Pytanie:
Kiedy mam wybór, czy wybrać podróż samolotem Airbus 340/330 czy Boeing 777?
user141
2011-11-30 14:56:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Szukam opcji na dalekie podróże z rodziną. Mam do wyboru Airbus 330 lub Boeing 777. Airbus wydaje się mieć nachylenie między 31-33, a Boeing jest stabilny na poziomie 32. Ten przykład pochodzi z Air Canada, ale jeśli spojrzysz na opcje w innych liniach lotniczych, możesz zauważyć tę samą różnicę. (np .: KLM 77W i A332) Wybory, które badam, nie są pokazane na seatguru.

Patrząc na mapy siedzeń, Boeing 777 wydaje się oferować znacznie bardziej „ciasne” wrażenia niż Airbus 330. Czy może to być spowodowane iluzjami optycznymi? Przy okazji lecę w klasie ekonomicznej. Pierwsza klasa wydaje się wygodna w obu modelach.

Moje pytanie brzmi, czy Airbus 330 jest lepszym wyborem, jeśli latasz ekonomicznie.

Na seatguru różnica między tymi dwoma modelami wydaje się spójna.
Tak sformułowane pytanie wydaje się subiektywne, być może nawet ukryte pytanie ankietowe ... Jakie czynniki naprawdę chcesz wiedzieć? Ile miejsca na fotelach ekonomicznych w obu samolotach lub takich?
Zawsze wolę Boeinga, ale to dlatego, że wielu moich znajomych i rodziny to piloci - ufam ich ocenie, mimo że zajmują naprawdę dobre miejsca z widokiem.
Większość linii lotniczych, którymi latałem na długich dystansach, używa siedzeń o tej samej szerokości w A330, co w swoich 777. Żadna z nich nie jest z natury „bardziej ciasna” niż druga. Wszystko zależy od tego, jakie fotele dana linia lotnicza wybierze w danym modelu samolotu i będzie się znacznie różnić w zależności od linii lotniczej.
A330 to bez wątpienia najlepszy samolot, jakim kiedykolwiek leciałem.Szkoda, że przerwali produkcję
@RoryAlsop Więc zasadniczo nie masz też doświadczenia w lataniu i po prostu przekazujesz nam swoją opinię opartą na ludziach, których znasz, którzy pilotują samolot Boeing.Co nie ma nic wspólnego z byciem pasażerem w ogóle, ani z żadnym konkretnie w przypadku 777 i 330.
nie @dan-klasson - absolutnie nie o tym mówię.Samolotem pilotuję od późnych lat 70-tych i jako pasażer wykonałem ponad 600 lotów.Nie jestem więc pewien, dlaczego przyjęliście na mój temat błędne założenia.
Dwa odpowiedzi:
#1
+12
alex
2011-11-30 23:35:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Osobiście nie oparłbym swojej decyzji na podstawie A330 w porównaniu z 777, ale na usługach i reputacji przewoźnika oraz jego ofercie rozrywkowej na pokładzie.

#2
+12
Kate Gregory
2011-12-01 04:24:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To będzie się znacznie różnić w zależności od przewoźnika, ponieważ o ile wiem, co naprawdę ma znaczenie, to ile czasu minęło od odnowienia wnętrz (linie lotnicze obsługują jeden model samolotu na raz) i czy trasa jest uważane za ważne przez linię lotniczą. Jasne, możesz sformułować ogólne opinie na temat wąskokadłubowych (jeden korytarz) i szerokokadłubowych (dwa nawy), ale niewiele więcej. Moc, rozrywka na pokładzie, a nawet tylko tapicerka będą miały tak samo duże znaczenie jak układ.

Gdybym podróżował sam na pokładzie AirCanada, wybrałbym 330, ponieważ dwa z trzech rzędów rzędów mają brak „środkowego siedzenia”. Gdybym podróżował jako trzyosobowa rodzina, ta sama różnica spowodowałaby odrzucenie 330. Myślę, że może czteroosobowa rodzina wolałaby 330, ponieważ można było dostać dwa rzędy po dwa i mieć dwa okna i małą rodzinną grupę. Jednak mam tylko 5'4 "i moja krótkość jest w moich nogach, więc 31" boiska mnie nie przerażają. To może być dla Ciebie większym problemem.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...