Pytanie:
Czy mogę kupić leki na malarię w Indiach?
Peter Hahndorf
2012-02-01 19:26:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W pytaniu „ Czy podczas podróży po południowych Indiach konieczne jest przyjmowanie tabletek przeciw malarii?” omówiliśmy, czy konieczne jest przyjmowanie jakichkolwiek leków. Jeśli więc ktoś zdecydował się wziąć tabletki, czy można je kupić w Indiach, zamiast kupować je w domu? Jeśli tak, to czy są dostępne wszystkie rodzaje i ile są?

Podczas mojej ostatniej podróży po Azji Południowo-Wschodniej kupiłem w Londynie za dużo pieniędzy sporo pigułek meflochiny. Ponieważ zostałem dłużej niż planowałem i w końcu ich zabrakło, musiałem kupować lokalnie, aw SEA było dużo taniej. (Tak, myślę, że były prawdziwe!)

w zależności od tego, jakie tabletki na malarię potrzebujesz w okolicy, możesz zacząć je przyjmować na kilka tygodni przed rozpoczęciem podróży. Więc dowiedz się tego najpierw. I dlaczego nie miałyby być dostępne na obszarze, na którym szerzy się malaria?
Zdaję sobie sprawę, że muszę je przyjmować kilka tygodni wcześniej, ale zanim odwiedzę dotknięte obszary, będę już przez jakiś czas w Indiach. Tak, można by pomyśleć, że sprzedają lek w miejscach, w których jest potrzebny. Ale z własnego doświadczenia nie zawsze tak jest.
tylko do Twojej wiadomości, jeśli twój lekarz w Londynie mówi, że doksycyklina jest w porządku dla Indii, były one jak 4 funty za 3 miesiące zaopatrzenia ...
Tr spraye lub kremy odstraszające komary, takie jak Odomos.
@escist - Cały czas używałem Odomosa, wydaje się, że działa całkiem nieźle.
Sześć odpowiedzi:
#1
+8
Reid
2012-02-01 21:50:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Leki IMO Malaria nie są bardzo potrzebne, ale jeśli chcesz, są one powszechnie dostępne w Indiach. Chociaż leki na malarię są dość łatwo dostępne również na wiejskich terenach Indii, polecam kupowanie ich w pobliskim mieście, ponieważ wiejskie Indie mogą nie być dobre (narkotyki mogą być fałszywe). Gdziekolwiek kupujesz leki w Indiach, nalegaj na pokwitowanie , ponieważ w mniejszym lub większym stopniu zapewnia to oryginalne leki, a jeśli jakakolwiek apteka waha się przed wystawieniem odpowiednich rachunków, nie ufaj jej. Pamiętaj, że w Indiach, rząd dostarcza ważne leki dość tanio, więc możesz je dostać ze szpitali rządowych prawdopodobnie za darmo lub bardzo tanio (znowu nie polegaj na szpitalach wiejskich).

Pamiętaj jednak, że malaria nie powinna być Twój najważniejszy problem przenoszony przez owady. Inne choroby, takie jak denga itp., są tam bardziej powszechne.

Sugestia: Jeśli chcesz odwiedzić wiejskie Indie (jak się wydaje), rozważ krem ​​odstraszający komary silny> lub możesz użyć tego, co miejscowi nazywają cewką na komary (chociaż nienawidziłem zapachu i uważam, że gaz nie jest zdrowy). Najlepszą radą byłoby użycie moskitiery . Jest świetny nie tylko do ochrony przed komarami, ale także przed wieloma innymi owadami (chociaż może ci się to nie podobać, jeśli odwiedzasz Indie latem).

