Pytanie:
Wystawy czasowe w Helsinkach przed świętami Bożego Narodzenia
froderik
2011-11-10 02:38:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na początku grudnia spędzimy jeden dzień w Helsinkach. (Tak jak przez większość lat pływamy ze Sztokholmu.) Jakie wystawy czasowe są dostępne w muzeum w Helsinkach lub w innym miejscu w tym czasie?

Masz kilka odpowiedzi, ale muszę zamknąć ten wątek jako „zbyt zlokalizowany”. Zobacz http://meta.travel.stackexchange.com/questions/13/localized-questions/24#24. Pytania o to, co dzieje się w {określonym czasie} nie są odpowiednie dla tej witryny. Być może pytanie można by przerobić, gdybyś szukał bardziej trwałych przykładów dobrych miejsc do odwiedzenia, a nawet czegoś sezonowego. Ale to pytanie prawdopodobnie nie będzie istotne, gdy minie ta * konkretna * okazja.
@Robert: Właściwie [odpowiedź, którą opublikowałem] (http://travel.stackexchange.com/questions/3393/temporary-exhibitions-in-helsinki-before-christmas/3395#3395) pozostanie w dużej mierze aktualna nawet po grudniu, ponieważ zawiera głównych muzeów i udostępnia linki do ich kalendarzy wystaw itp. Ale tak, może pytanie można przeredagować, aby było bardziej ogólne, tak aby grudzień 2011 r. Był tylko kwestią drugorzędną?
Jeśli grudzień jest zbyt wąski, to myślę, że słowo „tymczasowy” też powinno. Większość wystaw czasowych w muzeach trwa najwyżej kilka miesięcy. Czy przeformułowanie słów „przed Bożym Narodzeniem” i „początku grudnia” miałoby jakiekolwiek znaczenie?
myśląc o tym - czy nie byłoby miło mieć szansę na przeformułowanie go przed zamknięciem?
Zredagował go, aby mówić o sezonowych muzeach w grudniu OGÓLNIE. Zagłosowano za ponownym otwarciem edytowanej wersji. Nawet tak, jak zostało pierwotnie opublikowane, na pytanie można było odpowiedzieć, choć było nieco „zlokalizowane”.
Wydaje mi się, że jest to trochę zlokalizowane, ale oczekiwanie, że nikt inny nie jest zainteresowany wystawami w dużym mieście w okresie dwóch miesięcy, wydaje się sztucznie pesymistyczny, więc osobiście nie chciałbym nazywać tego „zbyt zlokalizowanym”. Kiedy natknąłem się na to pytanie, pomyślałem, że to dobre pytanie z długiego ogona, nawet jeśli jego szczegóły nie będą nadal dotyczyły tego czasu w przyszłym roku.
Zgadzam się z @hippietrail. Ponadto idea „Generalnie grudnia” nie ma większego sensu; jest sztuczna i zmienia to, o co chodzi (prawdopodobnie jest bardzo niewiele lub żadna wystaw „sezonowych” powtarzających się w grudniu!). Co powiesz na powrót do oryginału lub uczynienie tego jeszcze bardziej ogólnym pytaniem o muzea w Helsinkach i ich czasowe wystawy?
Myślę, że pytanie jest absolutnie w porządku, nawet w oryginalnej wersji. W przeciwnym razie pytania dotyczące np. Zaćmień Słońca musielibyśmy zamknąć, ponieważ są one bardzo zlokalizowane.
Przywrócono do pierwotnej formy, zgodnie z komentarzami (i ich głosami za) powyżej. Oddaj także piąty głos na ponowne otwarcie.
Dwa odpowiedzi:
#1
+8
Jonik
2011-11-10 03:25:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kilka wskazówek:

Tennispalatsi (Helsinki Art Museum)

W grudniu odbędą się dwie trwające wystawy :


Akseli Gallen-Kallela: Ad astra, 1907

Wskazówka: bezpłatny wstęp do Tennispalatsi w piątki :)
[A przynajmniej kiedyś - próbuję dowiedzieć się, czy to nadal prawda; edytujemy później.]

Jeśli szukasz czegoś zdecydowanie fińskiego , prawdopodobnie powinieneś sprawdzić Gallen-Kallela.

Kiasma (sztuka współczesna)

Zobacz ich kalendarz

Ateneum (Fińska Galeria Narodowa)

Będą mieli (między innymi) te wystawy czasowe:

... oraz stałe kolekcje.

Wszystkie powyższe znajdują się w samym sercu miasta. Jeśli chcesz wyruszyć na przedmieścia, jest np. EMMA (Espoo Museum of Modern Art) ~ pół godziny podróż autobusem, z wystawami takimi jak:

Oczywiście jest wiele innych miejsc też. Na przykład znajdziesz tutaj informacje o mniejszych muzeach należących do miasta Helsinki. Jako jeden z przykładów zamierzałem wspomnieć o tej samej wystawie, co Mark: Out to Sea - 150 Years of Sailing w Helsinkach w Hakasalmi Villa, obok hali Finlandia.

#2
+5
Mark Mayo
2011-11-10 03:00:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Muzeum Miejskie w Helsinkach ma wystawę „Out to Sea” do stycznia, która świętuje 150-lecie żeglarstwa w Helsinkach:

http://www.hel.fi/hki/Museo/ pl / muzeum + aktualności / aktualności + i + wydarzenia / wyjście + na + morze

W morzu 150 lat żeglowania w willi Hakasalmi w Helsinkach,

Mannerheimintie 13d, tel. (09) 3107 8519.

Otwarte 27 maja 2011–8 stycznia 2012, śr. – Niedz., 11–17, czw. 11–19.

WSTĘP WOLNY.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...