Pytanie:
Wsiadł na pokład samolotu i poleciał do USA bez wizy. Czy linia lotnicza ponosi odpowiedzialność?
user102163
2019-09-02 07:40:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam kanadyjską wizę studencką. Nie wiedziałem, że mam dostać wizę C-1 na postój w LAX na 2 godziny. Nie musiałem zmieniać lotniska, więc pomyślałem, że wiza nie jest wymagana. Zarezerwowałem w Japan Airline z połączeniem w LAX do Kanady. Jednakże zostałem zatrzymany w LA, a funkcjonariusz powiedział mi, że zostanę deportowany z powrotem na Filipiny, skąd pochodzę. Na szczęście wyjaśniłem im swoją sytuację i zmusili mnie do zapłacenia opłaty za zwolnienie z wizy w wysokości 585 USD. Powiedzieli mi również, że Japan Airlines (linia lotnicza, z której korzystałem) zostanie ukarana za pozwolenie mi na wejście na pokład samolotu bez sprawdzania, czy mam wizę tranzytową.

Moje pytanie brzmi: czy Japan Airline są zobowiązane do zezwolenia mam wejść na ich samolot bez sprawdzania?

Myślę, że prawdziwe pytanie dotyczy kopii [Czy linie lotnicze muszą ostrzegać pasażerów o zmianach wymaganych dokumentów podróży?] (Https://travel.stackexchange.com/questions/129992/must-airlines-warn-passengers-about-changes-wymaganych-dokumentów-podróży)
Zaskakuje mnie zniesienie wiz na miejscu, pierwszy raz o tym słyszę.
@jcaron Nie dziwi mnie to, bo CBP może zdecydować o wpuszczeniu każdego, komu uda się dostać na granicę, bez względu na to, czy ma wizę, czy nie (choć jest to dość rzadkie).Jestem zaskoczony opłatą w wysokości 585 USD!
@MichaelHampton znalazł kilka formularzy z opłatami za zgłoszenie w setkach, a nawet tysiącach dolarów, ale żaden z nich nie wydawał się jeszcze dokładnie pasować do sytuacji.Prawdopodobnie podrobili sprawę w innej formie.
@jcaron Właśnie o tym myślę.Ale jest tak wiele różnych rzeczy, które mają opłatę w wysokości 585 USD, że nie mogę zgadywać, co się stało.
Jeden odpowiedź:
#1
+16
Anish Sheela
2019-09-02 07:46:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

JAL ponosi odpowiedzialność wobec USA, ale nie wobec Ciebie. Nie ma szans, że JAL zwróci zapłaconą kwotę, a może nawet spróbuje odzyskać zapłacone pieniądze na rzecz USCBP.

W USA nie ma sterylnego tranzytu lotniczego, jak w wielu innych Państwa. Każda osoba podróżująca tranzytem musi przejść kontrolę paszportową i odprawę celną przed złapaniem dalszego lotu. Prawdopodobnie ma to coś wspólnego z polityką USA dotyczącą nieprzestrzegania kontroli imigracyjnych.

Jeśli chodzi o kary, tak. JAL powinno Ci odmówić przyjęcia na pokład. Z powodu ich błędu możesz wejść na pokład. Jak każdy kraj, linia lotnicza zostanie ukarana za pozwolenie na wejście na pokład. Masz po prostu szczęście, że cię nie deportowali, jak to zwykle bywa.

Może to mieć konsekwencje dla twojego przyszłego lotu JAL.

Odpowiedzialny wobec USA, tak.Nie ponosi odpowiedzialności wobec OP.Myślę, że to powinno zostać wyjaśnione.
Nie jestem pewien co do procedury.Linia lotnicza zostanie ukarana grzywną, tak.Ale czy linia lotnicza może zakazać pasażerowi dalszych podróży lub próbować odzyskać grzywny?
Problem z tą odpowiedzią polega na tym, że OP może odczytać ją tak, jakby linia lotnicza była wobec nich odpowiedzialna, i powinna im zrekompensować (np. Opłatę za zniesienie wiz w wysokości 585 $).
Paszporty i wizy 16B (2) Regulaminu administracyjnego JAL stanowią: JAL nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione przez Pasażera, a Pasażer wypłaci JAL odszkodowanie za wszelkie straty lub szkody poniesione przez JAL w związku z zaniedbaniem Pasażera doprzestrzegać niniejszego artykułu.https://www.jal.co.jp/en/inter/carriage/index.html
„Pasażer zapłaci obowiązujące taryfy, opłaty i wydatki za każdym razem, gdy JAL jest zobowiązane na mocy Obowiązujących przepisów do odesłania Pasażera do jego / jej miejsca odlotu lub w inne miejsce, ponieważ Pasażerowi nie wolno wjechać do kraju tranzytowego lub docelowego.mają zastosowanie do płatności takich taryf, opłat i wydatków wszelkie taryfy i / lub opłaty uiszczone przez Pasażera na rzecz JAL za niewykorzystaną część Biletu lub jakiekolwiek fundusze Pasażera będące w posiadaniu JAL. JAL nie zwróci opłaty pobranej za Przewózdo momentu odmowy wjazdu lub deportacji. "
Nie umieszczaj po prostu „edit: ...” u dołu swojego posta.Zamiast tego edytuj go w pełni (tak jak zrobiłem), aby ktoś czytający go po raz pierwszy uzyskał właściwe zrozumienie.Każdy, komu zależy na tym, jak zmienił się post (czego nikt nie będzie), może sprawdzić historię edycji.
Brak sterylnego tranzytu w strefie lotniczej wynika z faktu, że mają oni trudności z uczynieniem go sterylnym.Zwróć uwagę, że wiele krajów ma sterylny tranzyt lotniczy, ale nadal wymaga od obywateli niektórych krajów ubiegania się o wizę lotniskową z podobnych powodów: dziur jest zbyt wiele, a przemytnicy je znają.Niektóre kraje również oddzielają te osoby od innych tuż przy bramce i odprowadzają je do miejsca oczekiwania, aż do odlotu następnego lotu z tych samych powodów.
@jcaron, czy masz jakieś źródło potwierdzające twierdzenie, że ATV ma zapobiegać wykorzystywaniu dziur?Zawsze myślałem, że ma to związek z ograniczaniem możliwości ubiegania się o azyl.
@phoog To właśnie zapamiętałem, ale patrząc wstecz na wprowadzenie tego (w 1995 r.), Wydaje się, że było to rzeczywiście związane z wnioskami o azyl.Co jest formą „dziury” w procesie tranzytu, choć nie do końca takiego, o jakim myślałem: - /
Dla czytelników francuskiego interesujący artykuł na temat kontroli imigracji na lotniskach, w tym quadów, „tranzytu z towarzyszeniem”, kar dla linii lotniczych i wiele więcej: https://journals.openedition.org/conflits/15743
@phoog Wygląda na to, że problem z pasażerami tranzytowymi wykorzystującymi dziury jest raczej kierowcą dla „tranzytu z towarzyszeniem” niż ATV, musiałem pomieszać te dwa elementy.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...