Pytanie:
W jaki sposób loty obsługiwane przez tę samą firmę mogą mieć tak różne ceny, gdy są sprzedawane przez inną?
Daniele Procida
2019-07-31 15:35:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na SkySkanner widzę:

  • Virgin: LHR-SAN (przez DTW) i powrót (przez SLC), „obsługiwane przez Delta”: 580 GBP
  • Air France: dokładnie te same loty „obsługiwane przez Delta”: 956 GBP

... i są też inne kombinacje w innych cenach.

Jeszcze bardziej dziwne , jeśli ograniczę wyszukiwanie tylko do Delta, to nawet nie widzę tego konkretnego lotu!

Możesz to zobaczyć na własne oczy, korzystając z tego samego wyszukiwania w Skyscanner.

Rzeczywisty lot, który zidentyfikowałem, to:

  • LHR 09:25 do SAN 17:35
  • SAN 13:16 do LHR 10:50

Nie rozumiem, jak ten konkretny przypadek jest obsługiwany przez / sprzedawany przez prace, lub czy ma to działać w ten sposób. Jestem również zdziwiony konsekwencjami tych ustaleń dla różnych programów lojalnościowych: Na jakich biletach lub lotach można zdobyć Flying Blue XP?

Zwróć uwagę, że kiedy klikniesz, aby zobaczyć oferty, zobaczysz, że Virgin ma tę cenę tylko bezpośrednio od Virgin.Za pośrednictwem innych witryn jest sprzedawany po mniej więcej takich samych cenach, jak Air France (od 950 GBP).Może Virgin organizuje specjalną wyprzedaż?
Jeszcze ciekawsze ... Ta taryfa nie jest nawet dostępna na stronie Virgin Atlantic!
* Jak to możliwe? * = * Jak to możliwe? *.Nie pytałem, czy jest to dopuszczalne, ale o mechanizmy za tym stojące: * jak to działa? * - jak zresztą pytanie wyjaśnia.
Warto, te opcje lotów _do_ pojawiają się w tych dniach na Delta.com.Najwyraźniej SkyScanner po prostu ich nie pokazuje z jakiegoś dziwnego powodu.Nie jestem też pewien, czy odpowiedź na temat niektórych linii lotniczych kupujących określoną liczbę biletów na rynek jest w tym przypadku prawdziwa.Delta, Virgin i AF / KLM mają transatlantycką spółkę joint venture.Nie zdziwiłbym się, gdyby wszyscy czerpali z tych samych zasobów i po prostu dzielili się przychodami.Szczerze, byłbym trochę zaskoczony, gdyby oni _ nie_ tego robią.
Dlaczego ludzie zostawiają komentarze do pytań, wyobrażając sobie, że robią mądrą uwagę, podczas gdy w rzeczywistości to, co robią, jest demonstracją, że nie przeczytali lub nie zrozumieli pytania?
@DanieleProcida - taki jest podstawowy charakter tej strony :) :) :)
@Fattie Na szczęście nie sądzę - zdecydowana większość interakcji jest przyjazna, uprzejma, pomocna i hojna.Wydaje mi się, że liczba, w której ktoś próbuje znaleźć okazję do przekształcenia komentarza lub odpowiedzi w poniżenie, jest niewielka w porównaniu.
@DanieleProcida: Rzeczywiście, komentarze, takie jak ten, który umieścił D. R., są powodem, dla którego nowoprzybyli nie czują się tu mile widziani ... powiem, że jest to dobre i rozsądne pytanie z dobrymi odpowiedziami.
@DanieleProcida - masz hojną i życzliwą postawę;Jestem pijanym realistą :) :)
Siedem odpowiedzi:
#1
+50
dunni
2019-07-31 15:39:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Codeshares zwykle działa w ten sposób, że linia lotnicza kupuje określoną liczbę miejsc na lot obsługiwany przez inną linię lotniczą. W twoim przykładzie zarówno Virgin, jak i Air France kupiły zestaw miejsc od Delty, które mogą teraz sprzedawać pod własnym numerem lotu, zgodnie z własnymi zasadami i schematem taryf. W zależności od tego, ile miejsc kupili i już sprzedali, mogą skończyć się z zupełnie innymi cenami. Tutaj najprawdopodobniej Air France nie ma o wiele więcej dostępnych miejsc w swoim przydziale, więc cena jest wyższa niż w przypadku Virgin.

Jeśli nie możesz znaleźć lotu bezpośrednio w Delta, to najprawdopodobniej Delta sprzedała już wszystkie swoje „własne” miejsca.

