Pytanie:
Jak można kupić bilety kolejowe na lotnisku w Oslo?
ErikL
2014-05-10 17:48:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W czerwcu będę musiał jechać z lotniska Gardermoen w Oslo na dworzec centralny w Oslo, aby złapać pociąg do Finse. Zarezerwowałem już bilet z dworca centralnego w Oslo do Finse (z NSB), ale nie chciałem być przywiązany do określonego czasu na bilet z lotniska w Oslo do dworca centralnego w Oslo.

Zaraz po odebraniu bagażu chcę iść do pociągu, aby mieć trochę wolnego czasu w Oslo.

Zastanawiałem się, jak łatwo jest kupić bilet na lotnisku, czy w pobliżu są jakieś automaty, w których można po prostu kupić bilet?

Tytuł stał się bardziej użyteczny i mniej ogólny, mam nadzieję, że zachowałem twoje zamiary!
Pięć odpowiedzi:
#1
+11
Juha
2014-05-10 22:45:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To, czego szukasz, to Airport Express Train (Flytoget). To około 20 minut jazdy z lotniska do dworca centralnego w Oslo. Nie musisz rezerwować biletu z wyprzedzeniem, zawsze są wolne miejsca. Rozkład jazdy znajdziesz na http://www.flytoget.no/eng/Stations/Flytoget-Airport-Express-train-station-at-Oslo-Airport.

Jak w przypadku biletu masz dwie opcje. Możesz kupić bilet w automacie, który znajduje się w strefie odbioru bagażu (gdzieś w pobliżu wyjścia / odprawy celnej) lub możesz po prostu przesunąć swoją kartę kredytową (i wybrać miejsce docelowe) w czytnikach kart, które znajdują się tuż przed schodami ruchomymi które prowadzą na platformę. Czytniki kart nie wydrukują paragonu / biletu. Jeśli potrzebujesz paragonu, musisz zarejestrować się na stronie Flytoget i dodać dane swojej karty kredytowej. Nie musisz tego robić przed użyciem karty kredytowej. Gdy zarejestrujesz się i dodasz dane karty, zobaczysz wszystkie wycieczki opłacone Twoją kartą i będziesz mógł wydrukować paragony.

[Airport Express] (http://www.flytoget.no/Reiseinfo/Priser) (za 170 NOK) kosztuje około dwa razy więcej niż [pociągi NSB] (https://www.nsb.no/bestill /velg-togavgang?passengerType1=1&to=100000&bookingPassengerExtrasPetfree=0&portable=false&bookingPassengerExtrasStroller=0&passengerCard1=&bookingPassengerExtrasClosetodog=0&hour=1&from=220000&date=12.05.2014&type=single&returnDate=12.04.2014&passengers=1&bookingPassengerExtrasAnimalsallowed=0&returnHour=1&booking-submit-form=Se%20togtider%20og % 20prices & redirect_to = https: //www.nsb.no/bestill/velg-togavgang) (90 NOK, -).
Dzięki, w końcu wybraliśmy pociąg flytoget, jedynym błędem, który popełniliśmy, jest to, że próbowaliśmy się wymeldować w centrum Oslo, co nie było konieczne i faktycznie ponownie nas odprawiliśmy.
Tylko aktualizacja tej odpowiedzi w oparciu o moją ostatnią wizytę: obok stacji kolejowej znajdują się maszyny (z pomocną flagą brytyjską dla tych, którzy nie mówią po norwesku). Korzystałem z tych maszyn kilka razy i stwierdziłem, że są głupio łatwe w obsłudze: jedyną rzeczą, na którą zwróciłbym uwagę, jest to, że „S” oznacza „Sentrum” i jest to zwykle stacja główna (np. Oslo S). Jeśli utkniesz, znajdź kasę biletową („Billetter” = bilet) w pobliżu i poproś o pomoc - wszyscy, z którymi rozmawiałem w Norwegii, mówią doskonale (prawie ojczystym) po angielsku i wydawało się, że bardzo chętnie przełączają się między nimi. Jeśli podróżujesz na duże odległości (> 1 godz.), Zarezerwuj z wyprzedzeniem!
@JonStory Litera „S” w norweskich nazwach dworców kolejowych (myślę, że jedynymi stacjami używającymi przyrostka są „Oslo S” i „Trondheim S”) nie oznacza „Sentrum”. Jest to skrót od „Sentralstasjon” i oznacza dokładnie dworzec centralny lub główny.
Dzięki, miałem rację co do tego, co oznacza centrum, po prostu dostałem złe słowo: p Sentrum było częścią nazwy jednego z hoteli, teraz o tym myślę, więc prawdopodobnie stąd to wziąłem
#2
+5
Nix
2014-05-10 22:32:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lotnisko w Oslo ma najłatwiejsze automaty biletowe, jakie można sobie wyobrazić. Znajdziesz turnikiety prowadzące na peron. Mają wbudowane gniazdo na karty, więc po prostu wsuwasz swoją kartę kredytową / debetową przez szczelinę i jesteś przepuszczany. Twoja karta staje się wtedy biletem.

