Pytanie:
Czy są loty krajowe, które są tańsze, jeśli zamiast tego skorzystasz z połączenia międzynarodowego?
alamar
2018-03-16 13:54:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zastanawiam się, czy w niektórych krajach są pary miast, w których możliwe są loty między nimi z połączeniem międzynarodowym? Cena i wygoda muszą być co najmniej porównywalne z połączeniami krajowymi.

Przykład tego scenariusza: nie ma bezpośrednich lotów między ROV a UFA, ale oba lotniska obsługują loty do IST. Teoretycznie można by polecieć z Rostowa nad Donem do Ufy liniami Turkish Airlines z połączeniem do Istambułu. W praktyce nie, bo będziesz łączyć się w Moskwie. Ale zastanawiam się, czy są takie miejsca na świecie, w których ludzie latają do swojego kraju, przejeżdżając przez inny.

Więc szukam nietrywialnego ruchu / ofert na takie podróże między dwoma miastami, nie tylko teoretyczna możliwość. Powinien prawdopodobnie pojawić się na skyscanner (lub podobnym) i być tam konkurencyjnym.

Francuskie departamenty zamorskie dostarczają tutaj różnego rodzaju interesujących przypadków.
@ZachLipton to ciekawy przypadek, ale liczyłem na coś ciągłego.
* „Teoretycznie można by polecieć z Rostowa nad Donem do Ufa liniami Turkish Airlines z połączeniem do Istambułu. W praktyce nie, bo będziesz przesiadać się w Moskwie.” * Co Cię powstrzymuje przed lataniem przez IST, jeśli wolisz?
Czy klasyfikujesz loty wewnątrz strefy Schengen jako loty krajowe czy międzynarodowe?
@fkraiem Loty wewnątrz strefy Schengen zaklasyfikowałbym jako międzynarodowe.WRT leci przez IST, nie ma sensu tego robić.Zaktualizuję moje pytanie.
Jest sporo, które pojawiają się w moich opcjach podróży, gdy chcę lecieć ze Szkocji do Anglii.Edynburg do Londynu to bardzo łatwy bezpośredni lot, ale czasami lepiej jest przez Francję lub Irlandię, a nawet Holandię
Myślę, że jeden przypadek, w którym zdarza się to czasami podczas chińskiego Nowego Roku w Chinach, kiedy wszyscy wracają do domu do swojej rodziny, a wszystkie krajowe środki transportu, w tym pociągi i samoloty, są przepełnione, a niektórym ludziom łatwiej jesttranzyt przez obcy kraj (jeśli mają niezbędny do tego paszport i wizę).
FWIW: Przed erą Schengen w Europie istniało sporo tak zwanych `` pociągów korytarzowych '', umożliwiających pasażerom podróżowanie między dwoma punktami w kraju A przez kraj B bez podlegania kontroli celnej i imigracyjnej kraju B. Krzywe granice i linie kolejowepołożonych na długo przed wytyczeniem obecnych granic, takie ustalenia były konieczne.Obecnie istnieje jeszcze kilka zastosowań tej koncepcji, np.pasażerowie pociągów przejeżdżający przez Litwę między Kaliningradem a „główną” Rosją podlegają uproszczonemu systemowi wizowemu i nie potrzebują zwykłej wizy Schengen.
@ZachLipton Właściwie wszystkie francuskie odloty zamorskie korzystające z euro mają bezpośrednie (i często również tanie) połączenia Air France z Paryżem, podczas gdy nie są tak dobrze połączone z okolicznymi obszarami.Nawet podróż z Reunion do Gujany Francuskiej najlepiej jest odbywać przez Paryż, ponieważ nie ma odpowiednich połączeń z tego ostatniego do Afryki lub innego potencjalnego pośrednika.
Pięć odpowiedzi:
#1
+11
Michael Seifert
2018-03-16 17:21:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mówisz o „zmodyfikowanych prawach szóstej wolności”, które są formą kabotażu:

Kabotaż to przewóz towarów lub pasażerów pomiędzy dwa miejsca w tym samym kraju przez przewoźnika z innego kraju. ... W lotnictwie jest to prawo do wykonywania lotów w granicach kraju innego. Większość krajów nie zezwala na kabotaż lotniczy i nakładają na niego surowe sankcje ze względu na protekcjonizm gospodarczy, bezpieczeństwo narodowe lub bezpieczeństwo publiczne. ...

„Zmodyfikowana szósta wolność” odnosi się do prawa do przewozu pasażerów między dwoma punktami w kraju A przez węzeł w kraju B; na przykład trasa Boston-Toronto-Seattle. Takie usługi są obecnie uważane za kabotaż i nie są dozwolone.

Ponieważ większość krajów zabrania kabotażu, prawdopodobnie oznacza to, że takie trasy nie byłyby otwarcie reklamowane ani rezerwowane jako pojedynczy bilet. Na przykład w 2002 r. Asiana została ukarana grzywną za oferowanie lotów z Guam & Saipan do kontynentalnych Stanów Zjednoczonych przez Seul. Innymi słowy, prawdopodobieństwo, że takie trasy będą „pojawiały się w Skyscanner lub podobnych”, było w 2002 r. musiałbyś wyraźnie stworzyć zagnieżdżony plan podróży (jeden bilet w obie strony z A do C i oddzielny bilet z C do B), z całym kłopotem i ryzykiem, jakie pociągają za sobą takie trasy.

