Pytanie:
Porównanie cen benzyny w Europie. Jakie zasoby są dostępne?
nsn
2015-03-24 15:32:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Planuję podróżować samochodem po Europie (Francja, Holandia, Belgia, Niemcy, może Włochy). Cena benzyny może się znacznie różnić w zależności od kraju, a czasem nawet między stacjami benzynowymi w tym samym kraju.

Czy istnieje źródło, które wymienia i porównuje ceny dla różnych krajów i stacji benzynowych?

(uwaga: zasoby dla innych krajów są mile widziane. Może to pomóc innym użytkownikom)

Dla [Wielkiej Brytanii] (http://www.petrolprices.com/)
„czasami nawet między stacjami w tym samym kraju” - w Niemczech nie jest to tylko „czasami”, ale bardzo normalne jest to, że każda stacja ma swoje własne ceny, które zmieniają się w ciągu dnia.
Pięć odpowiedzi:
#2
+8
l0r3nz4cc10
2015-03-24 21:59:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli chodzi o Francję, możesz zajrzeć na tę rządową witrynę, która przedstawia ceny benzyny w zależności od lokalizacji i rodzaju paliwa: http://www.prix-carburants.gouv.fr/

Możesz nawet ustawić swój plan podróży i sprawdzić, które stacje benzynowe napotkasz po drodze: http://www.prix-carburants.gouv.fr/itineraire/

#3
+7
greg121
2015-03-24 15:52:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Super 95 ceny za litr w lutym 2015:

  • Francja: 1,37 EUR
  • Holandia: 1,63 EUR
  • Belgia: 1,40 EUR
  • Niemcy: 1,38 EUR
  • Włochy: 1,65 EUR

Przynajmniej dla Niemiec mogę potwierdzić, że ceny są nadal to samo teraz (koniec marca 2015).

źródło: http://autotraveler.ru/en/spravka/old/fuel-price-in-europe-02_2-2015.html

Wow, to wydaje się naprawdę tanie! Och, czekaj, prawdopodobnie w litrach. Zamiana autostrady w ścieżkę rowerową, po jednym podatku na raz.
Jest dużo tańszy niż kilka lat temu.
W Arabii jest to 0,11 EUR za litr. LOL
@MeNoTalk, to już zupełnie inna historia. Lemuel tak na litr.
-1
#4
+3
crw
2015-03-24 21:36:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Anegdotyczna rada: Jeśli wybierasz się w niemieckie Alpy, pamiętaj, że ceny paliw w Austrii mogą być znacznie niższe. W przypadku zatankowania warto przejechać kilka kilometrów przez granicę. (W niektórych miejscach jest to możliwe bez jazdy autostradą.)

Osobno: zapoznaj się z europejskimi systemami podatku drogowego. Na przykład Austria wymaga od kierowców zakupu winiety [kilkudniowej], jeśli podróżują autostradami.

to samo dla Szwajcarii (ale musisz kupować przez cały rok). A we Francji opuszczając autostradę trzeba zapłacić gotówką.
a Niemcy właśnie zatwierdziły program, który będzie wymagał od wszystkich płacenia za jazdę po tamtejszych drogach, na dodatek z „oeko-vignet”, który jest już wymagany w wielu miastach, który również trzeba kupić.
#5
+3
Federico Poloni
2016-08-01 22:17:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W przypadku Włoch możesz porównać ceny na różnych stacjach na http://www.prezzibenzina.it/. Wystarczy wpisać nazwę miasta lub ulicy w polu wyszukiwania.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...