Domyślnie kupujesz jeden standardowy bilet z OSL do Oslo S (dworzec centralny Oslo) lub gdziekolwiek wyjdziesz z pociągu - pamiętaj, aby wysunąć kartę na stacji przylotu.

Jeśli potrzebujesz biletu ulgowego, na przykład studenta lub osoby starszej, musisz kupić bilet. W pobliżu wspomnianych kołowrotów mogą znajdować się normalne automaty biletowe. Są ogromne i pomarańczowe, trudne do przeoczenia.

Nawiasem mówiąc, pociąg z lotniska to nie NSB, ale Flytoget. Ich strona internetowa to http://flytoget.no/

Pamiętaj, że chociaż wszystkie stacje mają gniazda na karty, nie wszystkie perony są zamknięte kołowrotami. Oznacza to, że możesz wsiąść do pociągu na lotnisko bez przesuwania karty. Kiedy wyjdziesz z pociągu na OSL i przejdziesz przez kołowrotki, przesuniesz swoją kartę, aby ją przepuścić - ale ponieważ maszyna nie wie, z której stacji wyszedłeś, zakłada, że ​​przejechałeś całą trasę z Drammen.

#3
+5
traindriver
2014-05-10 19:35:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie pamiętam dokładnie, jak udało mi się kupić bilet na pociąg na lotnisku w Oslo - więc musi to być łatwe, bo byłem tam niedawno. Pamiętam, że kupiłem go w automacie i zapłaciłem kartą kredytową.

Odpowiedź z forum na tripadvisor (użytkownik dyoll, Destination Expert for Norway + Oslo, 04 czerwca 2013):

"Automaty biletowe mają opcję w języku angielskim. Jeśli jednak szukasz pociągu lokalnego z Gardermoen do Oslo, sugeruję po prostu kupić bilet Ruter # w kiosku Narvesen zaraz po odprawie celnej - pociągi lokalne są częścią sieci transportowej w Oslo i bilety od Ruter # lub NSB są wymienne (i znacznie prostsze w kontaktach z człowiekiem niż z tymi maszynami!).

#4
+4
Tor-Einar Jarnbjo
2014-05-12 04:13:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W rzeczywistości istnieje kilka opłacalnych opcji, najtańszym byłby zakup biletu przelotowego z lotniska do Finse.

Najwygodniejszą, ale i najdroższą opcją jest skorzystanie z Flytoget ( Airport Express Train). Od poniedziałku do piątku pociągi odjeżdżają co dziesięć minut (x: 00, x: 10, x: 20 itd.), W sobotę i niedzielę co dwadzieścia minut (x: 10, x: 30, x: 50) i jeżdżą 19 lub 22 minuty. Są jednak dość drogie i kosztują 170 NOK lub około 21 euro za bilet w jedną stronę na dworzec centralny. Możesz podróżować bez papierowego biletu, co brzmi dość prosto, ale musisz uważać, aby nie pobierać opłat za dłuższy dystans niż faktycznie przebyty. Podróż z lotniska jest dość prosta, ponieważ musisz wybrać miejsce docelowe, przesuwając kartę przy bramce peronu. Jeśli podróżujesz na lotnisko, musisz pamiętać, aby przeciągnąć kartę na jednym z urządzeń na stacji odlotów, w przeciwnym razie zostaniesz obciążony opłatą 250 NOK (taryfa za najdłuższy dystans). Istnieje również wiele automatów biletowych, w których można kupić zwykłe bilety papierowe i zapłacić gotówką lub większością kart kredytowych i debetowych. Jeśli chcesz zapłacić gotówką, pamiętaj, że automaty biletowe nie przyjmują banknotów większych niż 200 NOK.