Główny wyjątek do tego wszystkiego należy UE, w której wszystkie państwa członkowskie nadały wszystkim innym prawa kabotażu. Większość państw członkowskich UE ma dobrze rozwinięte krajowe sieci lotnicze (nie wspominając o sieciach kolejowych), więc podejrzewam, że podróż z (powiedzmy) Marsylii do Bordeaux przez Frankfurt nie byłaby konkurencyjna cenowo w porównaniu z lotem wyłącznie wewnątrz kraju. Ale nigdy nie wiesz; jeśli taki plan istnieje, to właśnie tam bym go szukał.

EDYTUJ: Jak słusznie wskazano w komentarzach, przepisy dotyczące kabotażu nie uniemożliwiają przewoźnikowi pod banderą kraju A oferowania trasy łączącej dwa miasta w kraju A przez miasto w kraju B; jedynie uniemożliwiają to przewoźnikom pod banderą kraju B. Jednak w komentarzach wskazano również, że takie trasy wiązałyby się z większym stopniem kłopotów związanych z imigracją, co zmniejszyłoby motywację przewoźnika do oferowania takich tras. Ponadto biorąc pod uwagę model typu hub-and-spoke, który stosuje większość linii lotniczych, byłby to rzadki przypadek, w którym byłaby to jedyna opcja; a gdyby inne trasy istniały w kraju A, podejrzewam, że byłyby tańsze.

Kabotaż mógłby zatrzymać, powiedzmy, AA oferujący YYZ-BOS-YVR, ale nie powstrzymałby tego przed AC
@Berwyn Powiedziawszy to, Air Canada nie oferuje takich lotów.Nie może zagwarantować, że wszyscy pasażerowie będą dopuszczeni do USA (Stany Zjednoczone nie oferują prostej odprawy tranzytowej nawet dla Kanadyjczyków; albo jesteś w środku, albo wyjeżdżasz).I możesz latać tą trasą, łącząc się w YWG, YXE, YQR, YEG, YYC lub YLW, nie wspominając o non-stop, więc nie ma użyteczności w połączeniu przez lotnisko w USA.
@JimMacKenzie Z pewnością to samo dotyczy lotów wewnętrznych przez inny kraj na świecie?Żadna linia lotnicza nie może zagwarantować, że wszyscy ich pasażerowie będą mogli podróżować bez wizy do innego kraju.
@Berwyn Jeszcze jeden powód, dla którego nie spotyka się zbyt często tych lotów, ale ja tylko podkreśliłem, że potrzebujesz niezwykłych okoliczności, aby w ogóle latać w ten sposób.Nie ma żadnego powodu, dla którego pasażer Air Canada chciałby łączyć się między kanadyjskimi miastami przez Boston, Nowy Jork, Chicago lub gdziekolwiek indziej, tylko dlatego, że w razie potrzeby istnieje tak wiele innych pośrednich dróg przez Kanadę.
@JimMacKenzie Nie zwracałem uwagi na AC, zwracałem uwagę na odpowiedź, mówiąc, że chodzi o kabotaż
@Berwyn Większość krajów (szczególnie poza Stanami Zjednoczonymi) oferuje tranzyt lotniczy, w którym nie musisz być wpuszczany w kraju, aby móc zmienić lot.Tak więc w hipotetycznym locie ROV-IST-UFA nigdy nie będziesz musiał lecieć do Turcji.
@alamar, Niemniej jednak, nawet przy tranzycie lotniczym mogą wystąpić komplikacje.Na przykład UE ma koncepcję tranzytowych wiz lotniskowych dla przedstawicieli niektórych krajów.
Nawet w strefie Schengen loty nie naruszają granic - głównie ze względu na barierę językową.Jeśli chcesz przejechać 100 mil z Narwiku do Kiruny, IIRC nie oferuje żadnych usług pasażerskich na bezpośredniej linii kolejowej, a samolotem będziesz miał międzylądowania w Oslo i Sztokholmie o łącznej przebytej odległości około 1600 mil.Czy Święta Helena jest częścią Wielkiej Brytanii?Nie ma bezpośredniego lotu z Londyn do St. Helena odkąd BA wycofało swoje flybooty, ponieważ pas startowy jest zbyt krótki dla samolotów długodystansowych.
@Alexander Nie jestem pewien, o co ci chodzi, ale dziesięć sekund na sj.se pokazuje, że istnieją bezpośrednie usługi pasażerskie z Narwiku do Kiruny.
#2
+6
Gray Taylor
2018-05-05 16:24:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nierówność trójkąta oznacza, że ​​lot A-C-B jest zawsze dalej niż A-B; a minimalne czasy połączeń również będą powodować problemy. Zależy to więc od tego, jak oceniasz zalety ceny biletu, wymaganego czasu i wygody (łatwość przesiadki na lotnisko itp.). Na przykład mogę znaleźć ceny za przelot z Bristolu do Edynburga, które są tańsze przez Dublin niż lot bezpośredni: ale spowodowałoby to zawyżenie czasu lotu o około godzinę do około 4 i ryzyko błędnego połączenia.

