Pytanie:
Jakie są nasze opcje wizowe na pobyt w Kostaryce?
AtlasRN
2011-10-02 01:07:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moja druga połówka i ja chcemy spędzić przyszły rok w Kostaryce. Jego firma przeniesie nas tam, żeby mógł pracować na pełny etat. Miałem nadzieję, że ktoś może wiedzieć, jakie są wymagania dotyczące różnych wiz.

Jesteśmy ze Stanów Zjednoczonych. Nie mielibyśmy nic przeciwko mieszkaniu na wizie turystycznej przez rok, dopóki nie uda się rozwiązać sprawy dotyczącej wizy rezydenta. Musimy tylko wiedzieć, jaki byłby dobry sposób na robienie rzeczy.

Stack Exchange rozwija się w przypadku konkretnych pytań, więc podaj wszystkie istotne szczegóły, które przyjdą Ci do głowy. Na przykład nie podałeś nam nawet, jakiej jesteś narodowości ani jakie masz paszporty. Kostaryka z pewnością przypomina większość krajów na świecie, gdzie ich zasady wizowe będą się różnić w zależności od tego, skąd pochodzi wnioskodawca. Im więcej wysiłku włożysz w swoje pytanie, tym bardziej prawdopodobne jest, że ktoś włoży wysiłek w udzielenie odpowiedzi.
Ach, właśnie zauważyłem, że pytasz raczej o emigrację do Kostaryki niż o podróżowanie tam. Należy pamiętać, że kwestie dotyczące emigracji i imigracji zostały specjalnie określone jako nie na temat na stronie podróżniczej. Istnieje jednak propozycja strony imigracyjnej, którą warto śledzić: http://area51.stackexchange.com/propiments/10331/immigration
Nie mówiąc, że zostaniemy tam na stałe. To może być tylko rok. Więc jeśli ktoś wie, jak uzyskać wizę TURYSTYCZNĄ na rok. To może zadziałać.
Pytanie wydaje się teraz nieco lepsze, ale może niektórzy inni będą mieli na ten temat opinie, gdy strona znów stanie się bardziej zajęta po weekendzie. Nadal możesz podać więcej szczegółów, na przykład czy planujecie tam pracować, czy tylko on? Jest bardzo mało prawdopodobne, że CR pozwoli ludziom pracować na wizie turystycznej. Większość krajów ma różne rodzaje wiz dla osób zamierzających pracować i są one zazwyczaj trudniejsze do uzyskania, chociaż miejmy nadzieję, łatwiejsze niż amerykańska zielona karta. Dodałem również tag „praca” do pytania.
Rozumiem, skąd pochodzisz, ale chodzi o to, że część robocza nie jest problemem. Nie chcę wdawać się w szczegóły dotyczące naszego życia osobistego na otwartym forum. A w pytaniu jest napisane, że jego firma przenosi go do pracy i jest to firma internetowa. Tak więc praca nad wizą turystyczną nie stanowi problemu. Chcemy tam zostać, podczas gdy on pracuje online w domu.
To jest rodzaj informacji, które powinieneś zawrzeć w pytaniu, w przeciwnym razie prawdopodobnie nie będzie konkretnej odpowiedzi poza podaniem linku do strony internetowej Kostaryki na temat wiz.
Wciąż jest to bardziej kwestia pracy / imigracji niż podróży. Jednak tylko do Twojej wiadomości, http://www.anyworkanywhere.com/visas_cr.html stwierdza, że ​​jeśli ty (lub twój mąż, jak sądzę) faktycznie pracujesz, musisz złożyć wniosek o tymczasowy pobyt w Direccion General De Migracion - w tym momencie Twoje pytania będą musiały zostać skierowane do najbliższego konsulatu Kostaryki.
Słyszałem wiele przypadków, w których, jeśli w ogóle pracujesz lub po prostu masz w torbie dokumenty do pracy, jeśli próbujesz wjechać na wizę turystyczną i oni ją znajdują, często jest to czas deportacji. Tylko ostrzeżenie :)
Ponadto wiza turystyczna jest ważna tylko przez 90 dni. Dlatego musisz opuścić kraj i ponownie wjeżdżać co 90 dni. Jest to całkowicie powszechne dla niektórych długoterminowych turystów i nie powinno stanowić zbyt dużego problemu przy jednym odnowieniu, po tym nie jestem pewien.
Więcej informacji: http://www.learn4good.com/travel/costa_rica_visa.htm
Jeśli twój mąż zamierza uzyskać wizę pracowniczą od swojej firmy, wówczas _ na ogół_ najbliższa rodzina, taka jak małżonkowie i dzieci, może uzyskać wizy pobytowe na podstawie statusu męża. Nie jestem pewien co do specyfiki Kostaryki.
Trzy odpowiedzi:
#1
+6
AtlasRN
2011-10-31 21:33:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po przeprowadzeniu wielu badań na ten temat znalazłem stronę internetową, która mówi o różnych rodzajach możliwości zamieszkania. Nie wiem jeszcze, o którą będziemy się ubiegać, ale to dopiero początek.

http://www.therealcostarica.com/residency_costa_rica/working_costa_rica.html

#2
+5
Ankur Banerjee
2011-10-31 20:59:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ściśle mówiąc, to pytanie nie jest tematem dla Travel.SE. Wizy turystyczne rzadko, jeśli w ogóle, pozwalają na płatną pracę, nawet jeśli jest ona wykonywana online lub zdalnie. Bez pozwolenia na pobyt możesz na przykład nie móc otworzyć rachunków bankowych. Jest również mało prawdopodobne, aby znaleźć kraj, który oferuje roczne wizy turystyczne. Kostaryka nie jest wyjątkiem i dla Amerykanów kończy się to 90 dniami.

Patrząc na kostarykański departament imigracyjny, wydaje się, że nie należysz do kategorii kwalifikującej się do tymczasowego pobytu (uwaga - strona jest w języku hiszpańskim), więc w Twoim przypadku może być konieczne złożenie wniosku o pobyt stały.

#3
+5
Jonik
2011-11-01 00:20:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Spotkałem mnóstwo Europejczyków i Amerykanów mieszkających (i wielu pracujących) na stałe w Kostaryce i prawie wszyscy byli tam tylko na wizie turystycznej. Osoby te okresowo odwiedzają sąsiedni kraj na kolejny 3-miesięczny pobyt. (Jedynym obcokrajowcem z wizą nieturystyczną, z którym rozmawiałem, był amerykański masażysta, który mieszkał w Republice Czeskiej od około 10 lat).

Na przykład z Puerto Viejo (miejsce hedonizmu surferów / ekspatriantów na karaibskim wybrzeżu), ludzie zazwyczaj odwiedzają pobliskie Bocas del Toro w Panamie, aby odnowić wizę (łącząc ją z weekendowym wypadem).

Nie wiem, jak to jest dozwolone oficjalnie. Zgłaszam tylko to, co widziałem. :-)To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...