Pytanie:
Czy rosyjscy strażnicy graniczni zwykle stemplują wizę, czy na oddzielnej stronie?
Crazydre
2016-05-20 05:05:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiem, że oba scenariusze są częste, ale który z nich jest najczęstszy? Czy ktoś ma jakieś doświadczenie? Czy różni się to na różnych przejściach granicznych?

Wolałbym, żeby podstemplowali wizę, aby nie marnować dodatkowej przestrzeni.

Jak na tym obrazku http: / /img.click.in/classifieds/images/148/23_2_2014_16_15_24_hfcosv8748i9js0qj2hjmu64a4_1k2hq73s5y.jpg

Siedem odpowiedzi:
#1
+6
Aganju
2016-05-20 05:31:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dla mnie podstemplował stronę poprzedzającą podwójną stronę wizy i podjął pewne wysiłki, aby otworzyć konkretną stronę, więc wydaje się to zamierzone (to było w kwietniu / maju 2016).

Nie powinieneś się zbytnio martwić o oszczędność miejsca, większość agentów granicznych pieczętuje wszystko, co tam jest, nie przejmując się, gdy paszport się zapełni i zawsze możesz dostać nowy. Nie słyszałem o żadnym przypadku, w którym byłyby problemy z imigracją, ponieważ paszport był „pełny”.

Generalnie niemożliwe jest uzyskanie nowej wizy w konsulacie, chyba że w paszporcie jest wystarczająca ilość wolnego miejsca. Zwykle wymagana jest jedna lub dwie całkowicie puste strony. (W końcu nie mogą zbyt dobrze zakryć stempli wjazdowych i wyjazdowych naklejką wizową.)
W niektórych krajach po przyjeździe do paszportu wymagana jest jedna lub dwie puste strony, na przykład Republika Południowej Afryki.
Tak, jeden z powodów, dla których chcę zachować porządek w paszporcie. Republika Południowej Afryki wymaga jednej strony, Namibii dwie. Chociaż obecnie nie podróżuję dużo z paszportem (przeważnie jeżdżę do miejsc, w których mój dowód osobisty jest wystarczający), to ulegnie zmianie w nadchodzących [email protected], dwa wspomniane przeze mnie kraje * będą * deportować osobę z mniejszą liczbą stron niż potrzebne. Nawet jeśli jest to dopuszczalne w inny sposób
#2
+6
Jan
2016-05-29 03:14:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przyznam, że „dwa” to niewielka liczba punktów danych, ale wciąż jest większa od zera, więc oto:

Dwukrotnie wjechałem (i opuściłem) Rosję. Raz pociągiem z Helsinek (wjazd pociągiem do Petersburga, powrót pociągiem moskiewskim), a raz z Białorusi z objazdami do Helsinek (wjazd z Pragi, powrót pociągiem Sankt Petersburg – Helsinki). We wszystkich czterech przypadkach (z których jednym jest imigracja białoruska) stemple wjazdowe i wyjazdowe były stemplowane na wizie.

Ma to sens, ponieważ wiza zapewnia miejsce na znaczki, jeśli spójrz na to właściwie.

#3
+5
VMAtm
2016-05-20 15:00:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dużo podróżowałem z Rosji i widziałem wielu obcokrajowców przekraczających granicę i mogę powiedzieć, że straż graniczna zwykle próbuje uratować to miejsce, stemplując w paszporcie najbliższą stronę wizową.

Znaczki na rosyjskich granicach są zwykle na tyle małe, że mieszczą się po dwa w jednym wierszu strony, więc myślę, że nie straciłbyś tam dużo miejsca, ale prawdopodobnie jedna strona zostanie ostemplowana.

OK, więc normalnie nie stemplują samej wizy? Jak na tym obrazku (tak bym wolał) http://img.click.in/classifieds/images/148/23_2_2014_16_15_24_hfcosv8748i9js0qj2hjmu64a4_1k2hq73s5y.jpg
Nigdy nie widziałem takiej techniki. Może za pierwszym razem możesz spróbować poprosić o podstemplowanie wizy. Ale jeśli jest to wiza wielokrotnego wjazdu, na pewno wybiorą stempel na stronie
Wjeżdżam na tranzytową wizę jednokrotnego wjazdu
#4
+5
Crazydre
2016-08-07 09:14:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

AKTUALIZACJA: W pociągu Allegro domyślnie umieścili stempel wjazdowy na osobnej stronie - widziałem, jak zdarzyło się to obywatelowi Hiszpanii, który został sprawdzony przede mną.

Jednak uprzejmie zapytałem funkcjonariusz, łamanym rosyjskim, aby zamiast tego podstemplować wizę („pozhaluista shtamp na visa, niet drugoj stranitsa”) i było w porządku.

To samo przy wyjeździe do Kazachstanu.

Poniżej znajduje się zdjęcie mojej wizy ze znaczkami

enter image description here

Może chcesz zamazać / zaczernić swoje dane osobowe ze zdjęcia wizowego?
#5
+3
user46435
2016-07-02 00:42:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam trzy wizy jednokrotnego wjazdu (najnowsza jest z 2016 roku), podróżuję pociągiem z Helsinek i samolotem. W każdym przypadku stempel wjazdowy był umieszczany na kolejnej stronie, a stempel wyjazdowy na wizie.

Bardzo dziwne ô.o Jak napisałem powyżej, dostałem pieczątkę wjazdową z Helsinek (to był dawny pociąg * Sibelius *) na wizę…
Chyba spróbuję obserwować, jak domyślnie robi to straż graniczna z innymi pasażerami, a jeśli to konieczne, uprzejmie zapytam, czy mogliby umieścić pieczątkę na wizie
@Jan Po wielu badaniach on-line wydaje się, że „tradycyjnym” sposobem jest stemplowanie zarówno wjazdów, jak i wyjazdów na wizę, podczas gdy „nowoczesny” sposób jest tym, który opisał Ville-Valtteri. Jednak mogą być elastyczni co do tego (zobacz moją odpowiedź)
#6
+3
Andre Bouzid
2016-10-22 03:25:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że to ma znaczenie, jeśli masz wizę jednokrotnego lub wielokrotnego wjazdu. Podróżowałem 4 razy:

2010 - Wiza pojedyncza, obie stemplowane na wizie
2015 - Podwójny wjazd, Pierwszy wjazd Ostatni wyjazd podstemplowany tylko na wizie
2016- Pojedynczy wjazd- Oba na wizie
2016- Podwójny- Nie na wizie

#7
+3
Aleks G
2016-10-25 01:27:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podróżowałem do / z Rosji kilkanaście razy w ciągu ostatnich kilku lat - z paszportem USA i paszportem brytyjskim. Za każdym razem znaczek trafiał na samą wizę.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...