Pytanie:
Gdzie znajdują się kempingi w Parku Narodowym Kopaonik w Serbii?
hippietrail
2011-09-12 01:58:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prawdopodobnie jadę autostopem z Nisz w Serbii do Parku Narodowego Kopaonik.

Trochę szukałem i wygląda na to, że mogę tam rozbić obóz i nie ma żadnych opłat, ale nie mogę znaleźć żadnych konkretnych punktów w parku, w których znajdują się obiekty kempingowe.

Ponieważ park jest duży i będę autostopem, może być bardzo ważne, aby wiedzieć, które miejsca na mapie celować, aby nie utknąć w niewłaściwej części, daleko od jakiegokolwiek kempingu.

Dwa odpowiedzi:
#1
+5
VMAtm
2011-09-12 14:18:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wszystko, co mogę powiedzieć po badaniach, że nie ma czegoś takiego jak miejsca na biwak - możesz rozbić swój namiot w dowolnym bezpiecznym miejscu i odpocząć.

Ale pamiętaj do regulaminu parku narodowego. Są tam ogólne rzeczy, ale proponuję sprawdzić to po przyjeździe. Latem w Kopaonik różne firmy oferują wycieczki piesze i, być może, można znaleźć jakieś informacje na temat biwakowania tam.

Ach, nie mogłem powiedzieć, czy mogą być miejsca z innymi wczasowiczami, udogodnieniami, takimi jak toalety i kominki, czy minimalne zabezpieczenia. Dzięki.
@hippietrail Jak zrozumiałem z zasad i nowości, próbowano stworzyć miejsce dla wczasowiczów. Ale nie mogę powiedzieć na pewno.
Rozstawianie namiotu w dowolnym miejscu jest generalnie dozwolone w Serbii, ale wydaje się, że nie znajduje się to w Kopaonik NP. Może dobrze jest zrobić tuż poza granicami NP.
@dbkk: Och, to interesujące. Czy nie zauważyłeś mojego pytania na temat [darmowych kempingów w krajach bałkańskich] (http://travel.stackexchange.com/questions/1856/where-in-the-balkans-is-free-camping-permitted)? Byłoby fajnie, gdybyś mógł odpowiedzieć na to pytanie.
#2
+5
dbkk
2011-09-14 01:24:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Według kilku serbskich witryn internetowych biwakowanie (rozbijanie namiotu) w Parku Narodowym Kopaonik jest zabronione. Kilku serbskich obozowiczów wspomniało o rozbiciu namiotu nieco daleko od drogi w lesie (mając świadomość, że jest to zabronione).

Dalsze wyszukiwanie znaleziono ten zajazd / restaurację, która obejmuje pola kempingowe. Znajduje się we Vlajkovacu, 244 km drogi z Belgradu (byłaby to droga na północ - czerwona linia na mapie).

Uwaga: brak osobistego doświadczenia z biwakowaniem w Kopaonik, więc nie traktuj tego jako rekomendacji.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...