Pytanie:
Skąd mam wiedzieć, czy podwyższenie miejsca w linii lotniczej przy bramce było bezpłatne?
smaslennikov
2020-02-17 04:30:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właśnie poleciałem liniami Air Canada bezpośrednio z USA do Toronto. Przed wejściem na pokład zapytałem przy bramce, czy są dostępne ulepszone miejsca. W odpowiedzi przedstawiciel po prostu dał mi miejsce w klasie biznes bez dalszych informacji. Podczas lotu było jeszcze kilka miejsc biznesowych i wyglądało na to, że lot nie był całkowicie zajęty.

Później dotarło do mnie, że to podwyższenie klasy mogło nie być bezpłatne. Rezerwacji dokonano za pośrednictwem agencji, z której korzysta moja firma, przy użyciu firmowej karty kredytowej. Martwię się, że aktualizacja nie była darmowa i została obciążona firmową kartą kredytową. Nie mam statusu osoby często podróżującej w Air Canada ani jej filii, ani żadnych innych zwykłych powodów do darmowych upgrade'ów.

Jak mogę się dowiedzieć, czy to była darmowa aktualizacja, czy nie, obok (miejmy nadzieję, że niepotrzebnie ) niepokojący HR?

@HankyPanky pytanie nigdy nie boli.Sam otrzymałem bezpłatne podwyższenie klasy i wcześniejsze loty, po prostu pytając, jakie mam opcje.
@HankyPanky, zupełnie, całkowicie normalne jest po prostu pytanie, czy są dostępne lepsze miejsca.
Jaką klasę rezerwacyjną zawiera Twoja karta pokładowa?
@HankyPanky Byłem gotów zapłacić rozsądną cenę, ale to oczywiście subiektywne.Często pytam, a czasem płacę - w zależności od tego, o ile zostaniesz poproszony.
@jcaron Nowy przedstawia kabinę J i klasę biznes.
Czy masz dostęp do zwykłej sekcji „zarządzaj moją rezerwacją” na stronie internetowej linii lotniczej dla tej rezerwacji?Czy pokazuje coś istotnego?
@smaslennikov Czy masz status w AC, który kwalifikowałby Cię do aktualizacji?Możliwe, że po prostu nie było cię na liście.Zwłaszcza jeśli zarezerwowała to dla Ciebie agencja.
@jcaron Próbowałem sprawdzić po locie, ale nie pozwala mi, ponieważ lot się skończył.
@Johns-305 Nie.Firmowa karta kredytowa używana na koncie agencyjnym może jednak mieć coś wymyślnego - ale szczerze mówiąc, nie wiem, jak to działa.
Zmodyfikowano tytuł, aby wyjaśnić „ulepszenie przy bramce”.Istnieje ogromna różnica między podwyższeniem klasy podróży przy bramce a przy rezerwacji / przed odprawą.
Siedem odpowiedzi:
#1
+69
Mark Mayo
2020-02-17 04:34:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Byłoby mało prawdopodobne, że nie podają ceny. Oto twój bilet (szepcze do siebie, to 10000 $). Jeśli nie podano Ci żadnej wartości pieniężnej, było to bezpłatne. Jeśli nie, masz kłótnię i potencjalny problem z PR linii lotniczej.

Zawsze możesz zadzwonić do linii lotniczej przed działem HR i zapytać, jaką klasę biletu otrzymałeś i jaki jest koszt bilet? Jeśli koszt pozostał na poziomach ekonomicznych, będziesz miał pomysł. Zacytuj PNR (6-cyfrowy kod potwierdzający) i swoje imię i nazwisko / numer miejsca - powinni być w stanie je znaleźć.

YMMV, ale powiedziałbym, że zapłacenie za aktualizację bez wiedzy o tym jest niezwykle mało prawdopodobne, jeśli nie niemożliwe.Jeśli są dodatkowe opłaty, będziesz musiał je podpisać, a nawet jeśli opłaty przejdą za pośrednictwem Twojej agencji, zrobią to samo z tobą.
Rozumiem, to był w zasadzie mój tok myślenia.Mam zamiar przeczekać to i zobaczyć, co się stanie - jestem pewien, że w tym przypadku było za darmo.Dziękuję za Twoją odpowiedź!
#2
+37
Aganju
2020-02-17 23:55:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli nie podpisałeś żadnej płatności, była to bezpłatna aktualizacja, kropka.

