Pytanie:
Jadąc z USA do Ameryki Środkowej
jrdioko
2011-09-12 22:47:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy można jechać z USA przez Meksyk do Ameryki Środkowej? Jaka trasa jest zalecana i ile czasu zajmie? Jakie obawy dotyczące bezpieczeństwa lub imigracji / cła napotkałbyś?

Meksyk jest obecnie koszmarem, jeśli chodzi o konflikty między rywalizującymi dealerami narkotyków. Mam bliskiego przyjaciela, który jest obywatelem Meksyku mieszkającym w Austin, który nie czuje się już bezpiecznie jadąc do swojego rodzinnego miasta Satillo, aby odwiedzić matkę.
Dwa odpowiedzi:
#1
+6
hippietrail
2011-09-13 02:09:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z pewnością możesz nim prowadzić. Możesz dostać się aż do Yaviza w Panamie, ale dalej nie.

Meksyk jest bardzo wybredny, jeśli chodzi o papierkową robotę potrzebną do twojego samochodu. Jestem pewien, że w innych krajach są różne.

Spodziewaj się, że czasami będziesz musiał zapłacić łapówki, w związku z tym zalecono mi zabranie dużej ilości papierosów do wykorzystania jako „prezenty”, zanim urzędnicy zaczną cię żałować. Nie jedź nocą po Meksyku i prawdopodobnie nie chcesz tego robić w Meksyku.

#2
+5
Saul Delgado
2011-09-13 01:12:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zależy od tego, który kraj Ameryki Środkowej odwiedzasz, ale w większości przypadków autostrada Panamerykańska jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Ponadto prawdopodobnie zechcesz przeczytać odpowiedzi na to pytanie: Jazda z San Antonio do Copan Ruinas w HondurasieTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...