Pytanie:
Kierunek do Australii - gdzie się zmienia?
JoelFan
2011-11-29 20:04:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gdzie przebiega „linia podziału” między miejscami, z których większość ludzi dotarłaby do Australii podróżując na wschód, a tymi, z których większość udałaby się na zachód?

A czy są jakieś miejsca, w których rzeczywista część Australii miałoby coś zmienić? (tj. z takiego miejsca, jeśli chcesz Australii Zachodniej, podróżowałbyś na wschód, a jeśli chcesz Australii Wschodniej, to podróżowałbyś na zachód)

Cztery odpowiedzi:
#1
+7
Michael Borgwardt
2011-11-29 22:14:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z Nowej Fundlandii minimalizacja ortodromy rzeczywiście prowadzi do zupełnie innych kursów:

Nie mam jednak pojęcia, czy linie lotnicze faktycznie to robią (lub czy w ogóle są bezpośrednie loty z tego regionu do Australii); Wątpię.

Zasadniczo ta część świata, w której to ma największe znaczenie, jest dokładnie odwrotna od Australii. A tak się składa, że ​​ leży na środku Atlantyku.

#2
+3
Peter Hahndorf
2011-11-29 20:16:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Powiedziałbym, że z Europy, Afryki i Azji zawsze chcesz jechać na wschód, az obu Ameryk chcesz jechać na zachód. To, gdzie w Australii chcesz się udać, nie ma znaczenia.

Nie powiedziałbym tego. Perth jest tak daleko od miast na wschodnim wybrzeżu, że najbliższym miastem jest Dżakarta w Indonezji. Z pewnością są inne miejsca, z których łatwiej polecieć do Perth niż do Sydney czy Melbourne, ale nie wiem wystarczająco dużo, aby napisać pełną odpowiedź.
Gdziekolwiek w Australii jest bliżej na wschód od Europy, dodatkowa odległość między Perth a Sydney jest nadal znacznie mniejsza niż w przypadku podróży przez Atlantyk i Pacyfik.
#3
+3
Mark Mayo
2011-11-30 05:39:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nieważne. Cóż, ale tak naprawdę jest tak daleko, że i tak będziesz zmęczony;) ​​

Na przykład z LON (Londyn) do SYD (Sydney ) są loty przez DXB (Dubaj), BKK (Bangkok), SYD (Sydney), HKG ( Hongkong) i nie tylko (kierując się na wschód). Jednak są TAKŻE loty na zachód przez LAX (Los Angeles), SFO (San Francisco), YVR (Vancouver), SCL (Santiago) i EZE (Buenos Aires) (ostatnie dwa łączą się w AKL (Auckland)).

Więc często zależy od linii lotniczej, ceny i tego, co najbardziej Ci odpowiada. Dodatkową korzyścią jest to, że masz WIELE linii lotniczych, które mogą ze sobą konkurować, więc wiele osób szuka tańszej ceny;)

#4
+2
Gagravarr
2011-11-29 23:34:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możliwe, że to oszustwo, ale wygląda na to, że z Manili na Filipinach leciałbyś na zachód do Perth i na wschód do Sydney / Melbourne / Brisbane / itd.!

(Manila jest na 14 ° 35 'N, 121º 00 E. Perth jest na zachód od niej na 31 ° 57'S, 115 ° 52'E. Sydney jest daleko na wschód na 33 ° 53'S, 151 ° 10'E)To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...