Pytanie:
Które miejsca wymagałyby butów turystycznych?
jjeaton
2011-10-15 06:02:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jakiego rodzaju wędrówki musisz uprawiać tam, gdzie absolutnie potrzebujesz butów turystycznych? Chcę wybrać się na wędrówkę po Azji Południowo-Wschodniej i Ameryce Południowej, ale nie mam miejsca w plecaku na buty. Z jakich powodów i terenu absolutnie potrzebowałbym butów, do których nie wystarczyłyby buty?

Właśnie zdałem sobie sprawę, że może nie wszyscy ludzie pomyśleliby, co to jest but, a co but w ten sam sposób. W kontekście obuwia turystycznego powiedziałbym, że jeśli jest wyższe niż kostka i zapewnia wsparcie w tym obszarze, jest to but turystyczny. Jeśli jest wykonany z mocnego materiału i ma grubą, przyczepną podeszwę, ale nie zapewnia wsparcia kostki, jest to but turystyczny.
Cztery odpowiedzi:
#1
+8
hippietrail
2011-10-15 13:48:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To prawda, że ​​możesz nie potrzebować butów turystycznych, ale musisz zdecydować.

Osobiście nie podobały mi się osoby z plecakiem, które wydawały się mieć wszystkie drogie markowe produkty, czy tego potrzebowały, czy nie. Czułem się trochę fałszywie, kiedy byłem młodszy. Więc podczas gdy inni mieli markowe buty trekkingowe za 200 dolarów, ja miałem moje tanie tenisówki z supermarketu. Czułem też, że te błyszczące rzeczy wyglądają jak znaki dolara $$$ dla potencjalnych złodziei.

Nie jestem poważnym turystą, ale nosiłem zwykłe stare tenisówki na całym świecie podczas moich podróży przez dwadzieścia lat, w tym wspinaczki wulkany i śnieg.

W końcu trochę się to zmieniło, gdy w zeszłym roku wziąłem się autostopem. Miałem ciężki plecak i spędzałem dużo czasu na krawędziach dróg, które często były kruche lub mokre lub miały strome pochylenie. Kilka razy byłem bliski zrzucenia butów z nóg! Potem znalazłem się w pobliżu taniego łańcuszkowego sklepu ze sprzętem turystycznym na obrzeżach jakiegoś polskiego miasta, podczas gdy oni mieli wyprzedaż.

Za około 22 dolary kupiłem przyzwoitą parę tanich, niemarkowych, nie świecących funkcjonalnych butów turystycznych które są całkowicie praktyczne, o których wiedziałem, że nie będą trwać wiecznie i że nikt nie będzie kłopotał się kradzieżą.

Buty trekkingowe Quechua to zdecydowanie coś, co kupiłbym ponownie. Zabrali mnie z Polski do Armenii, z powrotem do Frankfurtu, w górę iw dół Korei i Japonii kilka razy, a teraz ze Stambułu do Albanii i wreszcie zaczęli wpuszczać trochę wody rok i trochę później. To dla mnie wielka wartość! W ogóle nie noszę już butów w podróży.

Zawsze noszę swoje duże rzeczy, kiedy faktycznie się poruszam. Moje dżinsy i moje największe buty lub buty trekkingowe i mniejsze rzeczy w paczce. Kiedy jestem w mieście lub na plaży, duże rzeczy pozostają w pokoju, a ja założę szorty i klapki.