dzięki Reid, zawsze biorę środek odstraszający, nawet na obszarze, w którym nie występuje malaria, ponieważ ukąszenia są zawsze irytujące. Ale z doświadczenia wiem, że nawet z dużą ilością środków odstraszających i mnóstwem ubrań i moskitier, te małe robale zawsze jakoś mnie ugryzą.
Odpowiednio używana moskitiera zapewnia 100% bezpieczeństwa, weź ze sobą dużą moskitierę (aby nie dotykać jej podczas snu). Podczas korzystania z moskitiery najważniejsze jest to, aby żadne owady nie przedostały się do moskitiery, gdy wychodzisz z łóżka na przykład do toalety, a także upewnij się, że pod materacem znajduje się część siatki i jest naprężona. dobrze. szczęśliwą podróż ...
Zgadzam się, kiedy jesteś w odpowiedniej sieci, wszystko jest w porządku, ale potem zabierają cię w drogę do toalety lub do toalety.
porozmawiaj z miejscowym, aby wskazać ci właściwą drogę, po prostu potrząśnij nim ;-) i poczekaj, aż komary wyjdą z sieci, a następnie szybko wyjdź na zewnątrz i umieść część siatki pod materacem i idź. Powtarzaj wchodząc.
I włóż też do sieci trochę środka odstraszającego owady. To po prostu może trochę pomóc.
@PeterHahndorf Lub na kolacji, na spacerze lub w spotkaniach towarzyskich, lub na wiele innych rzeczy, które ludzie robią po zachodzie słońca. Chociaż największe ryzyko ukąszenia może wystąpić podczas snu, zgadzam się, że nie jest to wystarczający środek zapobiegawczy.
#2
+6
rlab
2012-02-01 21:35:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dużo czytałem o zapobieganiu malarii w Indiach, a także przeczytałem kilkanaście artykułów (ponieważ to mój zawód) na temat zapobiegania malarii na całym świecie. Po przeczytaniu tego wszystkiego, mimo że jestem gratką dla komarów (i dostaję 150-200 ugryzień w ciągu lata), zdecydowałem się nie podejmować żadnej profilaktyki przeciw malarii, a jedynie używać moskitiery i środków odstraszających owady. W rzeczywistości Indie nie są aż tak niebezpieczne, jeśli chodzi o malarię, a mit, że należy przyjmować leki przeciwmalaryczne, utrzymuje się przy życiu dzięki firmom farmaceutycznym.

Nie ma wątpliwości, że malaria jest nadal obecna w niektórych częściach, ale tak już nie tak często, zwłaszcza dla turystów.

Chinina i podobne leki są bardzo skuteczne, ale musisz zacząć je przyjmować przed wizytą w dotkniętych obszarach, ponieważ zajmuje to około 10 dni, zanim zaczną Cię chronić . To jest główna wada. Inną wadą jest cena, ponieważ są one dość drogie poza dotkniętymi krajami. Ten, który proponuję z tej kategorii, to Mefloquine (zwykle nazywany Lariam), ponieważ nie musisz przyjmować pigułki codziennie, ale co tydzień. Żaden z tych leków nie jest gorszej jakości w Indiach w porównaniu z Wielką Brytanią czy jakimkolwiek innym krajem i są tam kilkakrotnie tańsze. Nie przejmuj się tym, jeśli zdecydujesz się na pigułki przeciwmalaryczne.

Inną opcją, szczególnie jeśli masz ciemniejszą skórę i nie masz skłonności do oparzeń słonecznych, jest użycie doksycykliny. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że wszędzie tam, gdzie go szukasz, jest tania jak barszcz, a możesz zacząć go używać zaledwie na kilka dni przed dotarciem do obszarów dotkniętych malarią. Jest to również zwykły antybiotyk (wydaje mi się, że jest to druga najczęściej stosowana klasa antybiotyków na świecie), który jest mniej podatny na problemy z niestrawnością lub jakiekolwiek inne.

Wszystkie bardzo dobre uwagi, ale nie odpowiadają na moje pytanie, więc przyjmuję odpowiedź Reida.
Słuszne uwagi?Doksycyklina ma skłonność do wywoływania nadwrażliwości na światło i dolegliwości brzusznych.Południowe Indie są jednym z położonych na równiku, gdzie według WHO Indie są „krajem o dużym obciążeniu”, a częstość występowania jest większa na południu, więc ta rada od samozwańczego specjalisty, który nie cytuje żadnych wiarygodnych źródeł, jest nieco podejrzana.(Jestem lekarzem z tytułem magistra zdrowia publicznego i sugeruję, aby ludzie sprawdzali https://www.who.int/malaria/publications/world-malaria-report-2018/report/en/ WHO i amerykańskie strony CDC https://www.cdc.gov/malaria/travelers/country_table/i.html, aby uzyskać wiarygodne informacje.
Widzę, że brytyjska służba zdrowia NHS (prawdopodobnie miejsce, w którym można uzyskać wiarygodne informacje na ten temat w tym regionie) ma dość ograniczony obszar Indii, gdzie zaleca profilaktykę: https://www.fitfortravel.nhs.uk/destinations/asia-east / india / india-malaria-map
#3
+2
Peter Hahndorf
2012-02-29 16:29:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Postanowiłem więc nie kupować z góry i teraz jestem w Indiach (Chennai) i najpierw nie mogłem znaleźć żadnej apteki. Potem znalazłem kilka, ale nie mieli żadnych leków na malarię. Trzeciego dnia w końcu znalazłem miejsce, które miałem do wyboru: Mefloquine. W Niemczech jedna tabletka kosztowała około 6 euro, tutaj nieco ponad 1 euro.

Więc są dostępne i dużo tańsze, ale nie na żadnym rogu.

