Pytanie:
Jak zbierać korzyści dla osób często podróżujących Oneworld z podróży RTW?
Jonik
2011-09-07 01:49:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na początku tego roku odbyłem podróż RTW z kilkoma długimi lotami, które były w całości / głównie firmami Oneworld:

  • 1 x British Airways
  • 1 x American Airlines
  • 3 x Qantas
  • (także 2 loty średniodystansowe z TACA / Lacsa, co najwyraźniej jest nie jest częścią Oneworld ...)

Czy istnieje sposób, aby zbiorowo uzyskać korzyści dla osób często podróżujących za pośrednictwem Oneworld? Czy potrzebowałbym osobno zarejestrować się w programach różnych przewoźników? (Obecnie do nikogo nie należę). Czy to problem, że wyjazd odbył się kilka miesięcy temu (marzec - maj)? Mam przynajmniej zapisane karty pokładowe wszystkich lotów.

Po przeczytaniu rzeczy Chrisa Guillebeau zrozumiałem, że powinienem Odblokuj znaczące korzyści. (Napisał gdzieś, że płacąc za jedną wycieczkę RTW można w zasadzie dostać drugą prawie za darmo - nazywa to „hakowaniem podróży”). Jeśli to prawda, jakie są najłatwiejsze konkretne kroki?

Po pierwsze, czy był to płatny bilet RTW czy bilet-nagroda? Po drugie, co masz na myśli, mówiąc „zbiorowo otrzymuj korzyści dla osób często podróżujących za pośrednictwem Oneworld”? Prosimy o wyjaśnienie, jeśli pytasz, jak uzyskać korzyści podczas podróży RTW (którą, jak sądzę, już skorzystałeś), w porównaniu z tym, jak gromadzić mile z lotów i / lub uzyskiwać dzięki nim status.
Płatny bilet RTW. I tak, chodziło o możliwość uzyskania korzyści (bezpłatnych lub tańszych lotów) z * poprzednich * lotów RTW. W szczególności, jeśli możliwe jest uzyskanie korzyści z Oneworld, zamiast zajmować się każdą linią lotniczą. Cóż, [wygląda na to, że nie] (http://travel.stackexchange.com/a/1975/583). [Dla mnie ta kwestia z pewnością została już rozwiązana; Następną podróż RTW kupię normalnie za takie pieniądze, jak ta w 2011 r.]
Dwa odpowiedzi:
#1
+9
Gagravarr
2011-09-07 14:38:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że nie ma programu dla osób często podróżujących w OneWorld, a zamiast tego każda linia lotnicza w sojuszu prowadzi swój własny. Istnieją ekwiwalenty między poziomami programów, zobacz to, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Podróżując dowolnym przewoźnikiem OneWorld, możesz gromadzić mile w programie dla osób często podróżujących innych. (Jeśli jednak lecisz bardzo tanim biletem z inną linią lotniczą, możesz nie otrzymać pełnego kredytu. Na przykład zobacz tę stronę BA, aby uzyskać szczegółowe informacje)

Co powinieneś wystarczy przejrzeć korzyści i zasady różnych programów dla często podróżujących przewoźników OneWorld i zdecydować, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy. Który z nich będzie najlepszy, jeśli chcesz wymieniać loty na wybrane przez Ciebie rodzaje? Za co otrzymasz najwięcej punktów za rodzaje lotów, które wykonasz? Czy któryś z nich ułatwi Ci uzyskanie statusu?

Następnie zarejestruj się przed lotem, a podczas lotu podaj dane dotyczące częstych podróżnych innym liniom lotniczym OneWorld. Twój program domowy zostanie zaliczony na lot.

Jeśli już leciałeś, zegar tyka. Często brakujące mile trzeba odebrać w ciągu 3 miesięcy, czasem 6, a bardzo rzadko dłużej. Powinieneś zapoznać się z różnymi programami i dowiedzieć się, który ma najdłuższy czas na zgłoszenie roszczenia, a następnie skorzystać z tego i mieć nadzieję, że przynajmniej niektóre z Twoich lotów są wystarczająco niedawne! Następnie następnym razem pamiętaj, aby zarejestrować się w programie w sojuszu przed lotem ...

Pod względem prawdopodobnego przebiegu lotu RTW będzie się on nieznacznie różnić w zależności od program, w którym się zapisujesz. Jednak w przypadku wstępnego przewodnika podróż z Londynu do Sydney w jedną stronę na BA da Ci około 10 tys. mil. Pełne RTW może przynieść około 30-40 tysięcy mil, w zależności od trasy. To wystarczy na lot w obie strony w Europie, na pewno za mało na kolejny bilet RTW ...

Często linia lotnicza, którą prawdopodobnie będziesz najczęściej podróżować w przyszłości, jest najlepszą do wyboru, nawet jeśli korzyści są w większości wzajemne w ramach sojuszu. Na przykład mam elitarny status w American AAdvantage, ale nie mogę łatwo wykorzystać ich metod aktualizacji, aby ulepszyć się na innych członkach Oneworld. Poza tym muszę latać co najmniej 4 segmentami amerykańskimi rocznie jako warunek utrzymania statusu (oprócz innych wymagań). Pamiętaj więc o tym, wybierając linię lotniczą będącą członkiem.
#2
+2
ariyo15
2011-09-23 04:35:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Istnieją korzyści, które można uzyskać w sieci OneWorld. Rzeczy takie jak wcześniejsze wejście na pokład, rzeczy takie jak darmowy bagaż rejestrowany itp ...

Jedynym sposobem na uzyskanie tych korzyści byłoby zgromadzenie co najmniej 25 000 (bardziej prawdopodobne - w przypadku większej liczby korzyści - byłoby ponad 50 000) mil w jednym roku kalendarzowym. Aby to zrobić, trzeba by było zdobyć wszystkie te karty pokładowe i wysłać je pocztą do jednego programu często podróżującego. Powiedzmy, że chcesz uzyskać status w American Airlines ... Możesz wysłać wszystkie te karty pokładowe do programu AA AAdvantage, a oni przyznają Ci wszystkie (lub większość) mil.

Nie wszyscy przewoźnicy stosują poziomy statusu oparte na milach. W przypadku niektórych linii lotniczych Oneworld możliwe jest uzyskanie statusu za lot o wiele mniej niż 25 000 w zależności od wielu czynników.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...