Pytanie:
Jak wiarygodne są informacje o hotelach w ich witrynach internetowych?
Gigili
2011-08-01 20:04:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chcę zarezerwować pokój w hotelu w Niemczech, ale nie jestem pewien, jak wiarygodne są informacje na ich stronach internetowych.

Czy zdarzyło Ci się rezerwować pokój w hotelu online? Jeśli tak, to czy wyglądało to zgodnie z opisem.

Cztery odpowiedzi:
#1
+9
rs79
2011-08-01 20:38:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bardziej niż informacjom wymienionym na stronie internetowej hotelu, ufałbym recenzjom z tripadvisor. Witryna jest nie tylko warta sprawdzenia recenzji hoteli, ale najczęściej można również uzyskać informacje o lokalizacji, w której się znajduje, co można robić w pobliżu (i pułapki, których należy unikać) itp.

Strony internetowe hoteli są w większości wypełnione informacjami marketingowymi, które mają na celu przyciągnięcie klientów.

Niestety, tripadvison i podobne strony są często wypełnione fałszywymi recenzjami opłacanymi przez hotele. „Zarządzanie reputacją online” to obecnie duży biznes ...
#2
+8
iHaveacomputer
2011-08-02 13:30:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie dałbym zbyt wiele na temat oficjalnych informacji na tych stronach, ponieważ są to głównie informacje marketingowe i / lub ostatecznie sprzed kilku lat, a właściciel nigdy ich nie aktualizował na stronach z rezerwacjami burmistrzów.

Ciekawostka: w branży turystycznej istnieje język marketingowy; na przykład „centralna lokalizacja” hotelu może oznaczać, że przez cały dzień jest duży ruch uliczny lub hałas z ulicy i możesz mieć problemy ze snem, a „cicha okolica” może oznaczać, że nie będziesz mieć żadnego transportu publicznego ani innych obiektów w pobliżu.

#3
+5
Alan Mendelevich
2011-08-02 13:18:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zwykle rezerwuję hotele przez strony rezerwacyjne (najczęściej booking.com). Zwykle mają co najmniej tak dobre ceny, jak oficjalne strony i mają recenzje odwiedzających. Jako dodatkowy krok zwykle wchodzę na stronę internetową hotelu (po wybraniu kilku kandydatów), aby zobaczyć dodatkowe zdjęcia, aktualne informacje itp. Kiedyś prawie zarezerwowałem hotel, ale potem poszedłem na oficjalną stronę i zobaczyłem informację, że basen jest zamknięty z powodu przebudowy. W moim przypadku to nie był problem, ale dla innych mogło to być przełomem.

Podsumowując: użyłbym nieoficjalnych, szanowanych witryn do wstępnej selekcji, ale sprawdź oficjalną stronę hotelu aby uzyskać więcej szczegółów i informacje z ostatniej chwili.

Uważam, że te "recenzje gości" są niewiarygodne, ponieważ hotel poprosił nas o napisanie dobrej recenzji w zamian za specjalną usługę, którą zapewniali. Uważam, że niektóre recenzje w witrynach rezerwacyjnych muszą być fałszywe.
Korzystam z Booking.com w przypadku większości moich hoteli rezerwujących obecnie i nigdy nie znalazłem opinii niewiarygodnych.W razie wątpliwości sprawdź dokładnie tylko nazwę hotelu, miasto i „recenzję” i uzyskaj niezależne strony z recenzjami, a także te, które hotel lubi.
#4
+1
einpoklum
2017-09-03 01:34:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie jestem pewien, jak wiarygodne są informacje w ich witrynach internetowych.

Najpierw należy połączyć informacje z wielu źródeł i sprawdzić, czy pasują. W szczególności weź pod uwagę następujące źródła:

  1. Witryna internetowa, w której dokonujesz rezerwacji,
  2. Witryna internetowa hotelu, w tym zdjęcia pokoi.
  3. Witryny zawierające hotel recenzje: tripadvisor.com, a może booking.com, hotels.com lub inne (nie jestem pewien, które strony najlepiej sprawdzić)
  4. Oficjalna ocena (link dotyczy Niemiec i większości krajów europejskich; nie ma jednej uniwersalnej oceny) - i co oznacza każdy poziom oceny.

Jest też sposób, w jaki wyrażają rzeczy; aby mogli mówić prawdę technicznie, ale nadal nie powinieneś wierzyć w typową implikację tego, co mówią:

  • „Pokoje w 100% dźwiękoszczelne, ciche jak grób” - konkretne i mocne twierdzenie, bardziej wiarygodne (ale nikt ci tego nie powie ")
  • " Cichy pokój "- subiektywne; to, co jest dla ciebie ciche, może nie być dla mnie.
  • „W cichej okolicy” - cóż, okolica może być ogólnie cicha, ale może to być po prostu plac budowy naprzeciwko hotelu, który wydaje odgłosy jak z piekielnych ust.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...