Pytanie:
Jaka jest najlepsza firma do przejścia na Mt. Rainier?
Lauren
2011-09-26 23:30:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę o wspinaczce na Mount Rainier w przyszłe lato i szukam najlepszej firmy Guide, przez którą mógłbym przejść. Chciałbym zrobić 3 lub 4-dniową wspinaczkę i upewnić się, że mam odpowiednie przeszkolenie z obsługi sprzętu wspinaczkowego (musisz używać czekanów, raków itp.). Poza tym koszt jest moim głównym celem. Patrzyłem na Alpine Ascents, ale kosztują prawie 1400 $ za 3-dniową wspinaczkę! Miłą rzeczą w nich jest to, że odbierają cię z Seattle i organizują nocleg na noc przed wspinaczką. To miła zaleta, ale wolę zorganizować własny hotel / transport i zaoszczędzić pieniądze. Czy można to zrobić za mniej?

Jeden odpowiedź:
#1
+8
xpda
2011-09-27 01:08:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Do wspinaczki Rainier dostępne są trzy firmy przewodników:

  Alpine Ascents International (206) 378-1927 International Mountain Guides LLC (360) 569-2609 Rainier Mountaineering, Inc. (360) 569- 2227 

Prawdopodobnie wszystkie są całkiem dobre. Słyszałem dobre rzeczy o RMI. Nie znam cen.

Można obejść się bez towarzystwa przewodników, jeśli nauczysz się i przećwiczysz podstawy podróży na lodowiec i ratownictwo w szczelinach, zwłaszcza samo aresztowanie. Jednak z ograniczonym doświadczeniem to zły pomysł. Niektóre części są trochę przerażające. W rzeczywistości obsługa parku prawdopodobnie odmówi pozwolenia na wspinaczkę solo, jeśli nie możesz wykazać się odpowiednim doświadczeniem. Ale jeśli znajdziesz kogoś, z kim możesz pójść, kto jest doświadczony i komu możesz zaufać, możesz uniknąć usługi przewodnika.

You generally start around 12:00 or 1:00 am.

Gorąco polecam wspinaczkę, jeśli dostać szansę - warto. Nawiasem mówiąc, schronisko publiczne w Muir Camp nie jest zbyt wygodne do spania. Jeśli nie korzystasz ze schroniska dla przewodników, możesz preferować własny namiot.

Elizabeth contemplates jumping

Dzięki za radę! Nie wiedziałem, że sam możesz wejść na szczyt. Mam doświadczenie w wspinaczce górskiej na Kilimandżaro, ale nie mam doświadczenia ze sprzętem potrzebnym do Mt. Rainier. Czy którakolwiek z tych firm, które zasugerowałeś, prowadzi szkolenia w izolacji (bez wspinaczki z przewodnikiem)? Nie jestem pewien, czy chciałbym to zrobić bez przewodnika, ale nadal warto się temu przyjrzeć.
Wiem, że RMI ma kilka jednodniowych szkół i dłuższe seminaria. Jeśli jesteś w pobliżu gór, możesz zdobyć doświadczenie z lokalnymi ludźmi / grupami. http://cascadeclimbers.com, http://summitpost.org i http://14ers.com (Kolorado) mają fora na ten temat.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...