Pytanie:
Gdzie mogę znaleźć informacje na temat wymogu posiadania listu referencyjnego firmy w przypadku wizy Schengen?
Rudy Gunawan
2011-09-01 07:55:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Planuję odwiedzić Europę w tym roku i jestem zdezorientowany co do wymogu listu referencyjnego firmy dla wizy Schengen.

Na przykład to właśnie znalazłem w witrynie internetowej Ambasady Holandii

  • ”dokumentach potwierdzających zamiar powrotu do kraju pochodzenia ( takie jak oświadczenie pracodawcy lub akty własności do domu) ”

Co, moim zdaniem, nie jest do końca jasne. Gdzie mogę znaleźć pełne, szczegółowe informacje o tym, co należy napisać w tym liście?

Czy mam rację, jesteś z Singapuru?
Jestem z Indonezji.
Nie oczekuj niczego jasnego ani konsekwentnego od holenderskiej biurokracji. Nigdy nie zakładaj, że to, co słyszysz od holenderskiego urzędnika, jest poprawne. Jeśli będziesz odwiedzać również inne kraje, znacznie lepiej byłoby złożyć wniosek w ambasadzie innego kraju (chyba że jest to Belgia, w takim przypadku nie jest to dużo lepsze).
Trzy odpowiedzi:
#1
+8
VMAtm
2011-09-01 10:37:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po pierwsze, dokąd się wybierasz? Chcesz odwiedzić jeden kraj lub kilka z nich? Należy pamiętać, że nie ma czegoś takiego jak wiza Schengen . Możesz otrzymać wizę tylko do kraju w Schengen . Przede wszystkim musisz więc wybrać kraj, w którym będziesz spędzać najwięcej czasu . Pamiętaj, że różne kraje mają własne wymagania wobec turystów.
A ponieważ jesteś w Schengen, możesz łatwo podróżować między krajami bez żadnych problemów.

Zgodnie z Twoim pytaniem istnieje wiele rodzajów dokumentów potwierdzających zamiar powrotu do kraju pochodzenia :

  1. Jeśli masz dobrą pracę, po prostu weź pokwitowanie z konta bankowego, potwierdzające, że nie zamierzasz szukać pracy w Schengen.
  2. Jeśli masz rodzinę, zdobądź dokumenty na ten temat - istnieje znacznie większa szansa, że ​​wrócisz do domu z rodziną.
  3. Jeśli masz jakieś nieruchomości, dostarcz dokumenty na ten temat.
  4. Poproś o listę w ambasadzie wybranego kraju - może być więcej dokumentów, które będą traktowane jako gwarancja powrotu do domu.
Pójdę do 5 krajów, zaczynając w Holandii, a kończąc w Paryżu.
@Rudy W jakim kraju zostaniesz najdłużej?
właściwie Niemcy (2 dni). Ale kolejka po wizę w ambasadzie niemieckiej jest bardzo długa. Czy mogę spróbować w pierwszym kraju, w którym postawię stopę? (Znany również jako Holandia)
Jak powiedziałem, musisz wybrać kraj, w którym będziesz spędzać najwięcej czasu. Możesz spróbować oszukać i postarać się o wizę w ambasadzie kraju, w którym będziesz za pierwszym razem, ale może to przysporzyć kłopotów w przyszłości.
#2
+4
RoflcoptrException
2011-09-01 12:14:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak już wspomniałem VMAtm, istnieje wiele sposobów, aby upewnić się, że wrócisz do domu po wakacjach.

Chcę tylko dodać przydatne zasoby, z których mój znajomy korzystał również podczas ubiegania się o wizę.

http://www.travellerspoint.com/guide/Schengen_Visa/To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...