Pytanie:
Długi postój na lotnisku w Melbourne
Senthil Kumaran
2011-08-15 07:56:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Planowaliśmy z żoną krótką trasę po Australii, obejmującą tylko Sydney, ponieważ mamy tylko 5 dni w naszych rękach. Wygląda jednak na to, że w drodze powrotnej będziemy mieli 14-godzinny postój na lotnisku w Melbourne przed odlotem naszego lotu do Singapuru. Być może nie przyjrzeliśmy się uważnie przed dokonaniem rezerwacji.

Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Dzieje się to w nocy i możemy skończyć całą noc na lotnisku, a gdyby to było w ciągu dnia, myślę, że moglibyśmy wybrać się na krótką wycieczkę po mieście.

Zmiana harmonogramu odlatującego lotu, jeśli zrobimy to przed przybyciem do Australii, wydaje nam się kosztowna. Ale czy ktoś wie, czy po przylocie do Australii, jeśli zdecydujemy się ponownie zarezerwować odlatujący lot dzień później (np. Nadrobić zaległości w następnym locie, który da nam 1 pełny dzień) będzie tańsze? Wiem, że raz przełożyłem lot do USA po przylocie do USA i kosztowało mnie to mniej niż zmiana z góry przed podróżą. Czy działa ze wszystkimi liniami lotniczymi i na całym świecie? Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w Australii?

Jakie są sugestie dotyczące krótkiego pobytu w Melbourne?

Która linia lotnicza? Która klasa miejsc? Jeśli zarezerwowałeś klasę ekonomiczną, prawdopodobnie nie będziesz w stanie zmienić swojego lotu bez płacenia, bez względu na to, gdzie jesteś. Jeśli potrzebujesz przesiadki z krajowego na międzynarodowy w Melbourne, nadal możesz dostać się do miasta i zjeść posiłek, nawet jeśli jest to środek nocy.
jozzas - Jetstar i jest to tylko klasa ekonomiczna. Mogę zapłacić mandat za zmianę dat. Kiedyś w USA, kiedy to zrobiłem, kosztowało mnie to 100 USD, w przeciwieństwie do znacznie wyższych kosztów, gdybym musiał zmienić trasę podróży przed podróżą.
Wygląda na to, że zmiana lotów będzie kosztować [75 AUD za zmianę lotu] (http://www.jetstar.com/au/en/Planning-and-Booking/Fares/Fees-and-charges). Zrobiłbym to tak szybko, jak to możliwe.
jozzas - Wielkie dzięki, spróbuję i podam aktualizację.
Zakładam, że mówisz o lotnisku Tullamarine, a nie o Avalon czy Essendon?
Tak, lotnisko Tullamarine.
Nocna wędrówka po Melbourne może być niesamowicie zabawna. Naprawdę :-). Nie wszyscy się zgodzą.
Dwa odpowiedzi:
#1
+7
Gagravarr
2011-08-15 23:06:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Według strony internetowej lotniska, na samym lotnisku znajdują się trzy hotele. Ponieważ jesteś tam na noc, możesz zarezerwować jedno i dostać porządne łóżko! Dobrze sprawdza się również za spanie na lotnisku, jeśli trzeba ...

Jeśli masz 14 godzin, to prawdopodobnie wystarczy, aby udać się do miasta, zobacz niektóre z miasto nocą, rozbić się tam i wrócić. Autobus lotniskowy jeździ 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w tym we wszystkie dni świąteczne .

Nie mogłem odroczyć mojego lotu do Melbourne, ponieważ był to lot przesiadkowy. Poszedłem dalej i zarezerwowałem w hotelu Formuły 1, który znajduje się w pobliżu lotniska. Przynajmniej bardzo podstawowa ulga. Dzięki za wskazówki.
Tam tylko na noc, a na lotnisku nie ma wiele do zobaczenia - lepiej dostać się do miasta, jeśli to możliwe.
#2
+4
Ver
2011-08-24 11:41:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Melbourne - jedź do centrum miasta, przejazd taksówką lub autobusem SkyBus z lotniska Tullamarine (MEL) w pół godziny, a następnie wysiądź na stacji Southern Cross.

Z Southern Cross tramwajem (kwintesencja Melburnian) do stacji Flinders Street. Po wysiadaniu na stacji Flinders Street udaj się na Federation Square. Na Fed Square możesz: 1. Odwiedź Australian Centre for the Moving Image 2. Odwiedź National Gallery of Victoria (rzeczywista galeria znajduje się po drugiej stronie ulicy od Fed Square, ale w samym Fed Square znajduje się Centrum Iana Pottera). Spróbuj jedzenia w restauracjach Fed Square. Chinatown jest również pięć minut spacerem. Odwiedź Centrum dla zwiedzających, aby uzyskać więcej pomysłów. Weź tramwaj City Circle na krótką wycieczkę po centrum miasta. Skorzystaj z autobusu turystycznego Melbourne City, aby uzyskać bardziej rozbudowaną wycieczkę po mieście.

Miłej zabawy!

Można było wypić (drogiego) drinka na 36 piętrze hotelu Sofitel i podziwiać światła miasta. Jeśli jest naprawdę późno, nie polecałbym wędrowania po centrum miasta.
Dla każdego, kto natknie się na tę odpowiedź, nie ma pociągu na lotnisko w Melbourne; Istnieje jednak autobus zwany SkyBus, który kursuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu do stacji Southern Cross. (@Ver Może myślałeś o Brisbane lub Sydney?)
Tak, miałem na myśli Skybus.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...