Pytanie:
Czy Nowozelandczyk może otrzymać wizę wielokrotnego wjazdu do Zimbabwe w dniu przyjazdu?
Stuart
2011-08-24 19:52:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wyląduję w Wodospadach Wiktorii i rozpocznę wycieczkę ciężarówką, która przejedzie przez Zambię i z powrotem do Zimbabwe. Kiedy zadzwoniłem do ambasady Zimbabwe w Londynie, powiedzieli, że na granicy będę potrzebował dwóch wiz jednorazowych (po 50 dolarów każda). Nie chcieli mi podawać żadnych informacji o wizach wielokrotnego wjazdu. Czy można go zdobyć w porcie wejścia?

Podobno istnieje również „wiza podwójnego wjazdu”. Jedno z miejsc turystycznych mówi, że wielokrotne wjazdy nie są podawane w porcie wejścia, ale tylko w urzędzie miasta. Nie jestem pewien w żadnej z nich.
Ostatnio dużo o tym czytałem i wygląda to na szczęście. Zresztą dwa single są tylko nieznacznie droższe niż podwójne, tak naprawdę tylko dla wygody szybszego drugiego wejścia. Napiszę, jak sobie radzę w październiku, kiedy wrócę.
Dwa odpowiedzi:
#1
+7
Beaker
2011-08-27 13:10:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Według ambasady Zimbabwe w USA NZ może otrzymać wizę wielokrotnego wjazdu po przylocie.

Znajdź na liście Nową Zelandię tutaj.

Ceny można znaleźć tutaj. Obecnie jest to 95 USD za wizę wielokrotnego wjazdu.

Gdybym przekraczał trzy razy, to byłaby dobra wartość, ponieważ pojedynczy wpis kosztuje 50 USD, ale mam nadzieję, że drugie skrzyżowanie powinno sprawić, że drugie przejście będzie przyjemne i szybkie.
#2
+7
Stuart
2011-10-05 17:56:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy wylądowałem w Vic Falls, otrzymałem opcje 30 USD za pojedyncze wejście lub 45 USD za podwójne wejście. Ceny były takie same dla Amerykanów, Szwajcarów i Niemców, z którymi rozmawiałem w kolejce.

Warto zauważyć, że był jeden urzędnik imigracyjny naliczający opłatę za podwójny wjazd i umieszczający tam wizę jednokrotnego wjazdu paszport i wypisanie im pokwitowania za dwukrotność, więc opłaca się sprawdzić wizę, gdy jest w drodze.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...