Pytanie:
Podróż do Izraela - pomóż podzielić czas między obszarami
KJM
2011-08-11 02:44:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Planujemy wyjazd do Izraela (wraz z Zachodnim Brzegiem) i Jordanii (Petra) w połowie października na 3 tygodnie (17 października - 4 listopada). We = Kobieta 25 & Mężczyzna 30. Oboje nie są religijni. Lubią historię, przygodę i „z dala od utartych szlaków”.

Zastanawiam się, czy ktoś mógłby zasugerować, ile dni ma zostać w każdym miejscu. Mamy wstępny plan podróży, ale jeśli uważasz, że źle wybraliśmy, zaproponuj alternatywne miejsce.

Poza tym wszelkie „rzeczy do zrobienia” w każdym obszarze, które również byłyby mile widziane.

Leć do Tel Awiwu (to może się zmienić, jeśli zajdzie taka potrzeba) Betlejem, Beit Gurvin, Jerozolima, Jaffa, Hajfa, Zichron Ya'acov, Akko, Rosh Hanikra, Daliyat Al-Karmel, Peqi'in, Nazaret, Morze Galilejskie, Zamek Nimrod, Rezerwat przyrody Banias, Tsfat, Rosz Pina, Beit She'an, Jerycho, Morze Martwe, Masada, Micpe Ramon, Maktesh Ramon, Ejlat, Morze Czerwone, Petra.

Wiem, że dużo proszę, ale jeśli sądzisz, że powinniśmy odwiedzić te miejsca w innej kolejności, powiedz to.

Wreszcie, jeśli przylatujemy i wylatujemy z Tel Awiwu; jaki jest najlepszy sposób, aby dostać się do / z Petry?

Masz dwa pytania w jednym - podziel je
Dwa odpowiedzi:
#1
+4
ESultanik
2011-08-16 23:40:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To nie jest pełna odpowiedź, biorąc pod uwagę obszerność Twoich pytań, jednak oto kilka sugestii:

  1. Ponieważ wylatujesz z Tel Awiwu, Poleciłbym przeznaczyć ostatnie kilka dni podróży na zwiedzanie Tel Awiwu, aby nie spieszyć się z powrotem na lotnisko. Z drugiej strony będziesz lecieć w piątek, a Tel Awiw ma świetne życie nocne, więc możesz alternatywnie zdecydować się zostać tam na weekend, jeśli lubisz kluby. Inną korzyścią z pobytu w Tel Awiwie w czasie szabatu jest to, że stosunkowo wiele restauracji i sklepów pozostaje otwartych w tym mieście.
  2. Polecam połączenie Jaffy i Tel Awiwu. A może to właśnie zaplanowałeś?
  3. Pamiętaj, że system transportu publicznego w Izraelu zasadniczo wyłącza się w piątki i soboty, więc być może będziesz musiał to zaplanować, decydując, gdzie się zatrzymać na weekend.
  4. Proponuję spróbować spędzić jeden z piątków / sobót w Jerozolimie. Wygląda na to, że zaplanowałeś to na swój pierwszy weekend. W sobotę rano wybierz się na spacer po mieście; to naprawdę interesujące zobaczyć miasto, które zostało całkowicie zamknięte. Pamiętaj tylko, że jeśli zdecydujesz się spędzić piątek w Jerozolimie, utkniesz tam do niedzieli. Pamiętaj też, aby z wyprzedzeniem zaplanować, gdzie będziesz jeść podczas sabatu, ponieważ większość restauracji jest zamknięta.
  5. Zgadzam się z SergeS: chyba że naprawdę chcesz robić rzeczy spokojnie i / lub naprawdę lubisz kamieniste plaże, zabiegi spa i wyjątkowo słoną wodę, myślę, że nie potrzebujesz więcej niż częściowy dzień na Morzu Martwym. Polecam wspinaczkę na Masadę wcześnie rano (~ 04:30), aby zobaczyć wschód słońca ze szczytu. Zejdź na dół (lub weź kolejkę linową) i zjedz śniadanie w nowym hostelu na dole (mają stosunkowo duży i przyzwoity bufet z tradycyjnymi izraelskimi potrawami śniadaniowymi). Następnie spędź resztę dnia nad Morzem Martwym (tylko 15 minut stąd).
#2
+3
SergeS
2011-08-14 00:01:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że odpowiedź brzmi - nikt nie może zasugerować, ile dni ma zostać w danym miejscu. Ale - zrób pełną listę wszystkiego, co chcesz zobaczyć - dowiesz się, ile czasu potrzebujesz w każdym miejscu (dodaj trochę czasu na zabytki, trochę czasu na jedzenie itp.), Zaplanuj wycieczki między - i możesz dowiedzieć się, ile dni czego potrzebujesz w każdym miejscu.

Moja rekomendacja dotyczy Morza Martwego - wystarczy pół dnia - nic innego nie możesz zrobić, pływanie lub relaks w spa.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...