A tak przy okazji, pierwszej nocy ugryzłem mnie około 50 razy.

Wypróbuj ogólnokrajowe sieci aptek, takie jak Apollo Pharmacies lub wszystko, co jest „duże”, a nie sklep na rogu. Dziwię się, chociaż trudno ci było znaleźć taką, w której części Chennai przebywasz?
#4
+1
Fomite
2012-02-02 05:30:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To zależy od leku - wiele z nich musi znajdować się w twoim systemie przez jakiś czas, zanim faktycznie zaczną cię chronić, więc jeśli kupisz je na miejscu, masz okres, w którym oboje jesteście zagrożeni i nie aktywnie chronione.

Jeśli cena naprawdę stanowi problem i jest to kwestia taniej ceny lub rezygnacji z niej, rozważ doksycyklinę jako opcję. To zdecydowanie najtańszy z leków przeciwmalarycznych, na tyle, że jako absolwent byłem w stanie zapłacić za nie z własnej kieszeni. Jego głównym minusem jest to, że uczyni cię bardziej wrażliwym na oparzenia słoneczne, ale używanie czapki i kremu przeciwsłonecznego może pomóc rozwiązać te problemy i prawdopodobnie i tak powinno być używane podczas podróży po Indiach. Kiedy byłem w Afryce, nie było to dla mnie wystarczającym problemem, aby żałować swojej decyzji, ale każdemu z nich.

Powiedziałbym, że powinieneś coś wziąć. Chociaż na tym etapie malarię można leczyć i nie chodzi o to, że umierasz, malaria zrujnuje Twoją podróż, jeśli ją złapiesz.

Siatka przeciw komarom jest niesamowita, ale chroni tylko, gdy jesteś pod siecią.

@pnuts A rozszerzeniem tego jest przypuszczalnie to, że OP chciałby, aby te leki * działały *.
@pnuts W przypadku kilku leków „We właściwym czasie” oznacza „Zanim przybędziesz do kraju endemicznego malarii”. Zobacz pierwsze zdanie mojej odpowiedzi.
Myślę, że wymaga to znacznie dokładniejszej lektury postu PO, niż to, co faktycznie tam jest.
#5
+1
tommy schmidt
2016-07-01 20:58:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W zeszłym roku podróżowałem na Sri Lankę i do południowych Indii, ale popełniłem zasadniczy błąd, opuszczając je dość późno, zanim posortowano szczepienia i leki podróżne. W rezultacie musiałem udać się do lokalnego sklepu turystycznego po moje szczepienia w krótkim czasie, ponieważ kliniki NHS w mojej okolicy były w pełni zajęte - i opłacono przez nos za szczepienia na dur brzuszny i WZW typu A.

Więc tak, chodzi mi o to, że zajmiemy się zdobyciem wszystkich twoich lekarstw i tak dalej z dużym wyprzedzeniem, i nie zostawiam ich, dopóki nie dotrzesz na miejsce, aby je kupić. Leki mogą być naprawdę tanie w Indiach, ale w przypadku malarii naprawdę musisz zacząć je leczyć przed wyjazdem, aby uzyskać pełny efekt.

#6
  0
kenorb
2014-10-22 17:58:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mefloquine (nazwa handlowa Lariam) jest łatwo dostępna w sklepach medycznych, a Malarone jest dostępny przynajmniej w niektórych miejscach w Indiach (np. Connaught Place w Bombaju). A może złapiesz zagranicznego podróżnika z dodatkowym do sprzedania.

Ale nie polecałbym Mefloquine (Lariam) jako leku przeciwmalarycznego, ponieważ są co do niej kontrowersje. Od czasu jego wprowadzenia była bezpośrednio związana z poważnymi psychologicznymi skutkami ubocznymi, w tym depresją, lękiem, atakami paniki, dezorientacją, halucynacjami, dziwacznymi snami, nudnościami, wymiotami, ranami oraz myślami o zabójstwie i samobójstwie. Malarone ma najmniej zgłaszanych skutków ubocznych i jest on znacznie bardziej zalecany w zapobieganiu i leczeniu malarii.

Ale możesz spróbować kupić Malarone przed wyjazdem do Indii, w dowolnej aptece (nawet w niektórych Tesco). Lepiej kupić je wcześniej, umawiając się na wizytę u lekarza. Jeśli nie możesz, możesz spróbować kupić go online, jest kilka aptek internetowych, takich jak Total Pharmacy, Express Pharmacy, Travel Pharm, itp. Po tym zwykle receptę należy wysłać pocztą. Należy pamiętać, że niektóre oszukańcze apteki internetowe mogą próbować sprzedawać nielegalną generyczną wersję leku Malarone. Te leki mogą być podrobione i potencjalnie niebezpieczne.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...