Pytanie:
Czy Lufthansa waży Twój bagaż podręczny?
robbieperry22
2019-07-09 23:40:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wkrótce będę podróżować do Europy, latając Lufthansą i zastanawiałem się nad wagą mojego bagażu podręcznego.

W moich doświadczeniach z podróży po Azji nigdy nie miałem bagażu podręcznego. ważył bagaż, chociaż wydaje mi się, że przekraczał on nieco limit 8 kg.

Czy inaczej jest w Europie, czy szczególnie w przypadku Lufthansy? Czy powinienem bardziej uważać, aby utrzymać wagę poniżej limitu, aby uniknąć opłat?

Nie ma możliwości jednoznacznej odpowiedzi „tak / nie” na to pytanie.Większość lub wszystkie linie lotnicze ważą bagaż podręczny ... przynajmniej czasami, a może często.To, co dzieje się przy stanowisku odprawy, zależy od urzędnika odprawy (który może czuć się hojny lub skąpi albo otrzymał wskazówki lub naganę od przełożonego) i jest wielu urzędników, kontuarów i tak dalej.Można powiedzieć tylko tyle: mogą.Jeśli masz awersję do ryzyka, pamiętaj o wadze swojego bagażu.
Jak zawsze, kup bilet w klasie biznes, jeśli to problem, ważenie jest prawie niespotykane we wszystkich liniach lotniczych, z mojego doświadczenia wynika, że sama Air Canada w pewnym momencie ważyła bagaże nawet klientów biznesowych przez kilka miesięcy, a potemzdałem sobie sprawę, która strona tostu jest posmarowana masłem i powstrzymałem tę głupotę.
IMO prawdziwa odpowiedź brzmi: „utrzymuj wagę poniżej limitu, jeśli chcesz uniknąć opłat”.Wszystko inne to spekulacje i / lub próba szczęścia.
Poważnie pytasz: „Chcę złamać zasady tej linii lotniczej, czy ktoś może mi powiedzieć, czy mnie dowiedzą?”
@Luc Pytanie brzmi: „Nie zwracam uwagi na wagę mojego bagażu podręcznego i może to być nieco ponad 8 kg; czy spowoduje to dla mnie problemy?”Wydaje się, że to rozsądne pytanie, a nie rażąca próba uniknięcia łamania zasad.
Solidne sztabki złota, z którymi czasami latam, mieszczą się w niewielkiej, zabezpieczonej teczce, która mieści się pod siedzeniem przede mną i zwykle stanowi większy problem z przejściem przez kontrolę bezpieczeństwa (pojawiają się całkowicie czarne) lub w urzędzie celnym niż na pokładzie lubprzy bramie.Trening fizyczny, aby dobrze go nosić, był również dość intensywny.;-)
Nigdy nie widziałem bagażu podręcznego linii lotniczych.Trochę szczegółów: 1. Podróżuję dwa razy w roku po Europie, często Lufthansą; 2. Mój bagaż podręczny to zwykły plecak ~ 10 kg.
@WBT: Miałem podobne doświadczenia z moimi Rolexami.
Zwykle linie lotnicze bardziej dbają o rozmiar niż o wagę.Czy rozmiar mieści się w dopuszczalnym zakresie?
@TT_ Nie latasz zbyt często, więc fakt, że czegoś nie widziałeś, tak naprawdę prawie nic nie mówi.
Pięć odpowiedzi:
#1
+28
Matt Douhan
2019-07-10 06:01:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak długi jest kawałek sznurka?

Sam przelot Lufthansy ponad 20 razy w tym roku i w sumie 100 razy to moje doświadczenia.

  • Jeśli Twoja przewaga jest duża, ryzykujesz ważenie częściej.
  • Jeśli lot jest całkowicie wypełniony, ryzykujesz ważenie częściej.
  • Jeśli spóźnisz się na odprawę, ryzykujesz ważenie częściej.

W rzeczywistości, jeśli jesteś na czas, a Twoja praca nie jest zbyt duża, ważenie jest w rzeczywistości bardzo rzadkie. Zdarzyło mi się to 2 razy w tym roku i może w sumie 10. Tylko 1 raz zostałem poproszony o wyjęcie czegoś z torby, ponieważ jego waga była prawie dwukrotnie większa niż dozwolona.

Wiele razy, jeśli nadwaga jest niewielka, jest to w porządku, z wyjątkiem pełnego wyzwania lotu, w którym waga staje się ze względów paliwowych i bezpieczeństwa. Zakładam, ale nie jestem ekspertem od samolotów pasażerskich, więc ta część to spekulacja.