Dzięki, to bardzo jasne wyjaśnienie.Przypuszczalnie oznacza to, że bilet Virgin nie kwalifikowałby się do korzyści, które byłyby związane z biletem Air France (np. Zdobywania punktów Flying Blue) i zamiast tego kwalifikowałby się do korzyści Virgin?
Nie znam szczegółów odpowiednich programów Frequent Flyer, ale z mojego doświadczenia wynika, że wspólne kody komplikują sytuację.Bo jakimś programem operujący przewoźnik ustala procedury, czasem zależy to od nośnika marketingowego itp.
Fakt, że Virgin Atlantic, Delta i Air France są częścią wspólnego przedsiębiorstwa zajmującego się lotami transatlantyckimi, może również skomplikować sytuację.
@DanieleProcida Nie jestem pewien, czy możesz jeszcze zdobyć kredyt Virgin na współdzielenie kodów AF (ich wspólne przedsięwzięcie jest stosunkowo nowe), ale często można uzyskać kredyt w dowolnym partnerskim programie lojalnościowym za dany lot.Co zabawne, czasami możesz częściej zarabiać na ulotkach, przypisując udział typu code-share na taki lot Delta firmie Delta niż w przypadku zakupu oryginalnego lotu od samej Delty, ponieważ mają one inną strukturę zarabiania dla sprzedawanych na rynku Delta i partnerówsprzedawane loty.
@reirab - Delta wprowadziła koncepcję używania „MQD” (dolarów kwalifikacyjnych medalionu), które pochodzą tylko z lotów Delta-Marketed, a także mil (MQM), aby uzyskać status, więc możesz uzyskać częstsze mile lotnicze, ale może to spowodować utratęNa przykład MQD, aby uzyskać status Złotego Medalionu.
@Dragonel Nie, otrzymujesz MQD także w przypadku lotów sprzedawanych przez partnerów.[A czasem (znacznie) więcej] (https://thepointsguy.com/guide/earn-delta-mqds-flying-partner-airlines/).Kiedyś niektórzy partnerzy nie zarabiali MQD, ale myślę, że od zeszłego roku wszyscy to robią, chociaż istnieje kilka szczególnie tanich taryf, których nie mają niektórzy partnerzy.Jednak w przypadku United wydaje mi się, że bilet musi być wystawiony przez United, aby otrzymać PQD.Ale to nie jest prawda w przypadku Delty.(Przy okazji jestem Platinum w Delta, więc dobrze znam ich system).
@Dragonel Prawdopodobnie warto również zauważyć, że wymagania MQD dotyczą tylko członków US SkyMiles.Jeśli na przykład OP ma siedzibę w Wielkiej Brytanii, wymagania MQD nie mają do nich zastosowania.
@reirab - Interesujące.Minął rok lub dwa odkąd leciałem Virgin, ale zdecydowanie nie miałem wtedy MQD.Muszę sprawdzić, czy 1/5 mili odpowiada kosztom lotu na następną podróż.
@Dragonel Tak, Virgin jest trochę rudowłosym przybranym dzieckiem partnerów Delta, ponieważ tak naprawdę nie jest częścią SkyTeam.Jednak ponieważ Delta jest obecnie właścicielem połowy Virgin Atlantic (prawdopodobnie ponad połowę, ponieważ jest także właścicielem znacznej części AF / KLM, która z kolei jest również właścicielem znacznej części Virgin Atlantic), stali się znacznie bliższymi partnerami z lepszymi wzajemnymiświadczenia i stawki zarobków.
#2
+10
WGroleau
2019-08-01 04:07:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest też czynnik, który powoduje, że wiele linii lotniczych i pośredników dostosowuje ceny na podstawie historii wyszukiwania. Przykład: otrzymałem cenę znacznie wyższą niż ta, którą widziałem wcześniej. Zamknąłem kartę (ale nie przeglądarkę), usunąłem pliki cookie z tej witryny, wróciłem do witryny, przeprowadziłem to samo wyszukiwanie i uzyskałem ten sam lot za tę samą niższą cenę, którą widziałem wcześniej. (DUŻO niżej)