Czegokolwiek innego byłoby dla nich niemożliwe do udowodnienia - jak mogliby kiedykolwiek udowodnić, że zgodziłeś się zapłacić X za czy nawet poprosiłeś o uaktualnienie? Gdyby to było możliwe, mogliby po prostu obciążyć każdego, kogo uznają, opłatą za upgrade.
Ponadto nie mieliby dostępu do Twojej karty kredytowej, aby ją bezpośrednio obciążać.

Wszystko to pokazuje, że - w zależności od dostępności i sytuacji - nadal możesz otrzymać aktualizację po prostu za miłą prośbę.

Jednak z Air Canada musisz zapytać * naprawdę, naprawdę * ładnie.
Nie wiem, czy odpowiadasz z europejskiego nastawienia, ale to Ameryka Północna.Prawa dotyczące ochrony konsumentów to nie to samo.Byłbym bardzo ostrożny.Mają numer Twojej karty kredytowej, wszędzie mają kamery i rejestratory, czyli ** LOTNISKO **.Oni * pwn * ciebie.Nie musisz koniecznie * podpisywać * aktualizacji, tak jak w UE.Prosiłeś o to, powinieneś już wcześniej znać ceny
Myślę, że nie ma to sensu, zwłaszcza w Europie - absurdalne jest założenie, że prosisz o to, aby coś kupić.
@Aganju usr-local twierdzi, że nie ma to sensu w Europie, ale * ma * sens w USA.
Tak, rozumiem i nie zgadzam się.W Europie _nie_ kupujesz usługi za nieznaną kwotę, po prostu o nią prosisz.To jest prawnie nie do utrzymania;sprzedawca musi złożyć _ofertę_ z określoną ceną, aby stworzyć możliwość zawarcia umowy, a konsekwentne działanie (jak milczące przyjęcie miejsca) może zastąpić formalną akceptację tylko wtedy, gdy cena i sposób płatności zostały jasno określone.
@Aganju więc w europejskich restauracjach nie znajdziesz menu bez podanych cen * nigdzie *?
@FooBar Byłoby to nielegalne w większości krajów europejskich.
@ZeroTheHero Kiedyś dostałem podwyższenie klasy biznes w Air Canada na 15-godzinny lot YVR-SYD, po prostu pytając.Chociaż jestem prawie pewien, że to nie dlatego, że byłem taki miły, ale dlatego, że facet próbujący obliczyć, ile będzie kosztować płatne uaktualnienie („to będzie 6000 USD, proszę”) nacisnął zły / właściwy przycisk ...
Piorun @lambshaanxy może również uderzyć ...;)
#3
+17
Jason Bennick
2020-02-18 10:05:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W ciągu 10 lat przeleciałem milion mil 13 liniami lotniczymi. Byłem uaktualniany setki razy przy bramie i to nic nie kosztuje. Podchodzisz, prosisz o wpisanie na listę uaktualnień, umieszczają Cię na niej i to koniec. Nawiasem mówiąc, bądź BARDZO miły dla pracownika biurowego. Następnie możesz uzyskać ulepszenie 1 z 2 sposobów. Po pierwsze, może się to zdarzyć przed pokładem. Po prostu patrz na ekran, swoje imię i nazwisko, a dostaniesz ulepszoną wersję preboard lub nie. Zamknięcia dla wszystkich abordaży obejmują wszystkie ulepszenia. Po drugie, to post-board. Może 1-2 na 10 razy po wejściu na pokład, około 15 minut później jakiś opiekun wraca na moje miejsce i daje mi znać, że zostałem przeniesiony na wyższy poziom i uprzejmie prowadzi mnie do otwartego miejsca w pierwszej lub klasie biznes. Dzieje się tak zazwyczaj dlatego, że ktoś nie wykonywał lotu w ostatniej chwili. W tym momencie steward wraz z stewardessą omówią kwalifikacje i wizualny kod ubioru, aby zobaczyć, czy nieliczni, którzy są w trenerze na liście ulepszeń, i czy wyglądasz profesjonalnie i nie jesteś palantem przy biurku, Wygląda na to, że będziesz miał problem z piciem. Po pierwsze, otrzymasz ulepszenie. Rozmawiałem z dziesiątkami asystentów i pilotów, a to długo i krótko. I nie, nie ma opłaty za aktualizację.

