Pytanie:
Czy do rejsu po Alasce z przystankiem w Kanadzie wymagany jest paszport?
neubert
2016-01-13 01:54:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę więc o rejsie z Seattle na Alaskę. Jeden z przystanków znajduje się w Victorii, Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie i zastanawiałem się, czy pasażerowie będą potrzebować paszportu, aby wysiąść na tym przystanku?

Jak długo trwa postój?
11:00 przyjazd, 22:30 wyjazd.
Co ma do powiedzenia operator rejsu?
Trzy odpowiedzi:
#1
+13
Kate Gregory
2016-01-13 04:20:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właściwie zadajesz dwa osobne pytania:

  • Czy kiedy mój statek wycieczkowy zatrzyma się w Victorii, ludzie z granicy kanadyjskiej pozwolą mi przyjechać do kraju na jednodniową wizytę bez paszportu?
  • Kiedy mój statek wycieczkowy, który przynajmniej przez krótki czas przebywał w innym kraju, wraca do USA i chcę się z niego wydostać (prawdopodobnie na Alasce na jakieś zajęcia dzienne, ale z pewnością w Seattle, kiedy chcesz wrócić do twojego domu) czy będę mógł wjechać do Stanów Zjednoczonych bez paszportu?

Był czas, kiedy obywatele USA mogli przyjeżdżać do Kanady bez paszportu, z prawem jazdy i tym podobnymi. Możliwe, że na terminalu wycieczkowym można dostać się za mniej niż paszport. Oto rady CBSA. Zwróć uwagę na akt urodzenia potwierdzający obywatelstwo USA wraz z prawem jazdy, aby udowodnić, że jesteś osobą wymienioną w akcie urodzenia. Jeśli Twoje imię i nazwisko zmieniło się od urodzenia, będziesz potrzebować dokumentów, aby ustalić łańcuch tożsamości. Sam bym tego nie ryzykował, ale najgorszym przypadkiem jest to, że nie możesz wybrać się na wycieczkę. Obywatele USA nie potrzebują wiz, aby odwiedzić Kanadę, ale skąd ludzie na granicy bez paszportu wiedzą, że jesteś obywatelem USA? Nie jest to wymagane przy wchodzeniu na pokład statków wycieczkowych, zdobywaniu praw jazdy itd.

Drugi przypadek jest znacznie poważniejszy. Chcesz mieć pewność, że zostaniesz wpuszczony z powrotem. Obecne przepisy mówią, że jeśli rejs zaczyna się i kończy dokładnie w tym samym porcie w USA, nie potrzebujesz paszportu, nawet jeśli zatrzymuje się w innych krajach . Zasadniczo ufają, że statek wycieczkowy nie zabierze przypadkowych pasażerów w zagranicznych portach i nie pomoże im dostać się do Stanów Zjednoczonych. To powiedziawszy, nadal zalecają posiadanie paszportu, aby ułatwić sobie życie. (Oto strona karnawału na ten temat - prawdopodobnie możesz znaleźć podobną stronę w witrynie przewoźnika, którego rozważasz.)

Więc jeśli istnieje powód, dla którego samo zdobycie paszportu nie wchodzi w grę, rejs nie jest niemożliwy (amerykańskie firmy znalazły sposób, aby poradzić sobie z faktem, że ludzie po prostu nie dostaną paszportów), ale życie będzie płynniejsze Jeśli posiadasz. Poleciłbym ją zdobyć.

Kanada nadal akceptuje [dowód tożsamości ze zdjęciem oraz akt urodzenia w przypadku obywateli USA] (http://www.cbsa.gc.ca/travel-voyage/td-dv-eng.html#_s2a), więc wycieczka na brzeg Kanady nie jest wykluczona .
Dla przypomnienia, [oto strona z witryny US Customs poświęcona rejsom w obiegu zamkniętym.] (Https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/1139/~/documents-needed-to-take -rejs)
Amerykańska karta paszportowa również działałaby przy wjeździe do Kanady
#2
+2
Harry Vervet
2016-02-16 21:06:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oficer zaokrętowania w Seattle odmówi wejścia na pokład rejsu po Alasce, jeśli nie przedstawisz paszportu lub innego akceptowanego dowodu obywatelstwa, takiego jak akt urodzenia wydany przez stan lub miasto (nie wydany przez szpital) i prawo jazdy . Linie wycieczkowe nie decydują, czy wpuścić Cię na pokład, jeśli nie masz wymaganej dokumentacji. Ludziom odmawia się wejścia na pokład, nawet jeśli twierdzą, że pozostaną na pokładzie statku, gdy zatrzyma się on w Kanadzie - po prostu nie pozwolą Ci odejść, jeśli nie masz odpowiednich dokumentów.

Jeśli podróżujesz tylko z Amerykański akt urodzenia i prawo jazdy oraz sytuacja awaryjna, gdy przebywasz w Kanadzie, pamiętaj, że nie będziesz mógł wrócić do USA (będziesz musiał wrócić drogą lądową lub morską). Podczas odprawy prawdopodobnie będziesz musiał podpisać formularz stwierdzający, że rozumiesz ryzyko związane z podróżowaniem bez paszportu. Dlatego zdecydowanie zaleca się podróżowanie z paszportem.

#3
-1
Vallurvenkataraman
2016-02-16 19:47:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie podałeś swojego kraju pochodzenia. Jeśli jesteś obywatelem USA, nie ma sprzeciwu dla obu, ponieważ obywatele USA nie potrzebują żadnego zezwolenia na wjazd lub wyjazd z Kanady. Re: odwiedzając Alaskę, stan jest w USA, więc możesz odwiedzić lub pozostać tam tak długo, jak możesz.

Powiedziałem, że rejs będzie się odbywał z Seattle na Alaskę, a Seattle jest w Stanach Zjednoczonych.
@neubert Myślę, że przez „kraj pochodzenia” mieli na myśli obywatelstwo, a nie źródło-przeznaczenie.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...