Pytanie:
Co robić w Barcelonie?
Rafael Almeida
2012-10-28 22:55:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Spędzę tydzień w Barcelonie. Jakieś wskazówki na temat fajnych rzeczy do zrobienia? Nie lubię klubów nocnych i tak bardzo. Lubię zobaczyć ciekawe lokalne rzeczy, zjeść dobre jedzenie i tym podobne. Nie jestem wielkim rzeczoznawcą sztuki, ale byłem w muzeach, które mi się podobały. Lubiłem Musée d'Orsay w Paryżu i podobało mi się muzeum nauki w Londynie (chociaż ma mniej wspólnego ze sztuką).

Lubię też chodzić do miejsc, które mają ładną architekturę i które mówią mi o lokalną historię tego miejsca.

Nie masz pojęcia, jak bardzo pokochasz Barcelonę! Jeśli cenisz sobie w mieście jedzenie i architekturę, to wybrałeś właściwy do odwiedzenia
Widzę, że jest to dość popularne pytanie, ale myślę, że jest zbyt ogólne. Oczekuje się, że pytania Stack Exchange będą wykazywać pewien wysiłek. Zanim zapytasz tutaj, powinieneś sprawdzić takie strony jak [Wikitravel] (http://wikitravel.org/en/Barcelona), [Wikivoyage] (http://en.wikivoyage.org/wiki/Barcelona), [tripadvisor] ( http://www.tripadvisor.com/Travel-g187497-c105837/Barcelona:Spain:The.Best.Sights.Of.Barcelona.html), [Wikipedia] (http://en.wikipedia.org/wiki/Barcelona #Main_sights). Jeśli nie znajdziesz tam tego, czego chcesz, czas zapytać nas tutaj.
Staramy się zadawać pytania, które dają konkretne odpowiedzi - zgodnie z naszym [faq]. Widzę, że już otrzymałeś odpowiedź, którą lubisz, co jest świetne, ale tak naprawdę zadawanie pytań, które angażują ankietę, jest sprzeczne z warunkami [faq] i naprawdę nie pasuje do formatu wymiany stosów. W związku z tym na razie zamykam to pytanie, a także, aby zapobiec odpowiedziom „ja też” - prawie każdy, kto był w Hiszpanii, był w Barcelonie, a jest WIELE restauracji, architektury i nie tylko.
Pięć odpowiedzi:
#1
+8
Paola
2012-10-28 23:24:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Barcelona to świetne miejsce do odwiedzenia; był przedmiotem wielu zmian około 20 lat temu, kiedy był gospodarzem igrzysk olimpijskich, i doprowadził do ogólnej poprawy tego obszaru.

Jak zapewne wiesz, Barcelona jest miastem, w którym katalońska architekt Antoni Gaudí pracował i może pokazać jedne z najlepszych przykładów jego wizjonerskiej formy sztuki. Nie możesz przegapić wizyty Sagrada Familia, świątyni ekspiacyjnej, która została niedawno otwarta dla obrzędów, ale która nie została jeszcze ukończona, lub Parque Güell, obecnie publicznego parku na wzgórze, które chciał stać się przykładem integracji normalnego życia miejskiego ze sztuką i naturą. Bliżej centrum miasta znajduje się Casa Milá, lepiej znana jako La Pedrera, kolejny niezwykle interesujący budynek, który demonstruje geniusz Gaudiego. Wszystkie te miejsca można zwiedzać (jedynym darmowym jest Parque Güell), natomiast Casa Batlló trzeba zobaczyć z zewnątrz, chyba że umówiłeś się na specjalną wizytę lub imprezę.

Jeszcze jedna rzecz, którą polecam uczucie tego miejsca to wizyta w Boqueria, niesamowitym zadaszonym targu spożywczym, na którym można kupić prawie wszystko i gdzie można łatwo dostać pikantny posiłek za niewielkie pieniądze. Znajduje się tuż przy Ramblas, długiej, wysadzanej drzewami alei biegnącej z Plaza Catalunya do portu i która jest obowiązkowa dla wszystkich turystów.

Jedno muzeum, które moim zdaniem można obejść się bez Muzeum Picassa, zwłaszcza jeśli widzieliście już niektóre jego obrazy w innych miejscach.

#2
+6
gerrit
2012-10-28 23:27:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie jestem mieszkańcem miasta, ale w 1998 roku byłem w Barcelonie jako 13-latek. Pewnego dnia szczególnie pamiętam, kiedy wspinaliśmy się w górę Montserrat, bardzo blisko Barcelona i interesująca zarówno z kulturowego, jak i naturalnego punktu widzenia. Prawdopodobnie nadal powinno być dobrze, nawet jeśli jest prawie listopad (poniższe zdjęcie najwyraźniej zostało zrobione w styczniu).

Picture of Montserrat

Źródło obrazu: Wikipedia. Zdjęcie: DAVID ILIFF. Licencja: CC-BY-SA 3.0

#3
+5
Kate Gregory
2012-10-29 00:17:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oczywiście trzeba zobaczyć Sagradę Familię. Wejdź na szczyt wieży. Zobacz muzealną rzecz w piwnicy. Odwiedź małą szkołę tuż obok z falistym dachem.

Oprócz wszelkich wydarzeń olimpijskich lub innych rzeczy Gaudiego, powinieneś przejść Las Ramblas około 22.00 lub 23.00. Nie miej przy sobie dużo pieniędzy, kiedy to robisz, więc możesz się zrelaksować i popatrzeć na wszystko, na co możesz się gapić.

Jedz tapas. Pij piwo lub cava lub jedno i drugie. Jedz więcej tapas. W razie potrzeby powtórz.

Podobało mi się też Montjuic, kolejka linowa do niego i kolejka linowa.

#4
+3
Rudy Gunawan
2012-10-29 11:34:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Barcelona jest dobrze znana ze swojego klubu piłkarskiego. Jeden z najlepszych graczy na świecie (Lionel Messi) jest zawodnikiem Barcelony.

Ponieważ lubisz architekturę, możesz chcieć odwiedzić stadion Barcelony (Camp Nou). Camp Nou Tour jest otwarta tylko w dniu, w którym nie ma meczu.

enter image description here

Nawet jeśli nie lubisz piłki nożnej, musisz pojechać na Camp Nou. Możesz odwiedzić stadion za darmo. Wszystko, co musisz zrobić, to dzień, w którym jest mecz: 10 minut przed końcem meczu, drzwi są otwarte i nikt nie prosi o wejście. Możesz obejrzeć ostatnie 5-10 minut meczu, a kiedy zawodnicy wychodzą, możesz nawet dotknąć zielonego pola.
#5
+2
feklee
2012-10-29 03:48:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dwie rzeczy, które wyróżniały mnie podczas mojej ostatniej wizyty w Barcelonie w marcu 2011 roku:

  • Uczestnictwo w warsztatach cięcia laserowego w DHUB FAB. Warsztaty były otwarte dla wszystkich i kosztowały od 30 do 50 EUR za osobę przez dwa dni. Jest też Fab Lab Barcelona, które jest w jakiś sposób połączone.

  • Wchodzenie na górę do fortecy na Montjuïc. Widok przypominał mi reklamę firmy logistycznej: pojazdy naziemne, statki i samoloty (BCN). Oglądanie portu w Barcelonie z góry było zabawne.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...