Pytanie:
Jak dojechać do Manchesteru z Londynu?
Rudy Gunawan
2011-08-08 10:30:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W tym roku pojadę do Europy. Pierwszego dnia planuję odwiedzić Manchester Old Trafford. Jak mogę dostać się do Manchesteru z Londynu? Ile to trwa i ile kosztuje (najlepiej autobusem / pociągiem).

Myślę, że powinny to być dwa oddzielne pytania, każde z bardziej szczegółowym tytułem.
Drugie pytanie przeniosłem do [tutaj] (http://travel.stackexchange.com/questions/5902/is-there-any-3g-data-package-that-works-across-europe). Czy moderatorzy mogą przekazywać odpowiedzi?
@Casebash Nie, odpowiedzi nie można przenosić. Fajnie, że zacząłeś kolejne pytanie, ale myślę o cofnięciu edycji tutaj, aby wątek odpowiedzi poniżej miał sens. (Właśnie dostałem sześć flag „brak odpowiedzi” od pomocnego członka społeczności, który uważał, że odpowiedzi są nie na temat). Powinno to raczej zostać rozwiązane, gdy zadano pytanie, tak, to bałagan.
Pięć odpowiedzi:
#1
+7
Gagravarr
2011-08-08 14:57:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mając na uwadze połączenie między Londynem a Manchesterem, Virgin Trains kursuje regularnie na tej trasie. W przypadku rezerwacji z wyprzedzeniem cena biletu nie przekracza 20 GBP w jedną stronę. Na godzinę jeździ kilka szybkich pociągów, a podróż trwa około 2 godzin. Rozkłady jazdy i bilety można znaleźć między innymi na stronie dziewiczych pociągów.

Jedna uwaga na temat brytyjskich zaawansowanych biletów kolejowych - bilety zazwyczaj trafiają do sprzedaży z 3-miesięcznym wyprzedzeniem. Najtańsze bilety często się wyprzedają w tym tygodniu, ale zwykle przez kilka tygodni można kupić bilety w całkiem rozsądnych cenach. (W przypadku większości podróży dostępne są zwykle zaawansowane bilety w kilku różnych przedziałach cenowych). Aby dowiedzieć się, kiedy dokładnie są w sprzedaży bilety, ma różny stopień trudności, First Great Western jako przykład wyświetla daty rezerwacji na swojej stronie głównej, a inni nie. Kolejnym problemem jest to, że bilety nie są wydawane do czasu ogłoszenia prac inżynieryjnych. Może to oznaczać, że bilety weekendowe trafią do sprzedaży później niż w dni powszednie, a niektóre firmy będą miały swoje bilety weekendowe na kilka tygodni przed innymi!

Bilety kolejowe z zakupem z wyprzedzeniem są prawie zawsze na konkretny pociąg i nie można ich zmienić. Zwykle są one dostępne tylko na dłuższych trasach, ale czasami można uwzględnić podróż lokalną na każdym końcu (w zależności od firmy). Myślę, że oferują je prawie wszystkie firmy kolejowe, ale zaawansowane bilety są generalnie przypisane tylko do tej jednej firmy. Oznacza to, że jeśli chcesz odbyć podróż, która obejmuje dwie firmy, często będziesz musiał zarezerwować dwa zaawansowane bilety ...

Wreszcie, jeśli rezerwujesz w ostatniej chwili, spodziewaj się, że ceny będą raczej drogie, zwłaszcza na popularnych trasach. Jeśli rezerwujesz w tym dniu / prawie tego dnia, możesz zaoszczędzić trochę, jadąc wolniejszym pociągiem. Zapytaj o to w kasie, a powiedzą Ci, czy to możliwe. Inną dostępną opcją są bilety dzielone, w których rozłożenie długiej podróży na wiele lokalnych odcinków może być tańsze!