Czy można to ścigać jako „przynętę i zamianę”?:-)
Osobiście nigdy nie kupuję biletów lotniczych od agregatora.Zamiast tego, gdy znajdę dobrą cenę, kontaktuję się z linią lotniczą bezpośrednio z przeglądarki w trybie przeglądania prywatnego.(Mogłem zdecydować się uruchomić aplikację Skyscanner na Androida, aby niestety śledzili całą moją historię wyszukiwania SS).Ten punkt jest interesujący, jakby potwierdzono, że będzie to ciekawy posiłek dla wielu organów ochrony konsumentów
Ponieważ jestem na emeryturze, moje podróże nigdy nie są ograniczone do określonego dnia lub miejsca.Nie znam żadnej linii lotniczej, której funkcja wyszukiwania byłaby tak elastyczna, jak żaden z agregatorów.Dlatego zawsze sprawdzam kilka z nich, a następnie sprawdzam najtańsze dwie lub trzy taryfy znalezione na stronie rzeczywistej linii lotniczej.Czasami linia lotnicza jest taka sama lub niższa, ale czasami wartość agregatora jest niższa.
Prywatne przeglądanie nie jest tak prywatne, jak by sobie tego życzyli, zgodnie z https://spreadprivacy.com/is-private-browsing-really-private/ Aby uzyskać „bardziej prywatne” doświadczenie w sieci, wypróbuj torproject.org.Ale jest powolny, wyłącza niektóre strony internetowe, blokując snoopy Javascript i oferuje artykuł wyjaśniający, że nawet tor nie może powstrzymać Cię przed śledzeniem, jeśli robisz pewne rzeczy.Oczywiście, jeśli używasz Androida, wspierasz największego konkurenta NSA.
#3
+7
Mark Mayo
2019-08-01 04:06:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

A potem w innej wyszukiwarce lotów (mojej) dotyczącej tego samego lotu najtańszym lotem jest w sumie inna linia lotnicza, nie ma lotów Delta (pasuje do twojego), a Virgin Atlantic jest w rzeczywistości droższy . Idź rysunek;)

Liczba dostawców między liniami lotniczymi a witryną może być wielowarstwowa. W rezultacie, wraz z prowizjami, różne klasy miejsc ekonomicznych, hurtowy zakup miejsc (jak w tym przypadku zakup miejsc przez Virgin od Delty), wszystko to wpływa na ceny.

W tym przykładzie Delta, jak ktoś wskazał, prawdopodobnie wyprzedała wszystkie miejsca lub prawdopodobnie sprzedała je wszystkie innym liniom lotniczym, które mają wspólne kody. W rezultacie Virgin ma „najlepsze” miejsca.

Możliwe jest również, że biorąc pod uwagę cenę hurtową, za jaką Virgin je kupiła, na tej trasie są gotowi zarobić mniej niż powiedzmy Air France , który może mieć wyższą cenę za te same miejsca (w tym przypadku wydaje się, że ich też nie ma, ale to był tylko przykład).

Na przykład w przypadku sprzedaży Jetstar w Australii nasza witryna czasami ma niższe, czasem wyższe ceny niż sam Jetstar i prawie zawsze niższe w Malindo air niż powiedzmy, skyscanner. Tak więc warstwy od linii lotniczych, przez różnych operatorów lotniczych do użytkownika końcowego, również komplikują cenę oprócz własnych komplikacji linii lotniczych.

Jest świetny artykuł MIT z kilku lat wstecz na temat złożoności taryf lotniczych, do których nadal lubię się odwoływać, dopóki nie stracę około 20 stron w ....

Na https://beatthatflight.com.au tylko raz rzuciłem okiem na opcje wyboru języka i waluty.Nie mam pojęcia, jak zarządzać tymi ustawieniami.Najwyraźniej chowają się gdzieś w DOM strony i widzę ciągi znaków `currency` w kodzie źródłowym JS - ale i tak nie mogę ich znaleźć.Wszystko, co mogę zrobić, to dodać „currency = ” w adresie URL.
@DanieleProcida doceniają to, właściwie je ukryłem, próbując zmniejszyć bałagan, a 95 +% mojej publiczności pochodzi z Ausie.Znajduje się tuż nad polem wyszukiwania po prawej stronie, ale jest niewidoczny.
Chce się jednak rozszerzyć i może powrócić.
w rzeczywistości znalazłem to przez przypadek.Tajemnicze zachowanie!
#4
+4
Paul Johnson
2019-08-01 13:36:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Krótka odpowiedź to „ekonomia”. Długa odpowiedź to porównanie ceny do popytu.

Jeśli prowadzisz linię lotniczą, musisz publikować rozkłady, w których zobowiązujesz się do latania określoną liczbę razy dziennie na każdej trasie. Koszty tego są prawie stałe, niezależnie od tego, czy samoloty lecą pełne, czy puste (pełny samolot zabiera trochę więcej paliwa, ale to wszystko). Teraz musisz zmaksymalizować kwotę przychodu z tych miejsc.

Jeśli pobierasz opłatę ryczałtową za miejsce, otrzymasz określoną kwotę. Jeśli jednak skorygujesz to w dół do poziomu, w którym wszystkie Twoje miejsca są zajęte, większość osób w samolocie byłaby skłonna i w stanie zapłacić więcej, a niektórzy z nich dużo więcej, gdybyś tylko mógł ich do tego przekonać. Sztuka sprzedaży miejsc w liniach lotniczych polega na znalezieniu sposobów, aby skłonić tych ludzi do zrzucenia dodatkowych kosztów.

