Pytanie:
Zalecenia dotyczące hotelu - Wenecja, Włochy
Mick Walker
2011-10-10 18:51:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Planuję wyjazd do Wenecji z przyjacielem i chciałbym poznać naprawdę fajny hotel na pobyt.

O nas: Oboje jesteśmy po trzydziestce, uwielbiamy świetne jedzenie i koktajle słupy. Lubimy spędzać wieczory na tańcach, a dzień na poznawaniu kultury miejsc, które odwiedzamy.

Więc hotel w żywszej części miasta byłby odpowiedni, budżet nie jest tak naprawdę problemem, chyba że spodziewają się 500 funtów za noc, to byłoby poza naszym zakresem cenowym. Najlepiej byłoby wydać około 100-150 euro za noc, biorąc pod uwagę 4-dniowy pobyt, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że są to urodziny moich przyjaciół, zapłacę za oba pokoje. Planuję także podróżować w ostatni weekend stycznia.

Nie mogę się doczekać odpowiedzi.

(Żeby wyjaśnić wątpliwości, ja i mój przyjaciel jesteśmy płci przeciwnej, więc podczas gdy ja bym spał wszędzie, o ile jest czysty, chciałaby czegoś bardziej eleganckiego :))

Cześć Mick, witaj w Travel.SE. Twoje pytanie w obecnym kształcie jest dość szerokie: „budżetowy” hotel w „centralnej” części Wenecji dałby zbyt wiele możliwych odpowiedzi. I chociaż wspomniałeś o liczbie, nie jest to realistyczny próg dla tego, co definiujesz jako `` budżet '' (zakładając, że naprawdę nie chodziło o to, że Twój limit wynosi 500 funtów za noc). Czy mógłbyś edytować to, aby bardziej szczegółowo określić kryteria?
Ankur, zaktualizowałem pytanie określające mój budżet :)
150 euro za 1 pokój dziennie?
Trzy odpowiedzi:
#1
+8
mouviciel
2011-10-10 19:42:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kultura jest w samej Wenecji, natomiast życie nocne można znaleźć na Isola di Lido lub na terra ferma w Mestre. Zakwaterowanie w hotelu jest tańsze w tych dwóch miejscach, ale jest też mniej romantyczne.

Rezerwacja hotelu w Wenecji może być właściwym wyborem, biorąc pod uwagę, że do Mestre można dojechać pociągiem, a do Lido tramwajem wodnym (ostatni pociąg z Mestre o 23:46, następny o 5:16 ( Hafas); ostatni vaporetto z Lido o 23:06, następny o 4:16 ( ACTV)).

Dokładnie lokalizacja w Wenecji, unikałbym San Marco sestiere (link do włoskiej Wikipedii ze względu na mapę) ze względu na tłumy turystów. To samo dotyczy San Polo w pobliżu Ponte di Rialto.

#2
+7
Kate Gregory
2011-10-10 21:44:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wenecja to drogie i małe miejsce. Możesz zapłacić tysiące euro za noc, aby pozostać na schodach (i oznaczają kroki) od San Marco. Ale nawet jeśli jesteś w zasięgu wzroku od dworca kolejowego, jesteś nie więcej niż godzinę drogi od San Marco pieszo, szybciej z vaporetti. Kiedy przeszukujesz różne strony turystyczne, każdy hotel, który faktycznie znajduje się w samej Wenecji, a nie na kontynencie, będzie wystarczająco blisko wszystkiego.

Kiedy tam pojechałem, mieliśmy szczęście - znaleźliśmy miejsce, którego wielu ludzi dosłownie nie może znaleźć. Pobraliśmy film z YouTube pokazujący spacer z przystanku vap do hotelu. Bez niego bylibyśmy jednym z nieszczęśliwych ludzi, którzy nie skorzystają z tego hotelu. To było mniej niż minutę spacerem od domu Marco Polo, bardzo blisko wszystkiego, do czego chcieliśmy się udać, ciche i luksusowe. (Hotel był Cà Bragadin Carabba dla tych, którzy chcą wiedzieć, ale nie o to chodzi). Chodzi o to, aby przeszukać strony turystyczne, poszukać hotelu i wybrać taki, który mieści się w budżecie we właściwej sekcji ) miasta. Na przykład Castello jest najbliżej „normalnego” z mniejszą liczbą restauracji, atrakcji turystycznych itp. San Polo i San Marco są najbardziej turystyczne. Jeśli zlokalizujesz rzeczy, do których chcesz się udać, zorientujesz się, jakie są „wibracje” różnych części miasta.

Niektórzy ludzie nie chcą pozostać w Guidecca, ponieważ musisz weź vap, aby dostać się do czegokolwiek. Nie sądziłem, że to będzie dla mnie problem - potem znowu nie zostałem na Guidecca. Byliśmy zaledwie 5 minut od Rialto i dlatego łatwo było znaleźć restauracje, sklepy wszelkiego rodzaju, cokolwiek chcieliśmy. Po prostu zrozum, z jaką skalą masz do czynienia - chodzisz wszędzie i jest bardzo mała.

#3
+3
Rudy Gunawan
2011-10-11 13:49:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zakładam, że maksymalna kwota 150 euro dotyczy 1 pokoju za noc.

Hotel Le Isole

Campo San Provolo - Castello 4661, Castello, 30122 Wenecja

Hotel otrzymał ocenę na poziomie 9,4 od booking.com i dość elegancki. W przypadku rezerwacji z booking.com cena wyniesie dokładnie 150 EUR za noc. Ale pamiętaj, że podatek miejski nie jest wliczony w cenę.



To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...