Pytanie:
Jak mogę zarezerwować pokładowe bilety promowe z Pireusu, Aten do Naxos?
Matthew Read
2011-08-11 08:11:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Grupa przyjaciół wybiera się wkrótce do Grecji i chce przeprawić się promem z Pireusu w Atenach na wyspę Naksos.

Próbowali zarezerwować bilety przez http: // greeceferries.com/ (który korzysta z Seretis Travel), ale wydaje się, że pozwalają one tylko na zakup biletów na kabinę - możesz zarezerwować całą kabinę lub podzielić według płci na osobne kabiny. Są mieszaną grupą, więc jest to niepożądane, a poza tym i tak chcą być na pokładzie (i jest to tańsze).

Czy jest gdzieś w Internecie, gdzie mogą zarezerwować bilety pokładowe? Czy ktoś inny miał doświadczenie z tą lub innymi pobliskimi wycieczkami promowymi? Czy łatwo jest zdobyć bilety na miejscu, jeśli nie mogą zarezerwować online, czy też zostaną wyprzedane kilka dni wcześniej? Jakieś inne obawy?

Trzy odpowiedzi:
#1
+8
Thanh
2011-08-12 01:23:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy 2 lata temu podróżowałem do Grecji, podróżowałem między Atenami / Santorini / Mykonos / Ikarią. Kupiliśmy bilety, kiedy przyjechaliśmy do Grecji. Miałem ten sam problem co Ty, gdzie nie było zbyt dobrej strony internetowej do kupowania biletów w USA, ale od tamtego czasu wszystko mogło się zmienić. Skończyło się na tym, że skorzystałem z tej strony Greeka.com, aby znaleźć rozkłady promów.

Właśnie znalazłem strony dwóch promów, z których korzystaliśmy kilka razy, kiedy tam byliśmy. Wygląda na to, że ich witryny znacznie się poprawiły.

Zwróć uwagę, że niektóre trasy są dużo szybsze niż inne. Dzieje się tak zazwyczaj dlatego, że łodzie częściej zatrzymują się lub są ogólnie szybszymi łodziami. Jeśli nie dokonasz rezerwacji online, jest wiele biur podróży w Atenach i Pireusie, które zarezerwują dla Ciebie bilety. Zwykle możesz po prostu zapytać miejscowego, gdzie możesz kupić bilet na prom. Nigdy nie zdarzyło nam się, żeby prom się wyprzedał, ale oczywiście możesz doświadczyć czegoś innego.

Jeśli chodzi o rezerwację biletów na pokład, może być fajnie przez pierwsze kilka minut, ale może się bardzo szybko zestarzeć, gdy woda zaczyna pluskać, jeśli tego dnia jest szczególnie wzburzona. Ponadto, na niektórych pokładach promów nie ma miejsc do siedzenia, więc musisz usiąść wygodnie na samym pokładzie. Również jeśli świeci słońce i uderza w Ciebie, podróż może być trudna.

#2
+1
nap
2013-11-12 23:25:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z naszego doświadczenia wynika, że ​​w lipcu i sierpniu lepiej rezerwować z wyprzedzeniem, aby zapewnić sobie kabinę, ze względu na duże zapotrzebowanie. Miejsca na pokładach można również rezerwować z wyprzedzeniem i online (przynajmniej z miejsca, w którym je rezerwujemy, nie ma ograniczeń co do rodzaju miejsc, które chcesz zarezerwować). Jednak zwłaszcza podczas podróży po Morzu Egejskim może istnieć wiele alternatywnych tras promowych, aby dotrzeć do celu, znacznie szybciej i najczęściej taniej, dlatego lepiej skonsultować się z biurem podróży z wyprzedzeniem i nie zostawiać go na ostatnią chwilę. . W zeszłym roku znajomi zarezerwowali prom, który potrzebował 8 godzin, aby dotrzeć na wyspę, do której dotarliśmy w mniej niż trzy godziny.

Wynika to głównie z innego rodzaju statków, np. szybkich promów, ale głównie dlatego, że niektóre promy zawijają do zbyt wielu portów. Skorzystaliśmy z www.onferry.com i dokonaliśmy rezerwacji online i chociaż zarezerwowaliśmy „wolny prom”, personel agencji onferry wyjaśnił nam różnicę między innymi promami i na szczęście dotarliśmy do celu najszybciej jak to możliwe sposób. Ja i moja żona zdecydowanie je polecamy

Dziękuję za podzielenie się swoimi doświadczeniami, ale w ogóle nie odpowiadasz na pytanie. Pytanie koncentruje się na biletach pokładowych i kabinowych lub biletach online i biletach na miejscu, a nie na promach o dużej lub małej prędkości.
#3
+1
Annie Targ
2018-01-08 19:44:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

O ile wiem, bilety na prom można również zarezerwować na www.hostelbay.com. Sprawdź dział promów. Na tej stronie znajduje się również ekskluzywna karta Greek Island Hopping, z której skorzystałem zeszłego lata i pojechałem na Paros, Naxos, Ios, Santorini, Mykonos, Amorgos i na Kretę z ograniczonym budżetem :) To naprawdę ułatwi ci życie, działa tak, jak e-pass, nie musisz nawet drukować biletów! Wsiedliśmy na pokład statków Hellenic Seaways na naszą wyspę. Ładne promy, czyste i szybkie. Pokazuje dostępność, ale pamiętaj tylko, że większość firm żeglugowych potrzebuje trochę czasu, aby przygotować letni harmonogram. W 2018 r. Nowe harmonogramy sezonu mogą zostać opublikowane około marca.

Zwróć uwagę, że odpowiedź pochodzi od (płatnego?) Blogera z połączonej witryny.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...