Pytanie:
Czy możesz zarezerwować lot z miejsca A do C z połączeniem B w przeciwnym kierunku?
Prada
2020-07-16 15:54:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Załóżmy, że chcę podróżować z Nowego Delhi do Tokio, ale nie ma dostępnych lotów (hipotetycznie). Czy można zarezerwować lot z, powiedzmy, Nowego Delhi do Paryża (Air France) i Paryża do Tokio (także Air France) na tym samym bilecie / PNR. Ten sam warunek biletu / PNR jest konieczny, aby bagaż został przeniesiony przez linię lotniczą bez konieczności schodzenia na ląd, zapewniając, że Paryż będzie tylko przystankiem tranzytowym.

To zależy w dużej mierze od linii lotniczej.Niektórzy z przyjemnością sprzedadzą Ci prawie każdą kombinację lotów w swojej sieci.Dla innych głównym problemem jest to, że nie ustalą cen kombinacji, które uznają za mało prawdopodobne, więc nie będą w stanie ich sprzedać.W niektórych przypadkach mogą obowiązywać ograniczenia wynikające z ograniczeń wolności powietrza dla określonych krajów lub ich kombinacji.
Mogą również obowiązywać ograniczenia regulacyjne.Jeśli A i C znajdują się w jednym kraju, a B w innym, linia lotnicza może nie mieć pozwolenia lub licencji na sprzedaż czegoś, co wygląda na połączenie krajowe z A do C.
Mimo wszystko moje lokalne lotnisko (ABI) łączy się _tylko_ z DFW.Jeśli chcę lecieć na zachód do San Diego, * muszę * najpierw polecieć na wschód.(Oczywiście im dłuższe połączenie, tym mniejsze prawdopodobieństwo, a Indie – Francja – Japonia prawdopodobnie je naciskają).
Ogólnie rzecz biorąc, jest to całkowicie normalne.(Jeśli chodzi o twój konkretny przykład, leciałem kiedyś z BOM do jakiegoś miejsca, używając absolutnie absurdalnej trasy, jak w twoim przykładzie, jak „kształt wielkiej strzały!”, Jak mówisz.)
BTW użytkownik @Hilmar trafił w sedno na przykładzie DBX.Zasadniczo Dubaj jest głównym węzłem lotniczym planety.Naprawdę często zdarza się, że aby dostać się z jakiegoś miejsca w inne miejsce, trzeba przejść przez Dubaj, chociaż na mapie wydaje się to dziwne!
Jadąc z Frankfurtu w Niemczech do Norfolk w Wirginii w 2018 roku, miałem możliwość przelotu przez Stambuł w Turcji.Zamiast tego wybrałem jedną z opcji jadąc przez Newark w stanie New Jersey.
Podczas popularnych podróży często mam problemy ze znalezieniem lotów, które * nie * są tak rozplanowane.Kiedy loty zaczynają się wyprzedawać, internetowe witryny podróżnicze stają się coraz bardziej „kreatywne”, jeśli chodzi o to, jak dotrzeć z punktu A do punktu B. Dodaj do tego trasy „wielkiego koła” używane w podróżach międzykontynentalnych, a Twój plan lotu może wyglądać bardzo szalenie na tradycyjnymmapa.
Możesz i ludzie często to robią, ponieważ czas przybycia do C jest wcześniejszy przez B. Podczas obecnej pandemii ludzie są również zgłaszani jako latający przez B, ponieważ władze w C nie zdały sobie sprawy, że punkt odlotu A może mieć znaczenie
@Fattie to nic.Spróbuj wysłać paczkę z Reno do San Francisco.* Odwiedza Memphis *.
Doskonały punkt @Harper-ReinstateMonica !!
Czy * „Czy możesz ...?” * Jest pytaniem ogólnym, czy nowym standardem z ograniczeniami tranzytu firmy Covid?W dzisiejszych czasach jest bardzo mało połączeń, więc być może będziesz musiał łączyć się samodzielnie w tych samych lub różnych liniach lotniczych, a to może wymagać pozostania w poczekalni tranzytowej do 12-24 godzin.Firma Covid wyprzedziła teraz wizy tranzytowe, wprowadzając restrykcyjne przepisy dotyczące rezerwacji podróży.To, czy możliwe jest zarezerwowanie (powiedzmy) DEL-CDG-NRT na tym samym bilecie / PNR, zależy od tego, czy sama linia lotnicza, czy strona trzecia, sprzedaje to jako połączenie (w przeciwieństwie do dwóch pojedynczych etapów).Wydaje się, że post-Covid jest mniej prawdopodobne.
Aby dodać kilka faktów, wiele tras, które Aer Lingus sprzedawał przed Covid jako połączenia (z USA, przez węzeł w Dublinie do miast europejskich), było dostępnych od maja 2020 r. Tylko jako oddzielne odcinki.Jest całkiem prawdopodobne, że było to spowodowane ograniczeniami tranzytowymi i zdrowotnymi dla pasażerów pochodzących z USA.
Siedem odpowiedzi:
#1
+19
Giacomo Catenazzi
2020-07-16 16:30:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak i często się to robi. Nie często tak ekstremalne, jak w twoim przypadku, ale jest to możliwe i myślę, że widziałem to kilka razy w pytaniach na tej stronie (ludzie, którzy to zrobili, a nie duplikat twojego pytania).

