Pytanie:
Cité des sciences / Palais de la Découverte - w poszukiwaniu czynników różnicujących
Benjol
2013-05-20 02:29:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Planując podróż z 8- i 5-latkiem, zdecydowanie chcę spędzić dzień w muzeum nauki (mam miłe wspomnienia z London Science Museum - które jako dziecko wydawało mi się nieskończone). Słyszałem o „La Villette” i zacząłem szukać informacji, ale odkryłem, że są dwa powiązane muzea: Cité des sciences i Palais de la découverte .

W ich (powiązanych) witrynach internetowych mam trudności ze znalezieniem elementów wyróżniających, które pomogłyby mi określić, który z nich najlepiej pasuje do rodziny, a nawet ustalić, czy istnieje prawdziwy różnicę.

Wiem, że mógłbym spędzić godziny na przeglądaniu stron internetowych, próbując dotrzeć do sedna sprawy, ale wolałbym przeczytać doświadczenia kogoś, kto był w obu (lub przynajmniej wie o czym mówią) i może wyrazić przemyślaną opinię.


AKTUALIZACJA - właśnie wróciłem z Cité des enfants 5-12 ans , co było świetne z wyjątkiem ze względu na jeden DUŻY minus, który naprawdę mnie wyrzucił / zirytował: wyrzucają cię po 1,5 godziny, niezależnie od tego, czy skończysz, czy nie. Więc ostatecznie zapłaciłem dwa razy i czekałem, aż wrócę.

W witrynie Cité des sciences znajduje się 3-minutowy film o [jego sekcji dla dzieci w wieku 5–12 lat] (http://www.cite-sciences.fr/cs/Satellite?c=Page&cid=1195222092152&pagename=Portail%2FCDE- ng% 2FPortailLayout & pid = 1195221538465). Widziałem tylko sekcję dla dzieci w wieku 2-7 lat, ale odpowiedni film daje bardzo dobre wrażenie o tym, co można tam zrobić.
@arne.b, Fajnie, znalazłem film 2-7.
the difference beetween is at "palais de la decouverte" it's pure science and at "cite des sciences" it's more applied science.for instance, if you are a teacher and go to paris with your class, you will go to the palais de la decouverte.
Dwa odpowiedzi:
#1
+8
mouviciel
2013-05-20 12:26:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Od kogoś z zagranicy znajduje się w tym samym miejscu: w Paryżu. Ale jeden znajduje się na północnym wschodzie Paryża (Cité des sciences), a drugi w pobliżu Pól Elizejskich (Palais de la découverte).

Odwiedziłem oba i lubię Palais de la découverte. Czuję, że w sposobie prezentowania nauki jest o wiele więcej człowieczeństwa. Być może polega to na tym, jak fundamentalne eksperymenty są przedstawiane publiczności w sposób podobny do tego, jak zbudowali je odkrywcy, a czasem w bardzo żywy i spektakularny sposób. Wejście do klatki Faradaya i nieszkodliwe przechodzenie przez uderzenia pioruna lub faktyczne sprawdzenie, jak wysoki jest słup wody odpowiadający 80-centymetrowemu barometrowi rtęci, to wspomnienia warte zapamiętania. Kolejnym przykładem jest wyświetlanie π na obwodzie kopuły.

Z drugiej strony Cité des Sciences wydawał mi się zimny i bezduszny.

Trzecim muzeum, które warto odwiedzić, jest musée des arts et métiers, bardziej jak Palais de la découverte niż Cité des sciences ze słynnym Pendule de Foucault i Clément Ader's Éole, pierwszym samolotem w historii.

#2
+7
Vince
2013-05-20 02:49:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na początku wydaje się, że są takie same, ale w rzeczywistości bardziej się uzupełniają.

Sprawdzając stronę internetową, możemy dowiedzieć się (jest w języku francuskim), że Palais de la Découverte to bardziej muzeum nauki, zorientowane na dzieci, z eksperymentami mającymi na celu określenie podstawowych zjawisk fizycznych, więc prawdopodobnie właśnie tego szukasz.

Z drugiej strony La Cité des Sciences jest bardziej ukierunkowany na pokazanie interakcji między społeczeństwem a nauką. Chociaż wspominają o grach i wysiłkach zmierzających do otwarcia się na wszystkich odbiorców, myślę, że dorośli powinni mieć pojęcie o największych światowych stawkach nauki.

Byłem w „La Cité des enfants 2-7 ans” i myślę, że „eksperymenty zorientowane na dzieci, mające na celu określenie podstawowych zjawisk fizycznych” opisałyby tę sekcję całkiem dobrze. Nie byłem jednak w Palais de la découverte i nie widziałem zbyt wiele Cité des sciences poza sekcją dla dzieci, więc nie mogę powiedzieć, czy reszta opisu jest dokładna.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...