Przynajmniej od poniedziałku do piątku rozsądną opcją jest również skorzystanie z regularnych pociągów podmiejskich zamiast pociągów ekspresowych. Wyjeżdżają dwa razy na godzinę (0:03 i 0:43) i jadą 23 minuty do dworca centralnego. Te pociągi również kursują w Sa + Su, ale niekoniecznie co godzinę. Cena biletu to 90 NOK lub około 11 euro. Bilety można kupić w automatach biletowych NSB / Ruter lub w kasie biletowej NSB. Jeśli się spieszysz, możesz również kupić bilet w pociągu u konduktora, ale w takim przypadku musisz zapłacić dodatkowo 40 NOK.

Pamiętaj, że pociągi ekspresowe i podmiejskie są obsługiwane przez różne firmy, a ich bilety nie są zamienne. Bilety na pociąg ekspresowy są dostępne w pomarańczowych biletomatach. Bilety na pociągi podmiejskie są dostępne w automatach biletowych czerwonego i szarego.

Istnieje również kilka linii autobusowych kursujących z lotniska, ale jeśli wybierasz się na dworzec centralny, linie autobusowe nie są ani tańszą, ani szybszą opcją niż pociągi podmiejskie.

#5
+3
Jake
2014-05-10 19:16:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To jest bezpośrednio skopiowane z tej witryny - http://www.eurail.com/trains-europe/trains-country/trains-norway, na której może znajdować się więcej przydatnych informacji . Części, które zaznaczyłem pogrubioną czcionką, to te, które moim zdaniem powinny odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Jak dokonać rezerwacji na pociągi w Norwegii: - Możesz dokonać rezerwacji na krajowy i międzynarodowy dzień NSB oraz pociągi nocne, a także międzynarodowy InterCity:

  • W kasie biletowej lub automacie samoobsługowym na lokalnych stacjach kolejowych. To najłatwiejszy sposób na zdobycie biletów, a anglojęzyczny personel NSB może pomóc w rozwiązaniu wszelkich problemów.

  • Telefonicznie przez telefon NSB (+47 815 00 888).

Call center NSB ma personel mówiący po angielsku (wybierz „9” w menu) i jest otwarte w dni powszednie od 8:00 do 20:00 oraz w weekendy od 9:00 do 15:00. Możesz zapłacić kartą kredytową lub zapłacić gotówką, odbierając rezerwację w automacie biletowym na jednej ze stacji kolejowych w Norwegii. Rezerwując przez call center, rezerwacje należy odebrać najpóźniej 7 dni przed odjazdem pociągu. Możesz zarezerwować inne skandynawskie pociągi dzwoniąc do call center NSB. Obowiązuje tu opłata za rezerwację w wysokości 50 NOK (6,50 euro). W kasach biletowych na większych stacjach kolejowych możesz zarezerwować pociągi do innych krajów europejskich.

Rozumiem, że chcesz elastyczności i chciałem dokonać rezerwacji po przyjeździe, ale pomyślałem, że postawię inne informacje o rezerwacji linii telefonicznej na wypadek, gdybyś chciał zadzwonić i zapytać o więcej informacji.

Ta odpowiedź nie jest szczególnie pomocna. Pociąg Airport Express nie jest obsługiwany przez NSB. Bilety NSB * nie * są ważne w pociągach ekspresowych. * Jeśli * chciałeś skorzystać z jednego z pociągów NSB z lotniska do dworca centralnego, nie ma sensu kupować biletu z wyprzedzeniem, ponieważ nie ma dostępnych miejsc. Nie miałbyś żadnej przewagi, gdybyś zamówił bilet z wyprzedzeniem i odebrał go w jednym z automatów biletowych na lotnisku, nad zwykłym zakupem biletu na lotnisku.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...