Pytanie:
Jak mogę znaleźć informacje o odjazdach pociągów na trasie Ateny - Stambuł?
victoriah
2011-08-21 23:14:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

OK, dopiero teraz zobaczyłem to powiadomienie:

POCIĄG ODWOŁANY DO DALSZEGO POWIADOMIENIA OD 13 LUTEGO 2011 R. Grecja znajduje się w tragicznym stanie gospodarczym i trwają masowe cięcia kolei. Wszystkie pociągi międzynarodowe między Grecją a resztą Europy (w tym pociąg Saloniki-Stambuł) są odwołane do odwołania od lutego 2011 r. Grecja jest teraz odcięta od reszty Europy!

To martwi się. Zakładając, że mam 30-dniowy nieograniczony bilet Interrail, jaki jest najlepszy sposób, aby dostać się do Stambułu z Aten bez latania?

Wiem, że mogę popłynąć promem na Rodos i dalej z tam do Turcji, ale to zajmuje dużo czasu. Wolałbym raczej wsiąść do pociągu blisko granicy z Grecją i pojechać autobusem lub czymś przez granicę i dalej tą drogą. Nawet jeśli podróż autobusem zajmuje dużo czasu, wolałbym spędzić ten czas na lądzie niż na promie.


Poprzedni post:

Próbowałem .de, ale w ogóle nie rozpoznaje „Ateny” ani „Ateny” (niemiecka nazwa).

Próbowałem tureckiej strony pociągów, ale wiecznie się ładuje i w ogóle się nie pojawia.

Próbowałem na greckiej stronie pociągów, ale wygląda na to, że nie aby rozpoznać „Stambuł” i zamiast tego pokazuje mi Ateny - Saloniki.

Wiem, że muszę jechać z Aten do Salonik do Stambułu, ale żadna z tych witryn nie rozpoznaje „Saloniki - Stambuł ”.

Wiem o miejscu 61, ale nie ma tam konkretnych informacji o cenie / odlotach na wybrane dni.

Trzy odpowiedzi:
#1
+8
victoriah
2011-08-21 23:40:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po wielu poszukiwaniach znalazłem to na stronie Interrail:

http://www.interrailnet.com/news/train-updates/important-greece-train-update

Podróż między Turcją a Grecją Istnieje kilka połączeń autobusowych między Stambułem a Salonikami. Nie są one objęte biletem InterRail.

Autobus KTEL: Saloniki - Stambuł

Odjazd codziennie o 10:00 i 22:00 z Irenes Street 17 w centrum Salonik

Przybliżony koszt: 35 EUR

Czas trwania: 12 godzin

Autobus OSE: Alexandroupolis - Stambuł

Odjazd od wtorku do niedzieli o 8.30

Przybliżony koszt: 15 EUR

Czas trwania: 6 godzin

Uzyskaj informacje i bilety na greckich dworcach

Przepraszamy za odpowiadając na moje własne pytanie: /

Nie, odpowiedź na własne pytanie jest zachęcana, jeśli znajdziesz odpowiedź! Długo w autobusie, ale jak zauważyłeś, możesz zobaczyć rzeczy i jest to tańsze niż większość promów!
To dużo, dużo krócej niż opcja promowa, która zajęłaby więcej niż jeden dzień (9,5 godziny na Rodos, 1,5 godziny na Miramas, a następnie pociąg do Stambułu).
O tak, nie mówiłem, że autobusem jest wolniej, po prostu 12 godzin to trochę ciasno w autobusie, podczas gdy na promach (lub pociągach) można wstać i spacerować. Mam nadzieję, że dobrze się bawisz, chciałbym dostać się w te obszary!
Tak, to była trudna decyzja, ponieważ 12 godzin w autobusie nie jest najbardziej ekscytującą perspektywą, ale jeśli wybierzemy się o 22:00, powinniśmy móc spać / drzemać, a podróż promem jest znacznie bardziej skomplikowana i kosztowna ! Teraz utknęliśmy w decyzji, jaką trasę wybrać na północ (iz powrotem do domu) ze Stambułu, mając około 14 dni na zabawę. Hmms :)
Głosowałbym na podróż do Europy Wschodniej - tanio i fajnie :) Możesz trenować przez Bułgarię do Bukaresztu w Rumunii (16 godzin) ze Stambułu, jeśli cię to nie interesuje, a ja polecam udać się do Braszowa w transylwańskie góry. Stamtąd już niedaleko do Budapesztu, kolejne 2 godziny do Bratysławy i 60 minut do Wiednia, jednego z moich ulubionych miast w Europie, i możesz jechać w górę przez Polskę i kraje bałtyckie, korzystając z taniego lotu AirBaltic lub promem z powrotem do Szwecji. Ach, tyle do zobaczenia, haha ​​:)
O tak, zaplanowaliśmy już Europę Wschodnią, po prostu nie byliśmy pewni, gdzie odwiedzić. Wiedeń jest dla nas nudną opcją, bo chłopak jest pół-Austriakiem i był tam zbyt wiele razy :) Postanowiliśmy ominąć Bułgarię (mój chłopak uważa, że ​​to zbyt niebezpieczne, lol) i udać się przez Bośnię / Chorwację. Plan podróży jest tutaj, jeśli jesteś zainteresowany: http://duffelup.com/trips/europe-37?view=itinerary
#2
+3
Mark Mayo
2011-08-21 23:38:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli chodzi o Twoją notatkę o odwołaniu pociągów - nie jestem pewien, więcej na ten temat nie znalazłem. Jednak ta witryna:

http://www.greecelogue.com/getting-from-athens-to-istanbul-%E2%80%93-your-options-between-the- two-cities.html

ma wszystkie środki, aby dostać się między nimi, w tym pociągiem i promem (zakładając, że pociąg jedzie).

Pociąg wydaje się kosztować 54 euro ( jeśli kursują), a promy od 30 do 60 euro, w zależności od portu, z którego korzystasz.

Wikitravel ( http://wikitravel.org/en/Ateny) obejmuje również trochę informacji i na pewno wydaje się wierzyć, że pociągi nadal jeżdżą.

[RailEurope] (http://www.raileurope.co.uk/Home/Corporate/RELBlog/tabid/2290/EntryId/39/Greece-suspends-international-trains.aspx) wymieniają pociągi jako zawieszone, podobnie jak [ Seat61] (http://www.seat61.com/Greece.htm), więc myślę, że te strony są nieaktualne


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...