Air France ( na przykład, jak w pytaniu) ma hub w Paryżu. Jeśli chcą, abyś był ich pasażerem, muszą zezwolić na takie taryfy. Bagaż zostanie przeniesiony bez konieczności przechodzenia odprawy celnej. Czasami wymagali, abyś odebrał i wysłał go do punktu transferowego (tylko dla dodatkowej kontroli i zapytał o kilka rzeczy): stan bagażu może być inny. Ale to rzadko (AFAIK nie w Paryżu, nie z dokładnie tą samą linią lotniczą).

Często odbywa się lot w przeciwnym kierunku (na kontynencie), ale także z Afryki Południowej do Ameryki Południowej: często jest to wygodny do przejazdu z Europy.

W każdym razie sprawdziłbym również bilet obejmujący wiele miast: wyjeżdżasz z jednego miasta (w Indiach) i wracasz do nowego miasta (w Japonii) i tylko postój w Paryżu (może możesz zostać kilka dni, „za darmo”). Odbywa się to dużo czasu (pomyśl o podróżujących w interesach, więc może tylko kilka godzin na lotnisku docelowym).

#2
+18
Hilmar
2020-07-16 18:30:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie mogłem znaleźć trasy przez Paryż, ale z Delhi do Tokio możesz łatwo dojechać Emirates przez Dubaj. To około 3,5 godziny w prawie przeciwnym kierunku.

#3
+15
Matthew FitzGerald-Chamberlain
2020-07-16 19:28:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest to bardzo częste w Kanadzie. Istnieje ograniczona liczba międzynarodowych połączeń z Halifax w Nowej Szkocji (YHZ). Jednak z wyjątkiem Nowej Funlandii jest to najbardziej wysunięte na wschód duże miasto w Kanadzie. Jeśli więc chcesz polecieć na wschód z Halifax, poleciałbyś na zachód do większego miasta, takiego jak Montreal lub Toronto, a następnie dalej, do następnego miejsca docelowego, takiego jak Paryż lub Londyn.

Na przykład istnieją loty takie jak YHZ-YYZ-LHR, które mają 1300 km w złym kierunku, aby odbyć lot o długości 4600 km z Halifax do Londynu.

I często to widzę na LAX (Los Angeles) -> Calgary -> YVR (Vancouver), zwłaszcza przez WestJet, który ma hub w Calgary.
#4
+1
Austin Hemmelgarn
2020-07-17 07:14:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W Twoim konkretnym przykładzie prawdopodobnie nie, chyba że sam zarezerwujesz poszczególne odcinki, po prostu dlatego, że jest tak daleko na uboczu i jest bardzo mało prawdopodobne, że nie ma bliższego lotniska z lotami do Tokio, na które mógłbyś polecieć jako pierwszy.

Jednak ogólnie rzecz biorąc, nie jest niczym niezwykłym pójście na uboczu, aby gdzieś się dostać. Poleciałem do Aten Grecja (ATH) do pracy w pierwszym tygodniu stycznia tego roku z Dayton Ohio (DAY), zarówno trasy wylotowe, jak i powrotne prowadziły przez O'Hare w Chicago (ORD) w stanach i odbyłem transatlantyckie odcinki lotu wyruszać i przybywać tam odpowiednio, a ta noga jest oddalona o około 90 stopni od tego, czym byłby bezpośredni lot do Europy (tym bardziej, jeśli weźmiesz pod uwagę bezpośredni lot do Aten, ale Ateny są wystarczająco małe i wystarczająco daleko na wschód, że prawdopodobnie jedziesz przez inne miejsca w Europie, jeśli lecisz z USA). W rzeczywistości znaczny procent tras do Europy z Dayton (bez względu na to, dokąd się wybierasz w Europie) prowadzi przez Chicago lub Atlanta (co jest jeszcze bardziej na uboczu).

Typowy przypadek tutaj leci na duże odległości do naszego z mniejszych lotnisk, normą jest wtedy lot krótką nogą na większe lotnisko w pobliżu, a następnie lot stamtąd do miejsca, do którego się wybierasz (lub na inne większe lotnisko w pobliżu, zanim polecisz do miejsca docelowego ). Zazwyczaj jednak połączenia z większymi lotniskami nie trwają dłużej niż kilka godzin, chyba że i tak jadą w pożądanym kierunku (na przykład przed pandemią rozważałem wakacje w Brisbane w Australii tego lata, a to odbyły się dwa długie loty, jeden do hubu w południowej Kalifornii, a stamtąd do Brisbane).

