Pytanie:
O różnych typach wiz „służbowych” a „służbowych” w USA?
Tom Au
2011-09-22 06:08:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Może używam niewłaściwych terminów, ale spróbuję wyjaśnić różnice między tym, co nazywam wizą „biznesową”, a wizą „roboczą”, aby wyjaśnić moje pytanie.

Mój przyjaciel jest analitykiem papierów wartościowych (akcji i obligacji) w Wielkiej Brytanii. Chce przyjechać do Stanów Zjednoczonych, aby zbadać firmę o nazwie IBM, w którą jego brytyjska firma myśli o zainwestowaniu w . Tutaj spotykał się z kadrą kierowniczą IBM, odwiedzał kilka fabryk, zadawał pytania itd. Po zakończeniu amerykańskiej „części” procesu wracał do Wielkiej Brytanii, pisał raport, i przekaż swoją rekomendację swojemu pracodawcy w Wielkiej Brytanii, który mu tam płaci. Zakładam, że mój przyjaciel potrzebowałby czegoś, co nazywam wizą „biznesową”, aby przyjechać do USA w tym celu.

Porównaj to z obywatelem Wielkiej Brytanii, który przyjął ofertę pracy od IBM, aby pracować w USA. i będzie opłacany tutaj przez pracodawcę w USA. Wyobrażam sobie, że musiałby przejść przez znacznie bardziej rygorystyczny proces, aby otrzymać to, co nazywam wizą „pracowniczą”, którą IBM prawdopodobnie pomogłaby mu w uzyskaniu.

Jakie dokładnie są dwa różne rodzaje wiz i czym różnią się wymagania? Albo jak odróżnić jedno od drugiego?

Jeden odpowiedź:
#1
+9
xpda
2011-09-22 10:20:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiza biznesowa to B-1 i jest łatwa do zdobycia. Możesz pracować w Stanach Zjednoczonych, ale w obcym kraju. Wiza H-1 (prawdopodobnie H-1B) to ta wymagana dla obcokrajowca do pracy w USA dla firmy amerykańskiej. Wymaga to pewnych dokumentów i dokumentacji zarówno przez firmę, jak i przez osobę fizyczną, a liczba wiz H-1B dostępnych każdego roku jest ograniczona. Więcej informacji na temat wizy H-1B można znaleźć na stronie Departamentu Stanu.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...