Dodam też, że należy wziąć pod uwagę również rodzaj bagażu.Nigdy nie miałem ważenia z plecakiem, chociaż zdarzyło się to kilka razy z walizką.(Z tego powodu podróżuję głównie z plecakami)
Wygląda na to, że jest też bardziej prawdopodobne, że zostanie sprawdzony, czy bagaż wygląda na ciężki. Jeśli nosisz go z łatwością, rzadziej zostaniesz sprawdzony, niż gdy jest on toczony na kołach lub widocznie cię obciąża ... (z liniami lotniczymi wogólnie, a nie konkretnie Lufthansa)
Poparłbym to ważenie plecaka.Udawaj, że plecak nie jest ciężki, uśmiechaj się i szanuj osobę przy ladzie, a ona po prostu pominie ważenie :)
@GertvandenBerg - Anegdotycznie, zawsze sam kładę bagaż na wagę, starając się wyglądać tak bez wysiłku, jak to tylko możliwe.To naprawdę głupie i wątpię, żeby to pomogło, ale zawsze myślę „jeśli wygląda na to, że walczę, na pewno sprawdzą. Równie dobrze mogą wyglądać jak Superman i sprawić, że będzie wyglądać tak, jakby ważył tylko 2 funty!”
#2
+14
AussieJoe
2019-07-10 00:59:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak. Zgodnie z przepisami dotyczącymi bagażu podręcznego w Lufthansie

W celu ułatwienia procedury wejścia na pokład, większej ilości miejsca na bagaż i punktualnego odlotu konieczne jest, aby bagaż podręczny bagaż odpowiada przepisom. Dlatego sprawdzamy bagaż podręczny pod kątem dozwolonych wymiarów, i wagi na lotniskach wylotu.

Oraz ze szczegółowego stanowiska w Trip Advisor o bagażu podręcznym Lufthansy

Moje doświadczenie - TAK. Jest on ważony przy odprawie i można go zważyć przy bramce w przypadku pasażerów przesiadających się z innych linii lotniczych do LH. I widziałem ludzi wysyłanych, aby utrwalić swoją wagę.

Oto, co zrobiłem w niektórych przypadkach (chichotanie). Pamiętaj, że możesz również mieć mniejszy przedmiot osobisty (np. Torbę na laptopa). Miałem przypadki, w których przeniosłem cięższy przedmiot (np. Zasilacze do laptopa / akordy lub obiektyw aparatu) z rzeczy podręcznej na rzeczy osobiste, aby ograniczyć wagę bagażu podręcznego, a następnie przeniosłem go z powrotem. W niektórych przypadkach możesz również użyć kieszeni kurtki. Zrobiłem to bardziej w przypadku linii lotniczych, które mają limit bagażu do 7 kg (EVA, Jet Airways). Tak długo, jak linia lotnicza nie narzuca całkowitego limitu wagi zarówno dla bagażu podręcznego, jak i dla PI, ta strategia działa.

Zasugeruj zakup zestawu wag bagażowych, a przed wyjazdem zważ swoje torby w określonych konfiguracjach i zaplanuj, co zamienić z torby na torbę. W ten sposób możesz pozostać „legalnym” mądrym pod względem wagi i nie dać się użądlić.

#3
+9
Hilmar
2019-07-10 04:05:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czasami.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​zdarza się to w około 10% -20% moich lotów grupowych LH (w tym szwajcarskich i austriackich).

Mam na pokładzie dość dużą rolkę, która prawdopodobnie uruchamia więcej uwagi niż mniejszy kawałek dalej. We wszystkich przypadkach wystarczyło zdjąć kurtkę lub włożyć coś ciężkiego do plecaka, ale zawsze staram się, żeby nie było strasznej nadwagi. Wszystko powyżej 8,5 kg może spowodować, że zostaniesz oflagowany.

#4
+1
Guest12345
2019-07-11 06:03:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mogą, ale nie powinieneś się zbytnio martwić.

Jeśli jest zważony i przekracza limit, a pracownik odprawy nie pozwala Ci „przejść tego czasu”, masz inne możliwości.

Możesz zamienić przedmioty z bagażu podręcznego na bagaż rejestrowany. Możesz opuścić biurko i odprawić się później z niektórymi przedmiotami w kieszeniach itp.

Jednak najlepszą radą jest odprawa jak najwcześniej i użycie małego (nie zajmującego dużo miejsca) bagażu podręcznego na bagażu (plecaki są lepsze niż walizki).

#5
  0
Stefan
2019-07-12 18:41:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie wspomniałeś, czy zamierzasz mieć również bagaż rejestrowany, więc moja odpowiedź jest w przypadku, gdy tego nie robisz.

Podróżowałem Lufthansą po Europie ponad 10 razy w ciągu ostatnich 3 lat i za każdym razem miałem plecak jako bagaż podręczny i torbę na laptopa jako przedmiot osobisty. Ponieważ zrobiłem odprawę online, po prostu pominąłem przejście do odprawy i prosto do kontroli bezpieczeństwa. Nikt nigdy nie ważył mojego plecaka, chociaż jestem pewien, że czasami ważył około 10 kg. Poza tym nikt nic nie mówił podczas wchodzenia na pokład ani w samolocie.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...