Aha, a jeśli podróżujesz poza szczytem i z dzieckiem, zdobądź rodzinną kartę kolejową. Obowiązuje opłata roczna, ale na ogół zaoszczędzisz na każdej długiej podróży. Nie możesz zacząć zbyt wcześnie i musisz mieć przynajmniej jedno dziecko w grupie, ale w przypadku rodzinnych podróży wypoczynkowych może to wiele zaoszczędzić.

+1 Zrobiłem to chwilę temu (pojechałem pociągiem Virgin z Londynu do Manchesteru). To było wspaniałe! Sprawdź również, ponieważ ceny i częstotliwość pociągów wydają się różnić w zależności od stacji w Londynie.
#2
+5
molgar
2011-08-09 11:46:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli chodzi o pierwsze pytanie, możesz sprawdzić Maxroam. Oferują kilka pakietów roamingu międzynarodowego, w tym połączenia głosowe i / lub dane. Dane są pobierane od około 0,65 USD za MB.

Aktualizacja: MaxRoam uruchomił nową usługę dla Europy w tym artykule

#3
+4
ADB
2011-08-16 23:46:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie do końca odpowiedź, ale słowo ostrzeżenia. Jest to na tyle ważne, że nie chciałem tego komentować.

W zeszłym roku pojechałem do Włoch i dostałem od Vodafone pendrive do wykorzystania, gdy tam byłem (pracowałem). Oczywiście nie mówię po włosku, więc musiałem polegać na przedstawicielu klienta, który wyjaśni mi dostępne opcje. Wybrałem to, co wydawało się najbardziej pasujące do mojej sytuacji, ale musiałem podpisać umowę, aby to zrobić. Powiedziano mi, że mogę po prostu anulować podróż na koniec podróży, bez opłat, bez problemu. Okazuje się, że 8 miesięcy później nadal jestem obciążony kosztami przez Vodafone Italy. Anulowałem kartę kredytową, ale ze względu na sposób, w jaki ją obciążają, Master Card podała im nowy numer karty. Wydaje się, że Master Card nie chce poradzić sobie z tą sytuacją i jedyne, co muszę udowodnić, to to, co powiedział mi jakiś przedstawiciel klienta 8 miesięcy temu. Opłaty są nadal sporne.

Wniosek: nie podpisuj żadnej umowy, której nie możesz przeczytać, a nawet wtedy lepiej przeczytaj wszystkie drobnym drukiem.

#4
+3
fredley
2011-08-08 11:19:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz otrzymać globalną kartę SIM, która będzie działać w całej Europie, ceny danych są drogie, możesz przeczytać niektóre z odpowiednich odpowiedzi na to pytanie - o unikaniu opłat za roaming danych.

Jeśli chodzi o pociągi, wszystkie informacje o brytyjskich pociągach, w tym informacje o rezerwacji biletów, można znaleźć na stronie The Trainline. Ceny i czasy podróży różnią się w zależności od trasy, szybsza, bardziej bezpośrednia podróż jest zwykle droższa, a kupowanie z dużym wyprzedzeniem może zaoszczędzić dużo pieniędzy.

#5
+3
iHaveacomputer
2011-08-08 12:47:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vodafone działa w prawie wszystkich krajach europejskich; jednak za 15 euro za 50 MB za ruch (opłata za przesyłanie danych w roamingu Vodafone.de) lepiej jest kupić nową (lokalną) kartę SIM w każdym kraju.

t-mobile uk oferuje tańsze stawki (do 1 funta / 500 MB dziennie) i jestem prawie pewien, że będzie działać również we wszystkich innych krajach z Twojej listy.

Użytkownik może nie być w stanie kupić karty SIM w każdym kraju bez lokalnego adresu. W związku z tym miałem pewne problemy we Francji.
Rzeczywiste stawki za roaming T-mobile są [tutaj] (http://support.t-mobile.co.uk/help-and-support/index?page=home&cat=USING_THE_INTERNET_ABROAD&pcateg=HELPANDADVICE).


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...