#5
+1
WoJ
2020-07-17 15:37:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W zeszłym roku odkryłem, że dzieje się tak nawet wtedy, gdy się tego nie spodziewasz.

Miałem zaplanowany lot z Phoenix do Oakland. Przyleciałem wcześniej niż się spodziewałem i zaproponowano mi wcześniejszy lot.

Ku mojemu zaskoczeniu było międzylądowanie w Portland ...

enter image description here

#6
+1
Flydog57
2020-07-17 21:00:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tylko w USA, ale ...

Około 10 lat temu miałem klientów zarówno w Las Vegas, jak iw Dolinie Krzemowej (lecąc do San Jose w Kalifornii, na południe od San Francisco). Mieszkam w rejonie Dallas. Najtańszym lotem do San Jose było Las Vegas (więc leciałem głównie na zachód do Las Vegas, a potem głównie na zachód do San Jose).

Ale najtańszy lot do Las Vegas, co dziwne, był przez San Jose. Poleciałbym więc na zachód z DFW do San Jose i prawie na wschód do Las Vegas (obie trasy w Ameryce).

To są Stany Zjednoczone / Kanada:

Około 30-35 lat temu mieszkałem w Montrealu. Często latałem do Atlanty (a potem leciałem lokalnym lotem). W Montrealu przed lotem do USA wstępnie odprawia się amerykańskie odprawy celne.

Lot do Atlanty odbywał się przez Boston. Po MTL-BOS prawie wszyscy wysiadali z samolotu. W samolocie zostało nas tylko trzech, w tym facet w przejściu obok mnie, więc rozpoczęliśmy rozmowę. Jechał do Seattle. Z jakiegoś niezrozumiałego powodu, jego biuro podróży (tak, w tamtych czasach były powszechne) zarezerwowało go w Delcie jako YUL (Montreal) - BOS - ATL - SEA. Mówi się, że wszyscy zmieniają samoloty w Atlancie, ale był to najbardziej szalony sposób wyznaczania tras, jaki kiedykolwiek widziałem.

I z powrotem tylko do Stanów Zjednoczonych.

Najbardziej szaloną trasą, jaką kiedykolwiek widziałem (bilet nigdy nie został zakupiony) był kolega, który próbował dostać się z DFW do Seattle. (Wówczas nowa (na początku 2000 roku)) strona internetowa poświęcona podróżom korporacyjnym sugerowała skorzystanie z Alaska Airlines z DFW do Anchorage do Seattle. Lot powrotny odbywał się również przez Anchorage. Prawdziwym plusem na tej trasie było to, że nie ma bezpośrednich lotów Anchorage-DFW (w żadnym kierunku) - wszystkie zatrzymują się w Seattle. Tak więc pierwszy dzień to DFW-SEA-Anchorage-SEA, a powrót odwrócił tę trasę. Co dziwne, w rzeczywistości było to około 75 USD tańsze niż lot, który w końcu kupił, z pominięciem Anchorage w obu kierunkach.

W 1990 roku poleciałem z Orlando do Filadelfii.Lot bezpośredni trwał około 2 godzin.Ale miałem zarezerwowany lot pośredni przez Chicago Midway.Obie nogi również miały około 2 godzin.Mój przyjaciel (i moje torby) leciał bezpośrednim lotem, który odleciał około 5 minut przed moim, ale przybyli do Filadelfii około 4 godziny przed mną.
Mieszkam w Indianapolis._Każdy_ lot Delta będzie odbywał się z IND do CVG (Cincinatti) lub ATL, bez względu na to, gdzie jest ostateczne miejsce docelowe.Bardzo często jest to północny zachód od Pacyfiku, więc jadę na wschód lub południe, aby udać się na północny zachód.
#7
  0
Paul Karam
2020-07-17 13:49:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To mi się kiedyś przytrafiło.

To nie było tak ekstremalne, jak twój przykład, ale tylko udowadnia, że ​​tak się dzieje.

Byłem w Kotonu w Beninie i chciałem wracać do Libanu. Jedyny lot, jaki znalazłem, to tureckie linie lotnicze.

  • Wystartowaliśmy z Kotonu, zatrzymaliśmy się w Abidżanie na Wybrzeżu Kości Słoniowej - to był tylko przystanek techniczny, nie musieliśmy schodzić z ariplane.
  • Drugi przystanek był w Stambule - normalny postój do następnego lotu.
  • Trzeci przystanek to mój cel w Libanie.

Zasadniczo , oto droga, którą obraliśmy:

Flight-Path

Kolejny przykład, który właśnie sobie przypomniałem, to podróż z Libanu na Madagaskar. Liban do Paryża (Air France), a następnie z Paryża na Madagaskar.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...