Pytanie:
Wycieczka po Europie Południowo-Wschodniej
RoflcoptrException
2011-08-28 21:10:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Już planuję następne wakacje w maju lub na przełomie sierpnia i września. Planuję odwiedzić południowo-wschodnią część Europy. Szczególnie interesuje mnie Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Albania, Macedonia, Bułgaria, Rumunia i Serbia. Termin wynosi od 4 do 6 tygodni. Interesują mnie wskazówki, które warto odwiedzić, zwłaszcza miasta i atrakcje przyrodnicze, abym mógł zaplanować wspaniałą wycieczkę.

Jestem w Rumunii od około dwóch miesięcy, a jutro wybieram się do Bułgarii, FYROM i Albanii. Jestem na czacie, jeśli chcesz mnie o coś zapytać.
Pięć odpowiedzi:
#1
+6
mindcorrosive
2011-09-12 20:40:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli Was interesują piesze wycieczki, polecam Rodopy w Bułgarii - pomiędzy ostojami górskimi znajduje się wiele popularnych szlaków turystycznych. Góra jest praktycznie niezamieszkana (jest kilka dużych miasteczek i małych wiosek), więc jeśli masz dość cywilizacji, warto rozważyć tę kwestię.

W zależności od Twoich zainteresowań możesz wybierać między zabytki (takie jak Perperikon, które bardzo polecam), cuda natury ( wąwóz Trigrad, cudowne mosty, itp.), ośrodki spa / kurorty z wodą mineralną (na przykład Velingrad i jego okolice), ośrodki narciarskie (np. Pamporovo), jaskinie ( diabelskie gardło) lub chrześcijańskie klasztory ( Klasztor Baczkowo).

Podążanie większością szlaków może zająć od 2-3 dni do tygodnia lub dłużej, w zależności od ograniczeń czasowych, i prawdopodobnie nadal przegapisz niektóre interesujące miejsca. Najlepszy czas na podróżowanie to okres od późnej wiosny do połowy lata, kiedy temperatury będą wystarczająco wysokie, aby podróżować bez zbytniego sprzętu.

Napisz wiadomość, jeśli potrzebujesz dodatkowych wskazówek, byłbym szczęśliwy by pomóc.

Wyłączenie odpowiedzialności: Będąc Bułgarem, jestem oczywiście stronniczy, więc traktuj to z przymrużeniem oka.

Cześć dzięki za sugestie! Jestem bardzo zainteresowany wędrówkami, ponieważ mieszkam w Alpach i zamierzam wędrować, wędrować w rakietach śnieżnych lub wspinać się za każdym razem, gdy to możliwe.
#2
+5
Nemanja Vujacic
2011-11-16 02:14:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W Czarnogórze: Stare Miasto w Kotorze objęte patronatem UNESCO, klasztor Ostrog, Cetinje (historyczna stolica), Jezioro Szkoderskie. Jeśli masz wystarczająco dużo czasu, fajnie byłoby też zobaczyć kilka gór: Zabłjak, Durmitor, a także Biogradską Górę.

Jeśli chcesz wziąć udział w życiu nocnym, to Budva jest bardzo dobra i będąc tam, możesz odwiedzić Stare Miasto w Budvie. Również Maximus znajduje się w Kotorze i jest największym klubem nocnym w Czarnogórze.

#3
+4
Mark Mayo
2011-08-28 21:32:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cóż, mogę polecić transylwańskie góry w Rumunii. Prawdopodobnie przejdziesz przez Bukareszt (stolicę), ale wydało mi się to trochę nudne i przytłaczające. Udaj się do Braszowa w górach, fantastycznego miasta z mnóstwem atrakcji w górach dookoła, z zamku Bran (reklamowanego jako zamek Draculi), górskiej fortecy i nie tylko. A jeśli będziesz miał szczęście, zobaczysz też niedźwiedzie!

Dzięki, więc przynajmniej wiem, co robić w Rumunii;) Czy macie też jakieś zalecenia dotyczące podróży ... To znaczy: czy po drogach można jeździć obcokrajowcom? ;)
Zamek Drakuli to moim zdaniem pułapka turystyczna. Wystarczająco ładny zamek w dość ładnym otoczeniu, ale nie ma zbyt wiele powiązań z Vlad the Impaler, jest po prostu dobrze sprzedany i będzie tam mnóstwo turystów. (Byłem w zeszłym roku i teraz jestem z powrotem w Rumunii)
Drogi w Rumunii generalnie nie są straszne. Rok temu jeździliśmy po całym kraju. Jeśli chcesz mieć świetną jazdę, czy wiesz, że oficjalna „najlepsza droga świata” Top Gear to [Transfăgărășan] (http://en.wikipedia.org/wiki/Transf%C4%83g%C4%83r%C4%83 % C8% 99an), który biegnie tuż nad Karpatami? Jechaliśmy z zachodu na wschód, ale myślę, że byłoby jeszcze lepiej ze wschodu na zachód. Był środek lata i wciąż były resztki śniegu.
@hippietrail Dracula to fikcja Brama Stokera. Nie ma tradycji związanej z Rumunią, zwłaszcza w Transylwanii. Jako mieszkaniec Transylwanii dowiedziałem się o Draculi z amerykańskich mediów.
@Szabolcs: Wiem, ale nazywają to Zamkiem Draculi. To ładny zamek, ale jako atrakcja jest dość tandetny. Dracula upamiętnia wszędzie zarówno osoby historyczne, jak i fikcyjne. Dodatkowo ma prezentację o Draculi w pokoju na piętrze. Oczywiście są prawie pewni, że nawet Vlad i tak nigdy nie przebywał w zamku Bran. Zamierzam nieco zmienić odpowiedź Marksa. Mark, możesz cofnąć się, jeśli poczujesz, że wkładam słowa do twoich ust!
wszystko dobrze :) Uważam, że okolice są turystyczne, ale i tak bardzo podobał mi się sam zamek. Poza tym to tak, jakbyś jechał do Anaheim i nie oglądał Disneya - musisz iść do zamku Bran, jeśli tam jesteś!
#4
+4
Thomas Radioyes
2011-08-28 22:10:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W Bośni obowiązkowe miejsca do zwiedzenia to Sarajewo (2/3 dni powinno wystarczyć) i Mostar (1 dzień).

#5
+1
mem
2012-02-23 04:35:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W Bośni oprócz Sarajewa i Mostaru jest Pocitelj, wodospad Kravice, Hutovo Blato, a nawet Stolac (cała Hercegowina jest bardzo piękna).

Dodaj informacje o wymienionych przez Ciebie miastach - sama lista nie wystarczy.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...