Ćśś, teraz wszyscy wiedzą !!
Jeśli w ciągu 10 lat przeleciałeś milion mil, prawdopodobnie jesteś często podróżującym pasażerem z najwyższej półki, a być może milion mil.Obie kategorie * znacząco * zwiększają szanse na dowolne ulepszenia;w rzeczywistości w zależności od lotu, Twojego statusu w jednej linii lotniczej lub sojuszu linii lotniczych, ta aktualizacja może być automatyczna, bez względu na to, czy ładnie prosisz, czy nie.Ale oczywiście już to wiedziałeś ...
#4
+4
Itai
2020-02-18 00:03:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Linie lotnicze zwykle nie dają komuś miejsca i nie wysyłają rachunku później. Ponieważ nie poproszono Cię o płatność, uaktualnienie miało charakter uzupełniający. Oferują płatne aktualizacje, ale w takim przypadku określają koszt z góry. Stanie się tak, gdy lot jest bardzo pełny, ale nie do końca, a bardziej w przypadku lotów, w przypadku których uaktualnienie ma znacznie większe znaczenie. Lecąc ze Stanów Zjednoczonych do Kanady, jest podobny do lotu krajowego, dlatego udogodnienia w klasie biznes to często niewiele więcej niż większe miejsce (lub po prostu zwiększona przestrzeń między siedzeniami i dodatkowa taca), ale uzupełniające przekąski i napoje.

„worek uzupełniający”, czy sugerujesz, że worki na wymiociny są teraz dodatkowe w klasie ekonomicznej?
@gerrit tylko wtedy, gdy ich używasz
#5
+3
Matt Douhan
2020-02-17 19:49:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest bardzo mało prawdopodobne, że pojawi się udział, na który nie podpisałeś umowy, ponieważ otwiera się na wiele nieporozumień i problemów z odpowiedzialnością.

W zależności od Twojego statusu dla osób często podróżujących itp. zwykle jest wiele bezpłatnych aktualizacji do być, ale odkryłem i potwierdziłem z ludźmi, którzy pracują w branży, że przez większość czasu ludzie, którzy pracują przy bramie, nie radzą sobie z kłopotami, chyba że o to poprosisz.

Właśnie edytowane, nie mam statusu dla osób często podróżujących w Air Canada ani jej podmiotów stowarzyszonych ani żadnego innego zwykłego powodu, dla którego warto skorzystać z bezpłatnych uaktualnień.
@smaslennikov Możesz korzystać z jakiejś stawki korporacyjnej, która kwalifikuje Cię do tego z jakiegoś powodu.
#6
+3
Gonzo345
2020-02-18 01:07:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Krótko mówiąc, możemy powiedzieć, że jeśli w tym momencie nikt nie poprosił Cię o płatność, możesz po prostu zrelaksować się, ponieważ nie będziesz musiał nic płacić.

Linie lotnicze mają przyzwoite systemy CRM, które sugerują, kto jest nadaje się do bezpłatnej aktualizacji w pierwszej kolejności. Ponieważ twierdzisz, że nie miałeś karty Frequent Flyer w tej linii lotniczej, jestem pewien, że masz szczęście.

Mieli wolne miejsca i zgłosili to podwyższenie klasy.

Ja ' Nadal nie jestem pewien, jak „ulepszenie” było to (inna kabina lub po prostu „miejsce XL”?), ponieważ my, operatorzy wchodzący na pokład, używamy do uzasadnienia „ulepszeń operacyjnych” lub rezygnacji z nich. Mogą po prostu powiedzieć ci, żebyś usiadł na tym miejscu i nie zaktualizował miejsca, które miałeś w systemie, kto wie.

Czasy wejścia na pokład są bardzo napięte, a zegar ciągle tyka. Mam nadzieję, że lot się podobał!

#7
  0
betsycollins
2020-02-20 12:31:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie, nie sądzę, aby można było pobierać opłaty bez podawania ceny. Zostajesz podwyższony, gdy lot jest pełny i nie możesz zakwaterować się w klasie ekonomicznej, Gdy lot jest bliski wyczerpania i mają zasoby w klasie biznes, gdy osoba, która zarezerwowała miejsce w klasie biznes, ale się nie pojawi.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...