Pytanie:
Czy można wymienić dolary australijskie w Nowej Zelandii?
Arik Fraimovich
2011-10-31 09:49:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lecimy z Australii do Nowej Zelandii i zostało nam kilkaset AUD. Czy można je wymienić na dolary nowozelandzkie w Nowej Zelandii, czy potrzebujemy tego z Australii?

Aus i NZ są tak bliskimi przyjaciółmi, że powinno to być nawet łatwiejsze niż zmiana EUR, USD lub GBP!
Trzy odpowiedzi:
#1
+14
Mark Mayo
2011-10-31 11:05:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bardzo, bardzo łatwe. Każdy bank w Nowej Zelandii z przyjemnością wymieni je za Ciebie, a gdy wysiadasz z samolotu, na wszystkich międzynarodowych lotniskach jest kilka kantorów wymiany walut.

Pamiętaj, że lotniska mogą czasami oferować gorsze stawki niż banki w mieście - ale oczywiście zależy to od tego, ile wymieniasz, czy warto zawracać sobie głowę tym wysiłkiem.

#2
+4
Tom Au
2011-11-01 00:43:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wszystkie duże australijskie banki mają oddziały w Nowej Zelandii. W szczególności Bank ANZ (Australia-Nowa Zelandia) został utworzony, aby obsługiwać zarówno Australię, jak i Nową Zelandię.

#3
+4
iHaveacomputer
2011-11-01 06:46:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Żaden problem. Jeśli przylecisz do Auckland lub Wellington, możesz wymienić pieniądze na lotnisku lub w dowolnym miejscu w centrum lub w pobliżu pułapek turystycznych w dowolnym miejscu w kraju. Niektóre bankomaty w centrum Auckland mogą nawet wydawać AUD, jeśli planujesz wrócić tam później ...To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...