Pytanie:
Planowanie podróży do Kanady / USA. Czy w Toronto mogę uzyskać odprawę wstępną w USA za Land Crossing?
Crazymoomin
2016-03-11 16:42:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Planuję spotkać się z przyjaciółmi w Toronto ON i Buffalo / Batavia NY. Plan jest taki, aby przylecieć do Pearson, spotkać się z moim przyjacielem w Toronto, a następnie przejechać przez granicę w Niagrze do Buffalo i Batavii, a następnie wrócić do Toronto, aby wylecieć.

Moje pytanie brzmi: czy to możliwe / czy warto zapytać urzędnika imigracyjnego w Toronto, czy może wstępnie zezwolić mi na lądowe przejście graniczne? Czy pomogłoby to skrócić czas, który muszę czekać?

Jestem obywatelem Wielkiej Brytanii, który wielokrotnie był w obu krajach w ramach programu VWP bez żadnych problemów, więc nie martwię się o dostanie się (chociaż planuję zostać z przyjaciółmi, więc nie mieć dowód zakwaterowania, ale to inna kwestia), tylko czy warto byłoby to zrobić na lotnisku, aby przyspieszyć przeprawę.

„Odprawa wstępna” jest myląca. W rzeczywistości usuwasz imigrację, robiąc to przed lotem, a nie po. To nie jest jak ESTA, gdzie dostaje się wstępne zezwolenie na wjazd w ramach VWP. Więc nie i nie na twoje dwa pytania.
To pytanie jest dla mnie kłopotliwe. Jest to analogiczne do załatwiania formalności granicznych w Wielkiej Brytanii w przypadku Eurostar, a następnie rezygnacji z wejścia na pokład i jazdy do Calais, z pominięciem imigracji przed wejściem na prom. Gdybyś mógł dostać jakąś przepustkę w Toronto, która pozwala przekroczyć granicę lądową, skąd funkcjonariusze lądowi mogliby wiedzieć, że ją masz? Skąd mieliby wiedzieć, że po drodze nie odebrałeś dodatkowych towarów, kontrabandy lub ludzi? Jak mogłeś pomyśleć, że odpowiedź mogłaby brzmieć „tak”?
@phoog no cóż, oczywiście nie możesz kontrolować zbyt wiele w zakresie _custom_, ale jeśli chodzi o _imigrację_, twoje dane nie zmienią się. Nie spodziewałem się, że zostanę pomachany, ale może mógłbym pominąć zwykłe pytania dotyczące celu wizyty, zakwaterowania i funduszy, ponieważ udzieliłbym prawie takich samych odpowiedzi urzędnikowi amerykańskiemu, jak udzieliłbym urzędnikowi kanadyjskiemu . Obywatele Kanady nadal muszą przechodzić przez odprawy celne, nie można tego uniknąć.
Twój komentarz wydaje się zakładać, że wstępna kontrola lotniska jest przeprowadzana przez kanadyjskich urzędników w imieniu Stanów Zjednoczonych. To nie jest; w placówce kontroli wstępnej stacjonują amerykańscy oficerowie. Więc nawet gdybyś mógł przeprowadzić wywiad w Toronto, nadal musiałbyś to zrobić dwa razy.
@phoog Cóż, gdyby to przyspieszyło, prawdopodobnie bym to zrobił. Oczywiście nie ma to teraz znaczenia, ponieważ oczywiste jest, że nie mogę.
Nie jest to możliwe (chociaż uważam, że duże * przesyłki handlowe * są wstępnie odprawiane przed dotarciem do odprawy celnej - pozostaje imigracja i kontrola). Jednak dojazd do granicy z lotniska może nie być dużo szybszy niż załatwienie formalności na lotnisku Pearson (~ 1,5 godziny)
@SpehroPefhany Moje ostatnie doświadczenie w Logan było proste. Zajęło to całe 10 minut. Calgary też nie był taki zły kilka lat temu. Nie mam pojęcia o Pearsonie.
Cóż, w przypadku lotów międzynarodowych zalecają przybycie 3 godziny przed czasem lotu. W okresach szczytu możesz mieć wystarczająco dużo czasu na kawę Tima Hortona przed wejściem na pokład. Oczywiście obejmuje to odprawę i ochronę.
@SpehroPefhany Ojej. Żałuję, że nie mogę polecieć do Buffalo!
Trzy odpowiedzi:
#1
+8
gerrit
2016-03-11 17:08:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie, nie możesz. Odprawa wstępna to sprawa lotniska: wszyscy podróżujący samolotem z Toronto Pearson do Stanów Zjednoczonych są wstępnie odprawiani, poddawani kwarantannie w hermetycznie zamkniętej części lotniska, tak jakbyś był już w USA. Następnie po przybyciu na lotnisko docelowe w USA jesteś traktowany tak, jakbyś przyleciał do kraju.

