Pytanie:
Miasta w Europie, które warto odwiedzić pod koniec października?
RoflcoptrException
2011-09-18 17:12:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W ostatnim tygodniu października planuję krótką wycieczkę po mieście (3-4 dni) po Europie. Czy możesz polecić miejsce, które warto odwiedzić o tej porze roku? Nie obchodzi mnie, czy nie jest 30 stopni, ale nie chcę zmoknąć, bo cały dzień pada.

Szczególnie interesują mnie miasta, które oferują dużo zwiedzania. Imprezowanie nie jest bardzo ważne. Ponadto preferowane przeze mnie kraje to Anglia, Szkocja, Irlandia, Hiszpania i Bałkany.

Podróżowanie ze Szwajcarii powinno być również możliwe bez zbytniego kosztu.

Czy wolisz odwiedzić jedno duże miasto lub kilka mniejszych miejsc w regionie? Jakie rodzaje rzeczy masz nadzieję zobaczyć / zrobić?
Chcesz uwzględnić wszystko, od Islandii po Turcję, Szkocję, Chorwację i San Marino? Nie możesz tego trochę zawęzić?
Nie bardzo, chcę zawrzeć wszystko;)
Myślę więc, że to pytanie jest zbyt otwarte dla wymiany stosów. To subiektywne, bo to, co warto odwiedzić dla jednej osoby, będzie inne dla innych. Poza tym prosisz o listę wszystkich miast z niewielkim deszczem i bez innych preferencji. Odradza się zarówno pytania z listą, jak i pytania bez jednej prawidłowej odpowiedzi.
W porządku, zredagowałem moje pytanie.
Dziesięć odpowiedzi:
#1
+10
Froob
2011-09-22 11:18:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Włochy w październiku są cudowne!

Temperatury w październiku różnią się w zależności od tego, gdzie jesteś we Włoszech, ale z reguły są to następujące zakresy:

  Północne Włochy: 45-65 ° F ( 7-18 ° C) Środkowe Włochy: 13-21 ° C (55-70 ° F) Południowe Włochy: 18-24 ° C (65-75 ° F)  

Po wizycie w Wenecji , Florencja i Rzym w październiku, pogoda jest nadal bardzo przyjemna ... Tu i ówdzie pada deszcz, ale nic szalonego. Temperatura jest idealna do spacerów i zwiedzania. W tym czasie we Włoszech odbywa się również wiele niesamowitych festiwali kulinarnych!

#2
+8
Grzenio
2011-09-19 19:46:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sewilla powinna być bardzo miła i jeśli chcesz, możesz zorganizować wycieczkę do Kordoby i / lub Granady. Pamiętaj, że jeśli chcesz zobaczyć Alhambrę w Granadzie, naprawdę powinieneś zarezerwować bilety przez Internet ponad miesiąc przed podróżą.

#3
+7
temptar
2011-09-20 20:59:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli jesteś zainteresowany Irlandią, polecam Cork lub Dublin, do których najłatwiej będzie się dostać w zależności od tego, skąd przyjeżdżasz.

Jednak biorąc pod uwagę porę roku, unikanie deszczu może być trudne, a południowa Europa może być lepszym rozwiązaniem.

#4
+5
thiton
2011-09-18 18:47:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zależy to oczywiście od tego, gdzie w Europie będziesz, oczywiście i co już widziałeś. O tej porze roku miałbym tendencję do odwiedzania miast nad Morzem Śródziemnym, które są chronione przez góry - Barcelona jest ładna, Toskania (Florencja i in.), Rzym czy Ateny.

#5
+3
ariyo15
2011-09-23 04:24:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moje trzy najlepsze opcje na szybką wycieczkę to (w przypadkowej kolejności):

1) Rzym2) Praga3) Palermo (na Sycylii - możesz łatwo podróżować po wyspie)

#6
+3
Julia Cruz
2011-09-27 15:10:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gdybym miał okazję odbyć podróż po Europie, wolałbym odwiedzić 1. Mediolan, Włochy, 2. Bruksela, Belgia, 3. Berlin, Niemcy.

Dzięki, ale odwiedziłem je wszystkie wielokrotnie;) Dlatego ograniczyłem pytanie do Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Bałkanów.
@Roflcoptr: Aha Myślę, że nie byłem jedynym, który odczytywał twoje pytanie jako szukanie miejsc * podobnych * do tych. Zmienię trochę twoje pytanie.
#7
+3
user766
2012-02-22 14:02:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

A co z Zagrzebiem lub Ljublianą? Do tych miejsc kursuje codziennie nocny pociąg z Zurychu. Pociąg jedzie do Belgradu. Ale to potrwa dłużej niż 20 godzin. Może trochę za dużo, jeśli chcesz wybrać się w podróż na 3 lub 4 dni.

W Ljublianie ceny zaczynają się od 39 EUR w jedną stronę na kuszetce.

Ljubliana, którą już odwiedziłem, ale Zagrzeb to świetna wskazówka. Planuję tam pojechać w tym roku. Ja też jeździłem tym pociągiem setki razy (ok nie do miejsca docelowego), ale myślę, że latanie tam jest prawie tańsze i znacznie wygodniejsze.
Tak, ale nie zapominaj, że noc w pociągu sypialnym może zastąpić noc w hotelu. Ponadto, jeśli mieszkasz w Zurychu lub w jego okolicach, możesz w piątek wieczorem udać się na stację (zamiast do pubu), wsiąść do pociągu i obudzić się w Zagrzebiu, spędzić tam całe dwa dni i wrócić do Zurychu w poniedziałek rano. .
#8
+2
Thomas Radioyes
2012-02-22 15:47:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sarajewo odwiedziłam w połowie października 2010 roku, pogoda była świetna (czyste, błękitne niebo, temperatura około 10 ° C). To wspaniałe miasto, jeśli interesuje Cię historia starożytna lub najnowsza, ludzie są tam bardzo przyjaźni, jest bardzo tani i nie będą Cię denerwować ogromne grupy turystów.

#9
+2
Sergio
2012-02-22 17:36:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mogę polecić Ci odwiedzenie Sewilli-Kordoby-Grenady-Malagi (Andaluzja)

Sewilla http://travelinginspain.com/sevilla/sevilla.htm

Granada (punkt widokowy Alhambra i San Nicolás) http://travelinginspain.com/granada.htm

http://www.bed-and-b breakfast-granada.com/mirador- San-Nicolas.html

Málaga http://travelinginspain.com/testweb.html

Córdoba http: // travelinginspain.com/cordoba.html

Bardzo często jest słonecznie. Miejsca do jedzenia i picia są zwykle tanie (tapas), a jedzenie pyszne, a zakwaterowanie jest szerokie.

#10
+2
Ali H
2012-06-15 00:57:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie ma jeszcze wzmianki o Oktoberfest? W Monachium co roku odbywa się festiwal piwa, ale nie znam żadnego, ale byłbym zaskoczony, gdyby Rosja nie zrobiła czegoś w październiku. Po trzecie, październik to Miesiąc Czarnej Historii w Wielkiej Brytanii.

HTH

Prawdopodobnie dlatego, że Oktoberfest nie odbywa się pod koniec października.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...