które odwiedzam.
#5
+12
Mohirl
2019-11-01 20:46:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Western Union jest prawdopodobnie najprostszym rozwiązaniem.

Coś bardzo podobnego wydarzyło się w zeszłym roku. Byłem na wakacjach na Wyspach Kanaryjskich, zgubiłem portfel i głupio wyciągnąłem zarówno kartę bankomatową, jak i kredytową. Zadzwoniłem do mojego banku, który anulował karty, ale nie miał lokalnych powiązanych banków. Wydawało mi się, że moje ubezpieczenie podróżne obejmuje awaryjne ubezpieczenie gotówkowe, ale nie mogłem połączyć się z firmą ubezpieczeniową i próbowałem przepalić kredyt telefoniczny.

Więc zostałem bez gotówki, bez kredytu na telefon i odlecieć do domu następnego dnia. W końcu wysłaliśmy e-maila do przyjaciela w domu przez hotelowe Wi-Fi, oboje przeszukaliśmy nasze najbliższe biuro Western Union i przeniósł mnie wystarczająco dużo, aby mnie pokryć, aby wrócić do domu. Pieniądze miałem w ciągu dwóch godzin od wysłania mu pierwszej wiadomości.

Żadne z nas nigdy wcześniej ich nie użyło, ale proces był dość prosty. Zdecydowanie poleciłbym to ponownie w nagłych przypadkach.

Działa to, jeśli masz znajomego, który może Ci pomóc, ale należy zauważyć, że witryna WU nie służy do wysyłania pieniędzy do Ciebie - inni mogą pomyśleć o tym, czytając Twoją odpowiedź.Jest formularz online do wysłania, ale przynajmniej próbowałem, wszystko, co zrobiłem, to poprosić o wiele danych osobowych (plus numer karty debetowej), a następnie odrzucić transakcję w ostatniej chwili.(Moje próby transakcji nie były dla siebie, więc to nie był powód.)
Nigdy o tym nie pomyślałem!Byłoby to pomocne, gdyby zadziałało.
#6
+8
rvs
2019-11-01 03:32:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niektóre banki oferują „awaryjną gotówkę”, w której wypłacają gotówkę, zwykle za pośrednictwem bankomatu lub biura ich „zaprzyjaźnionego” banku.

Czy to działa również za granicą?
Nigdy wcześniej nie słyszałem o Emergency Cash.Czy mógłbyś wyjaśnić, jak to działa?
@Berend, Na przykład w moim banku możesz o to poprosić z wyprzedzeniem (może to być kilka minut wcześniej), online, telefonicznie lub SMS-em.Otrzymujesz kod, który może być wykorzystany przez każdego do pobrania żądanej kwoty gotówki z bankomatu Twojego banku (lub banku stowarzyszonego), bez posiadania karty debetowej.Kod odbioru gotówki wygasa po 24 godzinach.
Użyłem tego w Wielkiej Brytanii (jestem obywatelem Wielkiej Brytanii), bardzo łatwo loguję się do aplikacji banku na smartfonie i żądam natychmiastowej gotówki.Daje mi 6-cyfrowy pin jednorazowego użytku, którego mogę używać w bankomacie bez karty, i podaje kwotę, o którą prosiłem w aplikacji.Jednak ograniczenia są takie, że w ten sposób mogę pobrać tylko 100 GBP dziennie i działa to tylko w bankomatach oznaczonych jako mój bank.Więc nie pasowałoby to do sytuacji PO
@DarrenH Jak to dokładnie działa?W każdym bankomacie, jakiego kiedykolwiek używałem w Wielkiej Brytanii, transakcję rozpoczynasz od włożenia karty, więc jak możesz zrobić * cokolwiek * bez karty?Uszkodzona karta wyświetla komunikat o błędzie „Karta jest nieprawidłowa”.Może to działa tylko w Twoim banku i jego własnych bankomatach, a nie ogólnie?
@alephzero W Wielkiej Brytanii działa to z bankami grupy RBS i bankomatami Tesco.Przed wprowadzeniem karty pojawi się monit o wybranie gotówki awaryjnej.Mogłeś tego nie zauważyć, ponieważ z przyzwyczajenia zawsze wkładasz kartę jako pierwszą.
Wydaje się, że HSBC to oferuje, ale tylko na swoim wyższym koncie https://www.hsbc.co.uk/current-accounts/products/premier/worldwide/emergency-assistance/
@alphazero Podchodzę do bankomatu i wciskam Enter.Następnie ekran prosi mnie o wprowadzenie 6-cyfrowego kodu PIN, a następnie daje mi pieniądze.Te instrukcje są wyraźnie wyświetlane w aplikacji, w której otrzymuję kod
#7
+2
Patrick Hofman
2019-11-02 03:02:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli teraz Twoim problemem jest hotel, możesz zarezerwować hotel online i zapłacić za pomocą aplikacji banku lub innych metod płatności online. Jeśli włączysz śniadanie i prawdopodobnie jeszcze więcej posiłków, otrzymasz nawet pokrycie tych kosztów.

Chociaż mogłoby to zadziałać, byłaby to dość droga opcja, ponieważ moja pierwotna rezerwacja nie podlegała zwrotowi.To powiedziawszy, nadal jest to całkiem przyzwoita alternatywa dla pozostania bez pokoju hotelowego i nie myślałem o tym podczas podróży.
#8
+2
fraxinus
2019-11-03 00:12:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oprócz innych odpowiedzi: trzymaj trochę gotówki oddzielnie od swoich kart. 200 USD lub 200 EUR są mile widziane (prawie!) Wszędzie i mogą zapewnić ci lunch, lokalną kartę SIM (i telefon). Lokalna waluta może być lepsza (w zależności od tego, gdzie jesteś).