Na lądowym przejściu granicznym wszyscy stoicie w tej samej kolejce. Zazwyczaj osoby posiadające paszporty amerykańskie i kanadyjskie są przepuszczane. Mając inny paszport, prawdopodobnie będziesz musiał zaparkować samochód, wejść do biura, poczekać na funkcjonariusza, przeprowadzić wywiad, pobrać odciski palców, być może zeskanować bagaż itp.

Jestem obywatelem Holandii i mieszkałem w Toronto. Dwukrotnie przekroczyłem granicę lądową z Ontario do Nowego Jorku i dwukrotnie z Ontario do Michigan. Za każdym razem, gdy musiałem iść do biura na rozmowę kwalifikacyjną.

Dzięki. Czy możesz podać mi jakieś informacje, jak długo to może potrwać? Uważam, że jest to przydatne przy planowaniu. Słyszałem horrory o 3h +, ale większość moich doświadczeń związanych z przybyciem na lotnisko trwa krócej niż 30 minut.
@Crazymoomin To bardzo mocno zależy od czasu, miejsca, metody. Miałem ponad 2 godziny, kiedy byłem w pełnym autobusie Greyhound w Buffalo w piątek wieczorem, miałem mniej niż 20 minut samotnie w autobusie tunelowym między Windsor i Detroit około północy. Przejechałem samochodem przez [ Św. Lawrence Bridge] (https://en.wikipedia.org/wiki/Ogdensburg%E2%80%93Prescott_International_Bridge) spotyka znudzonego funkcjonariusza, który chętnie znalazł coś do zrobienia (który mówił do mnie dłużej niż kiedykolwiek przejście graniczne, ale tego wieczoru mój adres to * namiot w lesie *, którego jego formularze nie rozpoznawały).
Nietypowe czasy oczekiwania można znaleźć na [tej oficjalnej kanadyjskiej stronie internetowej] (http://travel.gc.ca/travelling/border-times-us). Pamiętaj, że obejmuje to tylko czas oczekiwania, aż nadejdzie kolej na Twój pojazd. Po wejściu do biura może upłynąć trochę czasu, zanim osobiście nadejdzie Twoja kolej. Pech, jeśli wejdziesz tuż za autobusem Greyhound pełnym turystów z plecakiem, którzy nie mają spójnej historii o tym, gdzie zamierzają się dzisiaj zatrzymać lub w ogóle (chociaż wydaje mi się, że pamiętam, że autobusy są traktowane w innym biurze niż prywatne samochody , ale to zależy od skrzyżowania).
Dzięki jeszcze raz. Najprawdopodobniej przekroczę Lewiston-Queenston na 405/190, jeśli to pomoże, nie jestem jeszcze pewien czasu, ale prawdopodobnie wieczorem, ponieważ prawdopodobnie będę turystą na jeden dzień nad wodospadem wychodzące lub po powrocie. Istnieje również możliwość, że moi kanadyjscy przyjaciele będą ze mną podróżować, albo ze mną jako pasażer, albo w osobnych samochodach. Nie chciałem ich trzymać podczas przekraczania granicy, stąd kolejny powód do pytania.
Wszystko musiało się zmienić, odkąd tam byłem ostatnio. Usunę komentarz.
#2
+6
200_success
2016-03-11 17:12:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aby wyjaśnić sytuację: lotnisko w Toronto nie znajduje się w pobliżu granicy. Chociaż istnieją urządzenia umożliwiające wstępną odprawę dla lotów do USA (z agentami USA stacjonującymi na terytorium Kanady), nie zamierzasz tego robić tutaj.