Linie lotnicze robią to na kilka sposobów:

  • Opłata więcej za wyższy poziom usług; pierwszy vs biznes vs trener. Ale to też kosztuje więcej.

  • Płacić więcej za późniejsze rezerwacje; osoby, które rezerwują później, są mniej wrażliwe na cenę.

  • Naliczaj różne kwoty za loty w obie strony, które obejmują weekend; większość pasażerów to biznesmeni, którzy chcą spędzić weekend w domu.

  • Podpisuj ekskluzywne umowy z pośrednikami, którzy skierują Twoich klientów do Ciebie, a nie do konkurencji, dzięki czemu możesz pobierać opłaty ich więcej.

Ten ostatni staje się pozytywnie bizantyjski. Ludzie, którzy są w stanie zapłacić więcej, mogą nie być gotowi na wykonanie całej pracy związanej z polowaniem na tańszy lot, więc zostaną skierowani w stronę lotu Air France i skorzystają z niego, zamiast spędzać kolejną godzinę na przeglądaniu rozkładów lotów. Mogą również nie zauważyć napisu „obsługiwane przez Delta” drobnym drukiem i sądzić, że uzyskają poziom usług Air France, miejsce na nogi itp.

Ważnym czynnikiem jest to, że osoby korzystające z lotów często za nie płacą. Większość pasażerów transatlantyckich podróżuje służbowo, więc jeśli ktoś wybiera lot Air France dla wygody, jego pracodawca płaci dodatkowo. Może się również zdarzyć, że pracodawca podpisał umowę na wyłączność z biurem podróży (obecnie często outsourcing usług związanych z podróżą) i że biuro podróży otrzymuje prowizję dodatkową prowizję od Air France, więc zarezerwuje swoich klientów, jeśli to możliwe. W międzyczasie biuro podróży będzie uzasadniało swoją pracę, pokazując, w jaki sposób wynegocjowało 10% zniżki z Air France, więc na tym locie 956 GBP faktycznie zaoszczędziło klientowi 95,60 GBP, co umożliwia działowi zakupów firmy uzasadnienie ich istnienia.

I tak dalej.

#5
+1
user
2019-08-02 15:57:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pamiętaj, że siedzenia mogą nie być identyczne. Cóż, fizyczne miejsca mogą być takie same, ale na przykład możesz uzyskać większy limit bagażu rejestrowanego u jednego lub drugiego przewoźnika. Doświadczyłem tego, gdzie pozwolono mi trzymać dwa przedmioty na wspólnym kodzie, ale osoba stojąca za mną w kolejce musiała dodatkowo zapłacić za drugą walizkę.

#6
  0
Kaz
2019-08-02 01:58:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest to bardzo dobrze wyjaśnione w zabawnym artykule Joela Spolsky'ego z 2004 roku zatytułowanym „Wielbłądy i gumowe kaczuszki”.

(Co wiesz, cena przelotu pojawia się jako przykład; Nie pamiętam tego!)

Podstawowym pomysłem jest to, że jeśli chcesz zmaksymalizować zysk, musisz w jakiś sposób oferować produkt w różnych przedziałach cenowych różnym konsumentom. Jeśli masz jedną stałą cenę za coś, na przykład 100 dolarów, to nie uda Ci się uchwycić „nadwyżki konsumenta” od tych klientów, którzy z łatwością zapłaciliby 150 dolarów za to samo. Jednocześnie nie zarabiasz na legionach łowców okazji, którzy wskoczą na produkt, jeśli można go w jakiś sposób zdobyć za 75 USD, ale w przeciwnym razie zignoruj ​​go, jeśli kosztuje 100 USD. Jeśli nadal osiągasz zysk w wysokości 75 USD, lepiej sprzedać za 75 USD, a następnie prosić o 100 USD i nie przenosić jednostki.

#7
  0
Baruch Atta
2019-08-02 04:46:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Linie lotnicze Southwest przydzielają wstępnie miejsca według różnych stawek . Powiedz 33% w okazyjnej cenie, 33% na średnim poziomie i 34% w najwyższej cenie. (Zgaduję na procenty). Ale kiedy wszystkie okazyjne miejsca znikną, znikną. Zamów wcześniej, a otrzymasz lepszą cenę. Zamów późno, a zapłacisz najwyższą cenę. Zauważyłem, że tanie miejsca do Providence kosztują teraz ponad 110 dolarów, podczas gdy do Bostonu można dostać za 49 dolarów. Następnym razem, gdy pojadę do Providence, jadę do Bostonu i wracam pociągiem podmiejskim.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...