Zgadzam się, tania to droga. Drogie i tak się po prostu podrywają.
Planowałem nosić wszędzie jakieś buty, jak powiedziałeś. Przypuszczam, że mógłbym kupić buty turystyczne w dowolnym kraju, w którym jestem, jeśli naprawdę ich potrzebuję ...
Nie zgadzam się z Ginaminem. Mam tę samą parę butów trekkingowych za 200 dolarów od ponad dziesięciu lat i nosiłem je w prawie każdym terenie. Właściwie nigdy nie kupiłbym tanich butów, nie ma nic bardziej nieszczęśliwego niż zamoczenie stóp lub pęcherze. Skąpanie w większości obszarów jest w porządku, ale jedynym obszarem, w którym naprawdę warto zapłacić za jakość, są buty.
Dlatego musisz zdecydować. Podczas mojej pierwszej podróży do Europy pomyślałem, że sprytnie kupiłem parę Doc Martins, które byłyby wytrzymałe w każdych warunkach i wystarczająco inteligentne, żeby je nosić. Były to najbardziej bolesne i drogie obuwie, które kiedykolwiek kupiłem. Mogły się nawet skurczyć na mrozie! Nie były to również buty turystyczne, ale brak skąpienia w tym przypadku kosztował mnie wiele bólu i dużo zmarnowanych pieniędzy, pomimo bardzo wysokiej jakości. Musisz rozważyć swoje własne potrzeby i priorytety i sam zdecydować. Czy możesz uciec bez butów turystycznych? Tak. Czy dobre buty turystyczne są warte swojej ceny? Tak.
@victoriah Powiedziałbym, że to błędne przekonanie, że drogie oznacza dobrą jakość. Niektóre z najszybciej noszących się przedmiotów, jakie kiedykolwiek miałem, były najdroższe tego typu. Znalezienie taniej pary butów, które pasują i są wykonane z dobrego materiału, nie jest takie trudne.
#2
+7
Beaker
2011-10-15 10:19:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po wielu kilometrach, zakładając moje stare tenisówki, noszę buty trekkingowe zawsze i wszędzie, gdzie teraz podróżuję. Nie ma nic bardziej nieszczęśliwego niż dziura w podeszwie butów podczas burzy śnieżnej. Teraz zawsze noszę brązowe skórzane buty trekkingowe, które mają klasę podczas podróży, więc mogę je założyć na kolację lub na wycieczkę.

Mam inny zestaw butów, które są ładnie zasznurowane i wysokie, których używam do wspinania się po skalistych typach gór, takich jak góry Pacyfiku, Andy, Góry Skaliste, Alpy itp. Góry takie jak Appalachy, prawdopodobnie możesz uciec w butach do biegania, nieco bym odradzał.

Ogólnie rzecz biorąc, podczas wędrówek potrzebujesz solidnego wsparcia kostki ... szczególnie w miejscu, w którym nie wiesz, jak uzyskać pomoc.

Powiedziałbym, że albo znajdź sposób aby włożyć buty do plecaka lub porzuć buty na rzecz pary społecznie akceptowanych butów turystycznych, więc nie musisz wkładać dodatkowej pary lub obuwia do torby podróżnej.

Nigdzie nie pojedziemy ze śniegiem, ale brzmi to tak, jakbyś polecał buty turystyczne na każdy rodzaj podróży. Kiedy w Azji jest 100 stopni Celsjusza, nadal zalecamy noszenie butów turystycznych?
Nigdy nie wiesz, kiedy będziesz musiał rozpocząć wędrówkę. Wyrzucono mnie z autobusów w Indonezji i miałem przed sobą długą wędrówkę ... Nigdy nie zamierzałem wędrować w ogóle podczas tej podróży. I tak, mieszkam w Azji i kiedy podróżuję, noszę buty i przynoszę klapki do hostelu.
+1 za wsparcie kostki - najważniejsze!
#3
+4
Michael Borgwardt
2012-09-19 14:19:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Są dwie główne rzeczy, które robią dobre buty turystyczne (a większość zwykłych butów nie):

  • Mają dobrze wyprofilowaną i niezwykle wytrzymałą podeszwę, która nie ślizga się ani nie pęka
  • Wspierają Twoje kostki, aby się nie skręcały

Więc im bardziej nierówny i kamienisty teren staje się nierówny, tym bardziej potrzebujesz butów turystycznych. Powiedziałbym, że to prawie wszystko.

#4
+2
Rog182
2012-12-05 08:53:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To zależy od tego, ile wsparcia kostki osobiście potrzebujesz i jak ciężki jest Twój plecak. Jeśli regularnie chodzisz w trampkach w trudnym terenie z plecakiem i nie podwinasz kostek, prawdopodobnie nie będziesz potrzebować butów turystycznych. Jeśli to nie ty, weź ze sobą buty trekkingowe.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...