Lecąc z Wielkiej Brytanii do Toronto, polecisz poprzez kanadyjską imigrację i zwyczaje. Nie będziesz wchodzić w interakcje z amerykańskimi agentami. Aby porozmawiać z amerykańskim agentem, musiałbyś przesiąść się na lot do USA.

Nawet jeśli w jakiś sposób przedostaniesz się do strefy wstępnej kontroli w USA bez okazania ważnej karty pokładowej, co dobrego czy chciałbyś wjechać na lotnisko po amerykańskiej stronie? Nie tam chcesz być. Kontrola przed wjazdem do USA w tym momencie tylko straciłaby czas i wzbudziłaby podejrzenia.

Po prostu przejrzyj kanadyjskie formalności w Toronto, aby wjechać do Kanady, i załatw amerykańskie formalności podczas jazdy do Buffalo, jak normalnie podróżnik.

Nigdzie w pobliżu granicy? Według Google to tylko 1h30 jazdy. Z perspektywy europejskiej wiem, że to dość daleko, ale z perspektywy USA / Kanady to dopiero koniec. Moi przyjaciele z pewnością tak myślą. W każdym razie to moja opinia.
@Crazymoomin Do celów imigracyjnych żadna odległość dłuższa niż ta, w której straż graniczna może stale Cię śledzić, nie znajduje się w pobliżu granicy. Chodzi o to, że zamierzasz wjechać do Kanady. (Zauważ, że ogromny procent populacji Kanady mieszka w promieniu 1 godziny jazdy samochodem od granicy USA. To nic nie znaczy).
Słusznie. Z punktu widzenia ogółu społeczeństwa i zdecydowanie w porównaniu z miejscem takim jak Yellowknife, Toronto jest cholernie blisko granicy, myślę, że się zgodzisz. Ale tak, to nie dotyczy imigracji.
#3
+2
Dennis
2016-03-13 21:28:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że chciałbym dodać, że członkostwo Global Entry jest tak bliskie, jak to tylko możliwe, do amerykańskiej „wstępnej zgody na imigrację” w sensie, w jakim wydajesz się używać tego terminu (co nie jest tym, jak CBP używa tego terminu ). Niestety, pomaga to tylko osobom spoza USA podróżującym samolotem; posiadanie karty Global Entry pozwala na korzystanie z pasów NEXUS na lądowych przejściach granicznych w Kanadzie, ale rozumiem, że wydają karty tylko obywatelom USA i stałym mieszkańcom oraz Meksykanom.

Ponadto, chyba że sytuacja uległa znacznym zmianom ostatnio granica lądowa nadal funkcjonuje z papierowymi numerami I-94, więc wizyta w biurze prawdopodobnie będzie obejmować zakup jednego z nich. Weź trochę amerykańskiej gotówki (czy nadal są to 6 $?). Kiedy już masz I-94, myślę, że możesz go używać przez okres jego ważności, jeśli chcesz ponownie przekroczyć granicę, a to może uniemożliwić Ci opuszczenie biura podczas kolejnych przejazdów.

Upewnij się, że jednak odstąpić od formularza przed jego wygaśnięciem po zakończeniu podróży. Myślę, że możesz poprosić oficera CBSA, którego widzisz podczas ostatniego przeprawy lądowej do Kanady, aby ją przejął lub, jeśli to nie nastąpi, oddanie go w jednym z biur CBSA w YYZ. Jeśli wyjeżdżasz z I-94 lub nie miałeś go, gdy opuszczałeś USA przez granicę lądową (co może się zdarzyć, jeśli lecisz do USA, ale lecisz z powrotem z Kanady lub Meksyku), odlot prawdopodobnie nie zostanie zarejestrowany w historii I-94 i musisz naprawić to pocztą. Jeśli Twój terminowy wyjazd nie zostanie zarejestrowany, utrudnią Ci to pozorne przedłużenie pobytu podczas przyszłych wizyt w USA.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...