#9
+1
WGroleau
2019-11-01 22:42:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z Apple Pay, Skrill lub PayPal, jeśli możesz znaleźć kogoś, komu ufasz, kto również ufa Tobie, możesz zapłacić tej osobie, a ona da Ci gotówkę.

#10
  0
WGroleau
2019-11-01 22:39:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To nie jest ogólna odpowiedź, ale skoro twoja sytuacja i twój przykład dotyczyła Europy, czy twój bank nie pozwala ci na identyfikację w bankomacie? Każdy bankomat, do którego byłem w Hiszpanii, miał możliwość wypłaty gotówki bez karty. Nigdy go nie kliknąłem, ponieważ nie miałem tam konta, więc nie wiem, jak się uwierzytelniają.

Prawdopodobnie działa tylko wtedy, gdy masz konto w tym konkretnym banku z powiązaną aplikacją, a OP twierdzi, że tak nie jest w tym przypadku.
Nie znam Francji ani Irlandii, ale w Hiszpanii mogę użyć dowolnego bankomatu do wpłaty gotówki na dowolny IBAN, niekoniecznie w tym samym banku.Ale nie wiem, jak wyciągać pieniądze bez karty.
Tutaj, w Nowej Zelandii, opcja „start bez karty” umożliwia tylko wpłaty i płatności, a nie wypłaty.
Te w Hiszpanii mają (jeśli moja pamięć jej nie zniekształciła) mają przycisk na ekranie dotykowym do zdobycia gotówki.
Najwyraźniej w Indiach są bankomaty, które umożliwiają uwierzytelnianie za pośrednictwem aplikacji Twojego banku na telefonie komórkowym, podobnie jak w przypadku płatności WeChat w Chinach.
#11
-1
WilliamWolos
2020-01-20 22:43:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zasugeruję Bitcoin.

Jako obywatel zachodniego świata - „Francja” - możesz otworzyć konto na coinbase.com. Tam możesz inwestować / handlować / lub wypłacać / wymieniać Bitcoin na gotówkę i odwrotnie.

Konto wymagało długotrwałej weryfikacji, więc sytuacja awaryjna - to nie jest Twoje zbawienie. Jednak na przyszłość możesz ominąć tę procedurę, wysyłając skan paszportu, coś w rodzaju płatności rachunku za wodę / śmieci z aktualną lokalizacją adresu. I 2-3 dni - otworzą Ci konto. Następnie rejestrujesz swoją kartę debetową / kredytową na swoim koncie - wpłać trochę i naciśnij przycisk "KUP Bitcoin" - jest duża wymiana z niskim spreadem, transakcja byłaby dobra, nawet jeśli zdecydujesz się wycofać tę "awaryjną poduszkę" na Następnego dnia. Jednak zmienność Bitcoin jest wysoka. Dziś - to 8 tys. $, Latem - 200 tys., Rok później - może znowu 8 tys. $ ... z powodu mechanizmu "halvingu" ...

Niemniej jednak możesz zatrzymać swoją monetę -podstawowe konto gotówkowe lub nawet puste. A w takiej sytuacji jak teraz możesz łatwo dokonać zakupu za pomocą ważnej karty debetowej - bitcoin on-line, a następnie - znaleźć w Irlandii kogoś, kto wymieni Twoje Bitcoiny na Gotówkę. Bułka z masłem. Istnieją tysiące różnych platform, na których ludzie łączą się ze sobą, jednak - uwaga - jest wielu oszustów, którzy przybędą do podłączenia broni i złapią twoje bitcoiny.

Gdziekolwiek indziej możesz znaleźć prawdziwy Bitcoinomat, jak bankomat - i wypłacaj gotówkę za pośrednictwem tego urządzenia. Widziałem jeden we Francji, w Bordeaux w centrum miasta. Było coś w rodzaju „butiku Bitcoina”. Istnieje istnieje radar mapowy.

Na przykład w Szwajcarii można łatwo kupować / sprzedawać Bitcoiny za pośrednictwem bankomatu na dowolnej stacji kolejowej ... To tysiące tysięcy miejsc, łatwo dostępnych ... Wygląda na to, że w Irlandii też można znaleźć coś dobrego .


Dodatkowo, kiedy byłem w Paryżu, zdałem sobie sprawę, że tylko jedna karta - nie jest bezpieczna. Schowałem kilka tysięcy euro w mojej głównej torbie, w ukrytej kieszeni. Poza tym zebrałem ze sobą kolejną kartę innego banku. Tak więc, moja pierwsza karta debetowa - była moim głównym koniem, restauracjami i kawiarniami, metrem i wieżą Montparnasse / Luwrem, itd ... Ale za każdym razem, gdy mogłem ją zgubić, moją kartę konia roboczego. I zawsze byłem spokojny, bo w moich plecach, w bezpiecznej ukrytej kieszeni była kolejna karta i kilka tysięcy euro w gotówce. Poza tym w moim portfelu na co dzień mieści się kilkaset, bo może być taka sytuacja - ta usługa nie jest płatna kartą, tylko gotówką ...

Czy możesz to zorganizować będąc już za granicą, mając ograniczony dostęp do konta bankowego i brak gotówki?
Nie znam bezpieczniejszego sposobu niż przekazanie KYC przez coinbase.com.A więc radzenie innemu miejscu - wydaje mi się, że to zły pomysł ... Z drugiej strony, nie mógł przejść teraz procedury weryfikacyjnej, musi po raz pierwszy wrócić do domu.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...