Zakładając, że nie ma bezpośredniego lotu krajowego AB, wówczas ACB przez C w kraju trzecim nadal będzie walczyć o konkurowanie ze wszystkimi lotami pośrednimi ADB, gdzie D jest w tym samym kraju co A i B. Scenariusze Mogę sobie wyobrazić, że to działa:

  • Z powodu dziwactwa geograficznego, A i B są znacznie bliżej C niż jakikolwiek krajowy D; w związku z tym loty byłyby szybsze (i prawdopodobnie tańsze, ale cena niekoniecznie koreluje z odległością)
  • Loty krajowe ADB są dostępne tylko u drogiego starszego przewoźnika, podczas gdy tani operator (lub konkurencyjna spuścizna karmi ich hub) działający z cenami C znacznie bardziej agresywnie, aby zdobyć ruch
  • Nie ma krajowych tras między A i B, ani rozsądnych alternatywnych opcji transportu publicznego

Ten ostatni I może podać przykład, ale oczywiście bez dostępu do danych przepływu O&D, może to być tylko hipotetyczne, a nie potwierdzone jako coś, co ludzie naprawdę robią. KLM ma rozległą sieć od swojego centrum w Amsterdamie do regionów Wielkiej Brytanii, oferując połączenia między miastami, między którymi nie można latać na terenie kraju. Na przykład z Glasgow do Norwich można latem tego lata polecieć przez Amsterdam za mniej niż 150 GBP w obie strony, a czas podróży w jedną stronę poniżej 3 godzin. Z kolei podróż pociągiem poza godzinami szczytu kosztuje 138 funtów (chociaż widzę kombinacje taryf z góry, które oszczędzają około 10 funtów, a wiele osób ma karty kolejowe) i zajmuje co najwyżej 6 godzin i 43 w jedną stronę, co wymaga czterech różnych pociągów.

Wreszcie, jako osobista anegdota, leciałem w kraju, korzystając z połączenia międzynarodowego. To był Londyn do Bristolu przez Amsterdam, ale na lot specjalny, a nie na jakąkolwiek korzyść cenowo-czasową. Pojechałem pociągiem do Londynu z Bristolu na stanowisko do lotów i było to zarówno szybsze, jak i tańsze, pomimo rezerwacji w wagonie pierwszej klasy!

Dzieje się tak cały czas w przypadku lotów transkanadyjskich, powiedzmy YVR-YYZ.Trasa Wielkiego Kręgu przechodzi do Stanów Zjednoczonych ze względu na definicję granicy jako stałej szerokości geograficznej.Również loty takie jak BOS-SEA przecinają południowe Ontario.Innym scenariuszem są loty między krajami i ich odległymi terytoriami (Francja metropolitalna do Gujany, kontynentalne Stany Zjednoczone do Guam)
#3
+3
ChicSheikh
2019-09-24 21:51:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Widzę loty między Dżakartą a Medan w Indonezji, które są tańsze, jeśli obejmują przesiadkę w Singapurze.

Oczywiście to się stale zmienia, ale obecnie wyszukiwarka Lotów Google dotyczy KNO< -> CGK w obie strony 11 / 13-11 / 20 pokazuje plan podróży za 128 $ z przesiadką w SIN, ale 178 $ za najtańszy lot krajowy.

#4
+2
alamar
2018-11-12 18:08:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chciałem tylko poinformować, że kolega mógł zaobserwować lot LED - IST - KUF reklamowany przez Turkish Airlines w jakiejś usłudze wyszukiwania biletów . W rzeczywistości jest to oferowane. Czy to było warte swojej ceny? Chyba nie.

#5
+2
Jan
2019-09-24 20:31:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To zależy od tego, jaka jest Twoja definicja podróży krajowej, ale Nowa Kaledonia nie jest niezależna - niepodległość została odrzucona w referendum w 2018 roku - a zatem, choć nie ma takiego samego statusu jak Korsyka czy Martynika, nadal należy do Francji.

Lotnisko Nouméa w Nowej Kaledonii jest tak daleko od metropolii Francji (i / lub jego lotnisko jest tak małe), że nie ma bezpośrednich lotów. Teoretycznie połączenie krajowe do Paryża istniałoby przez Papeete (Tahiti, Polinezja Francuska), ale SkyScanner nie sugeruje tego jako wykonalnej opcji. Po podłączeniu losowej pary dat najszybsza opcja wykorzystuje Air France i jeden transfer w Narita (Tokio), podczas gdy najtańsza opcja zatrzymuje się w Sydney i Singapurze w kierunku wylotowym oraz w Amsterdamie i Narita w dolocie (patrz załączony obraz).

Flights from Nouméa to Paris

Próbowałem trochę się pobawić, aby dostać się na lot Nouméa – Papeete – Paryż, ale nawet to nie byłoby wyłącznie krajowe, ponieważ wszystkie połączenia Papeete – Paryż tankują w Kalifornii.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...